Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan hogy a pszichológus...

Van olyan hogy a pszichológus csak ront a helyzeten?

Figyelt kérdés
9 hónapja járok pszichológushoz, és nem érzek pozitív változást, sőt egyre rosszabbul érzem magam. Egyre jobban elbizonytalanodom magamban, és megkérdőjelezem a saját érzéseim létjogosultságát. Őszintén, az eheti ülés óta csak sírok, és azt érzem szar ember vagyok, és jobb lenne meghalnom. Elismert pszichológushoz járok, nem egy kóklerhez, tényleg mehet ennyire szarul egy terápia, vagy velem van a baj?
2023. jún. 30. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Nem veled van a baj, van amikor lassan halad az ember és nem látni az eredményt. Ha van kedved beszélgetni, szívesen meghallgatlak
2023. jún. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Elég gyakran fordul elő, hogy a terápia elején az ember még rosszabbul lesz, mert nagyon sok minden feljön és még nincsenek meg az eszközeid ahhoz, hogy ezt kezelni tudd. Ezért szoktak bizonyos esetekben gyógyszert javasolni, hogy egyáltalán lehessen terápiát csinálni.


A másik dolog, hogy nagyon nehéz olyan pszichológust találni, aki pont megfelel neked.


A harmadik, hogy előfordul, hogy a terapeuta egy idő után tehetetlen lesz, nekem az utolsó terápiám (valójában segítő beszélgetés volt) olyan volt, hogy egy vagy másfél évig szuper volt, aztán kitalálta, hogy most már tényleg el kéne mozdulni egy irányba és adott egy olyan feladatot, hogy írjam össze az össze problémámat, kategóriánként, pontokba szedve. Megcsináltam, majdnem szörnyet haltam, hogy mennyi problémám van, széttéptem a papírt. Erre újra megíratta velem. Mondanom sem kell, megint széttéptem. Utána már nagyon nem tudtunk jól együtt dolgozni (de azért még ismét egy vagy másfél évig jártam hozzá), mert ez mindkettőnket traumatizált (ő úgy érezte, hogy nem tud segíteni, én úgy éreztem, hogy szar alak vagyok). Hála istennek egy idő után úgy alakult, hogy nem tudtam már hozzá járni és vége lett ennek a kínlódásnak.

2023. jún. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 "Hála istennek egy idő után úgy alakult, hogy nem tudtam már hozzá járni és vége lett ennek a kínlódásnak."



Ezt annyira átérzem, mintha én írtam volna.

2023. jún. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van, mért nem hagyod ott? Az, hogy a terápia elején van olyan, hogy még rosszabbul lesz az ember, nem tart 9 hónapig, és egy megfelelő pszichológus gondoskodik róla, hogy a negatívumokat ellensúlyozza pozitívumokkal, hogy elbírható legyen. Vannak rossz, agresszív szakemberek, a jó terápia célja nem az elbizonytalanítás és depresszióba kergetés. Hagyd ott, ne húzd az idődet, keress másikat. A neves nem szinonimája a jónak. Megírhatnád a nevét.
2023. jún. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!