Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavar depresszív...

Bipoláris zavar depresszív szakaszában mi jelent segítséget egy betegnek?

Figyelt kérdés
Ha kedves vagyok vele, és törődök vele, jó-e vagy rosszabb.

2023. jún. 30. 19:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
31%

10


A kamilla nekem egyszer életmentő volt. "Idegösszeomlásom" volt, nem tudtam enni, nem tudtam aludni. Valahogy automatikusan, ösztönösen elkezdtem rengeteg kamillateát inni és sokkal jobban lettem. Egy hét után megint tudtam enni meg aludni. Viszont azóta soha többé nem használt...


Nervenpflege-t próbáltam, semmi.


Melatonin (valdoxan néven) volt az első "antidepresszánsom" (annak számít), annyi lett, hogy fél órával kevesebbet tudtam aludni vele. :)


Omega3-at is próbáltam, semmit nem segített.


Végül még CBD olajat is vettem, ahhoz óriási reményeket fűztem (bár többektől hallottam, hogy nekik semmit nem csinált). Hát klasszul úgy felerősítette a szorongásom, hogy pár nap után hagyhattam abba, pedig nem volt olcsó mulatság.


Szerintem megint megpróbálkozom vmi gyógytea keverékkel + a citromfűvel is, csak kellene nem szárított (voltam egy önkéntes képzésen és ott a résztvevők egekbe dicsérték, hogy az tényleg szuper, de ők mind saját kertből származó, friss citromfüvet használnak).


Mindenkinek más jön be, úgy látszik. (Vagy semmi, ezek közül a természetes anyagok közül.)


Amerikában most már nagyon nagy divatja van a varázsgombáknak és hasonló pszichedelikus szereknek, de Magyarországon illegálisak (sőt, Amerikában is egyébként).

2023. júl. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Borderline vagyok, és néhány évvel ezelőtt rá voltam függve a gyógyszerekre és nekem az segít, hogy le vagyok kötve addig, hogy nap végére nagyon fáradt vagyok. Így max. másfél havonta van, hogy nem tudok elaludni normálisan.

2023. júl. 2. 08:47
 13/23 anonim ***** válasza:
29%

11


CBD olajat én is szedtem, semmi, de semmi hatása nem volt, pedig hittem is benne, mert rengeteg pozitív véleményt olvastam róla, de ezek szerint még placebo-ként sem hatott.


Igen, olvastam én is ezekröl, pl. LSD-terápia, ami állítólag nagyon jó eredményeket érnek el a depresszió, és ha jól.emlékszem, talán a skizofrénia kezelésében is.


12


Akkor most semmilyen gyógyszert nem szedsz, csak lefoglalod magad? Szuper, hogy ez működik nálad. Általában ezt javasolják, hogy az ember foglalja le magát, de amikor pl. én lent vagyok, semmi sem köt le, és régebben azt csináltam, hogy amikor jól voltam, eldöntöttem, bármilyen is lesz a kedvem, elmegyek pl. edzeni, és csinálom, akkor is, ha közben semmi energiám, csak sírnék. Néha működik, de inkább az van, hogy ez az elhatározás, amit jó állapotomban hozok, depiben egyáltalán nem is érdekel, mert az van a fejemben, hogy az edzéstől sem fog változni semmi, meg semmi mástól, fölösleges minden erőfeszítés, és kb. kimerül az összes energiám azzal, hogy bevonszolom magamat a munkahelyemre és próbálok normálisnak látszani.

2023. júl. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

12


De ha bordi vagy, miért a bipolról kérdezel? Esetleg családtagod, barátod miatt?

2023. júl. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Ismerkedek egy férfival, aki bipoláris.
2023. júl. 2. 12:56
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

15


Értem.


A borderline-oknak nem fontos annyira a gyógyszer, nekik inkább a terápia kell. A bipoláris betegeknek viszont alapértelmezetten kell a gyógyszer.


Te borderline-ként jársz terápiába? És nem egészen derül ki a 12-es válaszodból, hogy még mindig szedsz gyógyszert?


Akivel ismerkedsz, ő szed gyógyszert? Mióta van meg a dignózisa?

2023. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Aha. Ő kap bármilyen kezelést? Valaki már kérdezte korábban, de nem írtál rá választ.
2023. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

"Erről a rózsagyökérről már olvastam jókat, lehet, hogy ki fogom próbálni."


Én ezt szedtem/szedem:


[link]

2023. júl. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

Illetve ezzel is szemeztem, lehet, hogy kipróbálom ha ez elfogyott:


[link]

2023. júl. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Nincs válasz... :/
2023. júl. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!