Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, ha egy 12 évesnek...

Normális, ha egy 12 évesnek öngyilkossági gondolatai vannak?

Figyelt kérdés

Az iskolában állandóan gúnyolták,ezért úgy gondolta/gondolja,hogy jobb lenne,ha (ő) nem lenne,mert akkor nem kellene ezt elviselnie. Még azt is elképzelte,hogy hogyan tenné meg.

Lehetőleg ne írjatok olyat,hogy "ez gyengeség" és hogy "vannak ennél nagyobb problémák is". Mindenkinek másmilyen "erősségű" a lelke.



2017. aug. 25. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem, egyáltalán nem normális.
2017. aug. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Normális, ha az embert primitív állatok veszik körül. Értelmes ember nem csúfol másokat. Legyél magántanuló vagy keress olyan sulit, ahol kevés az osztálylétszám vagy ahová köztudottan nem ilyen férgek járnak. Hogy tud sok szülő ilyen selejtet nevelni, aki abban leli örömét, hogy másokat porig alázzon ?! Akár az öngyilkosságig ? Ha ilyen gyerekem lenne, inkább agyoncsapnám vagy intézetbe adnám. Szégyenkezne a fene.
2017. aug. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Amúgy legyen átkozott az az iskolarendszer, amelyik a visszahúzódó gyerekeket 12 év folyamatos félelemnek teszi ki, ahelyett, hogy azoknak speciális osztályokat hozna létre, hasonlóan csendes, koraérett gyerekekkel!
2017. aug. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy engem is a gyerekkori elnyomás vezetett oda, hogy mára már számtalanszor vagdostam magam, és nekem is sok gondolatom forog az öngyilkosság körül... az a baj, hogyha valaki kicsi (de ez sokszor a tinikre/felnőttekre is igaz), nem fogja fel, hogy mekkora súlya van a szavaknak, a kiközösítésnek, a bántásoknak. nekik ez szórakozás, és úgy vannak vele, hogy nem hal bele a másik... ahha, csak közben jobban tönkre tudják tenni a lelkét, mint gondolnák. ezek után, ha valakire rásütik, hogy gyenge, és azért bántalmazza magát, el lehet gondolkozni, hogy vajon miért gyenge? nekem például családi környezetben mindig rendben volt minden, szerető közegben nőttem fel, amiért hálás is vagyok, viszont a korosztályom mindig bántott, a fiúktól is sok rosszat kaptam, hogy így meg úgy csúnya vagyok, később, amikor idősebb lettem, meg már sorozatban kihasználtak.. és a nagymenő erős emberek, akik mellett van egy "hadsereg", akik ugyanúgy ugatnak, mint ők, nagyra vannak magukkal, hogy ők bezzeg nem bántják magukat, meg mindenkinek vannak gondjai, stb... ja igen, de ha valaki direkt okoz másoknak, akkor ne csodálkozzon, ha az adott személy egyre gyengébb, és reményvesztettebb lesz. és az se, aki nem volt olyan helyzetben, mint ő... minden osztályban max 1-2 ilyen kiközösített személy van, az átlag ember nem tudja, milyen sz r különcként felnőni. aztán csak egyre több attrocitás ér, de akkor már romokban a lelked, és nem tudod úgy feldolgozni, mint egy egészséges lelkületű ember... viszont kérdező, még így is azt mondom, hogy ne bántsd magad, mert egyszer fogsz találni olyan környezetet, ahol te is jól érzed magad, meg ezzel nem csak magadnak okoznál fájdalmat, hanem pl. a családodnak is.

19/L

2017. aug. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Babits Mihály Gimnázium, Újpest. Ha van lehetőséged menj át oda. Fantasztikus a társaság
2017. aug. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy voltam.

Igazából annyit tudok mondani, hogy az egyetem/munkahely sokkal jobb lesz, de valószínűleg már a középiskola is.

Jah, és nekem még a suliváltás is segített annak idején. Az új helyen sem lett sok barátom, DE legalább már nem voltam célpont sem. Békén hagytak.


21/L

2017. aug. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Az öngyilkosság sosem normális. Ha gúnyolnak se törődj vele, nem számít ki mit mond, a lényeg hogy önmagadnak felelj meg. És erre törekedj! Idővel jobb lesz :)
2017. aug. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az mindegy, hány éves, az ilyen gondolatok nem neormálisak.
2018. márc. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A közhiedelemmel ellentétben a "normális" egy személyiség esetében nem azt jelenti, hogy semmilyen szokatlan, nem hétköznapi dolgot nem produkál. Normális az, aki adott körülményekre az elvárt módon reagál. Például ha súlyos trauma éri, pl. háborúban lát valami borzalmat, aztán élete végéig rémálmai vannak, az normális. Az lenne nem normális, ha nem lennének rémálmai.


Az, hogy egy 12 évesnek öngyilkossági gondolatai vannak, ha mindenhol kirekesztik, kigúnyolják, szapulják, teljesen normális. Az a nem normális, hogy ilyet tesznek vele. De ő maga teljesen az.

2018. ápr. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én pontosan ugyanilyen vagyok, csak nekem nem sikerült az öngyilkossági kísérletem.
2018. ápr. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!