Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy írtok naplót?

Hogy írtok naplót?

Figyelt kérdés
Nekem kicsit kellenetlen. Mindig belekzedek aztán jön egy rosszabb kellemetlen érzés hogy ez hülyeség és kidobom. Mit kellene beleírnom vagy miről érdemes. Nem szeretnék konkrétan mindent leírni mert azért arra is figyelnem kell mivan ha valaki megtalálja.
2023. júl. 2. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak naptárt vezetek

Beleirom sorokba hogy mit csináltam aznap pontokban.


Aztán ha elkap vmi nyomasztó érzés hogy haszontalan volt (ez vmi mentalis elcsuszas) akkor visszanezem hogy mennyi mindent csinaltam

2023. júl. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én röviden tömören szoktam írni bele, hogy mi történt ma. Lassan 10 éve írok. Vannak hosszabb kifejtéseim is. Jó dolog, néha jó visszaolvasni máskor meg fájdalmas. De lehet belőle tanulni, hogy ne kövessem el ugyanazokat a hibákat. Ill érdekes is néha, hogy mentálisan mennyit fejlődtem. 21 voltam, amikor elkezdtem és most 31 vagyok.
2023. júl. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Hát nem hiszem, hogy ez jó kategória .....de vegyél olyan naplót ami lakatos a kulcsot meg eldugod. Általában egy naplónak az a lényege, hogy az aznapi nagyon pozitív dolgokat lejegyezd. De arra is jó, hogy ha valami bántó dolgot éltél meg azt "ki írhatod magadból". Főleg azoknak jó akik nem tudnak ilyen dolgokat megbeszélni bizalmas emberekkel.
2023. júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Milyen kategóriàba kellett volna írnom?
2023. júl. 2. 14:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Leírod, kiventillálod magadból, utána pár nappal ki is lehet dobni. Újraolvasni nem kell.
2023. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy szoktam, hogy van egy kamu email címem, oda szoktam a rendesről írni, amit nem tudok megbeszélni senkivel, azt kiírom magamból ilyen levelekben. Néha visszaolvasgatok és nagyon érdekes látni egy-egy régen történt esemény kapcsán az akkori érzéseimet, reakcióimat. A másik dolog pedig, hogy pl az adott probléma vagy helyzet kapcsán az idő múlását mennyire nem érzékelem reálisan. Nem egyszer szembesültem már azzal, hogy a hetek néha hónapok, a hónapok néha évek. Én meg csak hitegettem magam, hogy nem olyan régóta dagonyázok egy rossz helyzetben vagy épp nem is olyan vészes, csak utólag túlzom vagy bagatellizálom el...

Ez a módszer nekem nagyon sokat segített komolyabb döntéseket meghozni az életemben. Legtöbbször egy érzelmileg felfokozott vagy válságos lelkiállapotban nem látom a saját helyzetemet vagy a kiutat reálisan. Valamivel később visszaolvasva nyugodtabb körülmények között egész tisztán és egyértelműen látom át a dolgokat, mintha egy kívülállónak kellene tanácsot adnom.

2023. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az utóbbi időben nem igazán én írok naplót, hanem a személyiségeim (?) beszélgetnek egymással/beszélnek rólam/veszekszenek/stb., akármiről szeretnél írni.


Egyébként az elmúlt nap eseményeit és a régóta foglalkoztató dolgaimat írom bele, időnként beleragasztok egy-egy emléket (belépőjegyek, szalvéta, stb.), amikről éppen írok. Tízévesen kaptam az első naplómat, de tizenkilenc éves korom óta vezetem rendesen, a legrosszabb időszakok kimaradtak. Most huszonhat éves vagyok, és őrzöm a régi naplóimat.


Amikor bizakodó voltam, az utolsó oldalakat egy pozitív üzenettel és "találkozunk a következő könyvben"-típusú mondattal zártam, az elsőt pedig egy ajánlóval és egy előszóval, manapság ezt elhagytam, túl zaklatott voltam minden lezáráskor és nyitáskor, konkrétan csak a gondolataimat folytattam ott, ahol abbahagytam.


Nem írok rendszeresen, csak amikor úgy érzem, jólesne, olyankor viszont néha tíz oldalt is.

2023. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!