Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alkohol segít?

Az alkohol segít?

Figyelt kérdés
Vannak bizonyos lelki problémáim amiket nem tudok megoldani, pszichológushoz jártam egy darabig, de nem nagyon tudott velem mit kezdeni. Nem szoktam inni, de azokat szeretném megkérdezni akik éve óta rendszeresen isznak, hogy jobban érzik e magukat, illetve segített e nekik a pia?

2023. júl. 9. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Időleg lehet, de hosszútávon nem, amúgy meg pont így lehet szépen rövidtávon belecsúszni az alkoholizmusba.
2023. júl. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Apám depressziós volt: nem diagnosztizálták akkor, de utólag egyértelmű utólag, ezt szakember is megerősítette.

Ő idővel elég sokat ivott, ami idővel megszüntette a depressziót. Mivel 52 évesen meghalt.

2023. júl. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Megoldani semmit nem fog. Ideiglenes tűzoltónak jó, mert oldja a szorongást, a gátlásokat, felszabadít látszólag a nyomás alól. Legalábbis ezt hiteti el veled, tévesen. És mivel abban a téveszmében leszel, hogy segít, miközben nem változattál semmit az életeden újra és újra az alkoholhoz fogsz fordulni. Nem kell neked tenni semmit, megoldani semmit, erőfeszítéseket tenni, a pohár után nyúlsz és minden újra szép és jó. Aztán egy idő után annyira belecsúszol a napi szinten ivásba, hogy esélyed sem lesz valódi megoldásokat keresni a problémáidra.
2023. júl. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha heti egyszer-kétszer iszol társaságban pár sört, az segíthet. De ha otthon egyedül, minden nap, akkor csak mégjobban belecsúszol. Én próbáltam, de nagyon nem jó, úgy 4-5 nap után már nagyon letudott hozni az életről. Otthon már nem is iszok szinte, csak alkoholmentes sört, mert a sört azért meg kívánom.
2023. júl. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak amennyire a fájdalomcsillapító segít a csonttörésen.
2023. júl. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Phoney ***** válasza:
50%
Egy ideig „segíthet” olyan értelemben, hogy érezheted magad jobban, akár éveken át, csak ennek igen magas ára van, mert közben érzelmileg annyira le tud építeni (akkor is, ha "nem olyan sokat" iszol), hogy se elviselni nem tudod többé a tartós józanságot, se kapcsolódni nem tudsz normálisan a józan emberekhez, de ebből kb. semmi nem tűnik fel, amíg meg nem próbálod letenni. (Vagy még akkor sem.) Ha hosszú távon nem teszed le, akkor meg egyre nyomorultabb leszel, egyre jobban cserben hagy az alkoholos eufória, és ilyenkor szoktak sokan arra váltani, hogy ha már jobban nem érzik magukat az alkoholtól, akkor legalább kiüssék magukat, lehetőleg minden nap.
2023. júl. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Az alkohol kiváló megoldás az összes problémára, amit okoz.
2023. júl. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

20 éven át ittam kisebb nagyobb megszakításokkal.

A problémák elodázásában, és azok magam előtt görgetésében kiváló “segítség” volt.

NIncs az a lelki probléma, amit alkohollal kellene kezelni. Csak pusztítást hagy maga után...

2023. júl. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!