Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik gyógyíthatatlan...

Létezik gyógyíthatatlan depresszió?

Figyelt kérdés
Hónapok óta szedek antidepresszánst, többet is próbáltam, hangulatstabilizálót de szinte semmit nem használnak. Ugyanúgy kedvetlen vagyok, motiválatlan és semmihez nincs érdeklődésem. Talán a szorongásomon javított minimálisan. De olyan problémáim vannak amiket nem lehet megoldani és nagyon bántanak. Lehet ezért nem használ semmi? Miért mondják, hogy a depresszió gyógyítható gyógyszerekkel ha mégsem? Hazugság az egész?

2023. júl. 9. 15:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%
Amíg nem mondja a doki, hogy nincs több ötlete, addig nem aggódom.
2023. júl. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én igen. Mi van ha egyszerűen nem vagyok való az életbe? Túl gyenge vagyok, túl érzékeny. Az állatvilágban is vannak ilyenek csak ők meghalnak. Engem próbálnak életben tartani gyógyszerekkel, még én is magamat de lényegében felesleges, mert nem sok hasznom van.
2023. júl. 9. 15:56
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
#1 a dokinak mindig lesz ötlete ameddig fizeted.
2023. júl. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

A depresszió valóban gyógyíthatatlan betegség.Az én orvosom,aki egyébként nagy szaktekitély,ezt mondta,és azt is,hogy habár gyógyíthatatlan,de teljesen tünetmentessé lehet tenni a tünetek ismeretében.Mindenkinek más-más gyógyszer válik be,nekem bipoláris depresszióm van,tehát a lehangolt időszakok váltják a felfokozott pozitív időszakokat,szóval nem egyszerű vele az élet,és nekem egy Brintellix nevű gyógyszer(vagy inkább csodaszer)vált be.Mellékhatást sem tapasztaltam,és a tünetek nagy része is eltűnt.Nekem most nincs szükségem semmilyen orvosságra,de mondta a doktornő,hogyha jön egy újabb stresszhelyzet,az előhívhatja a betegséget megint.

Sajnos,ez van.Ne mondj le az életről,én is majdnem ezt tettem,de aztán mégis minden megváltozott.Az én véleményem az,hogy a depresszió azért nagyon veszélyes,mert még attól is elveszi az ember erejét,hogy orvoshoz forduljon.Vegyél magadon erőt,és sikerülni fog felállni a földről.

Legyen szép napod!

2023. júl. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
46%
Bocsi,elírtam: szaktekitély=szaktekintély. 🙂
2023. júl. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
46%

Ha többet akarsz tudni a terápiarezisztens depresszióról és az ilyen esetekben alkalmazható kiegészítő terépiákról, akkor javasolom ennek a cikknek az elolvasását, amelyet egy, a témában jártas pszichoterapeuta írt:


[link]


A lényeg, hogy van remény; ne add fel!

2023. júl. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
21%
Ilyenkor kell atipikus antidepresszánsokkal próbálkozni, pl. ketamin kúra.
2023. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
20%
Igen….
2023. júl. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
32%
Igen, nagyon is létezik terápiarezisztens depresszió. Nem is kis arányban. De a gyógyszergyártók és a pszichoterapeuták rühellnek erről beszélni.
2023. júl. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

#9: Az utolsó mondatodat gyorsan bizonyítanod kellene valamivel, mert egyébként mindenki üres fejű hőzöngőnek fog tartani. Pl. a gúgli kapásból százharmincnégy millió (!) találatot ad a "therapy resistant depression" keresőkifejezésre.

Szóval honnan vetted, hogy a gyógyszergyártók és a pszichoterapeuták "rühellenek" a terápiarezisztens depresszióról beszélni?

2023. júl. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!