Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokan miért akarnak másokat...

Sokan miért akarnak másokat ennyire a pszichiáterek által felírt gyógyszerek ellen beszélni? Pl. antidepresszánsok ellen

Figyelt kérdés
Nekik van igazuk?
2023. júl. 14. 08:16
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
43%
Semmi köze a nyugtatásnak. Függőséget okozó tompitó mérgek amik kárositják a szerveket az elvonási tüneteik keményebbek mint ami ellen beküldik.
2023. júl. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
15%

1


"Semmi köze a nyugtatásnak."


Tessék?

2023. júl. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
75%
Nem egyformák az esetek! Van, akinek antidepresszáns kell, mert endogén depressziója van, azon nem segít terápia, mert nincs lelki oka. A bipoláris depresszió sem viselhető kémiai hatóanyagok nélkül. Van olyan is, hogy a terápia elkezdhetőségéhez kell a gyógyszer, mert anélkül el se tud menni még az orvoshoz se. És van, akinek nem gyógyszer kell, hanem terápia, mert az élettörténetéből ered a lelki betegsége, amit ki kell beszélni, a gyógyszer pedig nem oldja meg magát a problémát, csak elnyomja a tüneteket, amik az abbahagyáskor visszajönnek. Ilyen esetben nem célravezetőbb a gyógyszer káros hatásait (májkárosító, függőséget okozhat, kölcsönhatások vannak) benyelni.
2023. júl. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
76%

Nem, nincs igazuk azoknak, akik a partszélről kiabálják, hogy nem jók az antidepik. Lehet, hogy egyet kipróbáltak, 3 nap után abbahagyták és azt hiszik, hogy most már mindent tudnak.


Egyébként az antidepresszánsok NEM okoznak hozzászokást, függőséget. Én 7 félét szedtem és egyik sem okozott kezdéskor durva mellékhatást ill. az elhagyásuk is simán ment (semmi elvonási tünetet nem észleltem soha).


Viszont nagyon sokat segíthetnek.

2023. júl. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
76%
Rengeteg a mellékhatásuk. Főleg, ha állandóra szeded.
2023. júl. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
24%

3-as tökéletes választ írt.


6-os kissé tudatlan. NEM igaz, hogy rengeteg a mellékhatásuk. Van, aki érzékeny rájuk és nem bírja őket, de nekem pl. nem volt semmi mellékhatás, amikor a kezdeti mellékhatások elmúltak. Jó, nyilván a májam nem értékeli a gyógyszereket, de bakker, ha cukorbeteg vagy asztmás vagy epilepsziás vagy, akkor is szedned kell a gyógyszereket, nem?

2023. júl. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
63%
Különböző okai lehetnek. Olvasott \ nézett valami szcientológusok által készített szart, mint pl. "Pszichiátria: A halálipar" c. "dokumentumfilm" (igen, ezt a szcientológia készítette), csak simán paranoid konteosok, esetleg volt valami rossz tapasztalatuk, és azt hiszik, hogy az az általános, nem mellesleg itthon sokan képtelenek addig eljutni, hogy pl. a nyugtatók nem cukorkák, és szedték évekig (az orvosok is hibásak, jellemzően a háziorvosok azok, akik képesek évekig írni a nyugtatót), így sok rémtörténet kering itthon.
2023. júl. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
72%

"Egyébként az antidepresszánsok NEM okoznak hozzászokást, függőséget."


De, okozHATnak. A tényeket kár tagadni, semmi értelme.


"To reiterate, SSRIs are capable of causing a physical dependence as evidenced by withdrawal symptoms, but getting addicted to an SSRI is very unlikely"


Sajnos a magyar ember mindenre függőséget mond, de külön kell választani a dependenciát, és az addikciót. Dependenciát okozhatnak az antidepresszánsok, és nagyon is okozhatnak elvonási tüneteket. Bárki, aki próbálta már hirtelen elhagyni őket ismeri pl. az "áramütések az agyban" c. slágért. Túl lehet élni, a kockázat még mindig jóval, sokszorosan kisebb, mint az előnyeik ezeknek.

2023. júl. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
82%

9


"getting addicted to an SSRI is very unlikely"


Azaz: "az SSRI-függőség nagyon valószínűtlen".


Rendben, igazad van.


"Dependenciát okozhatnak az antidepresszánsok, és nagyon is okozhatnak elvonási tüneteket. Bárki, aki próbálta már hirtelen elhagyni őket ismeri pl. az "áramütések az agyban" c. slágert."


Jó, ebben is igazad van, én sok félét szedtem, de egyiket sem hosszú évekig (max. 1 évig). Akinek meg van esze, az nyilván nem hagyja abba egyik napról a másikra.


5-ös, 7-es voltam

2023. júl. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
35%

Érdekes, hogy a mondat elejét lehagyod, miszerint okozhat fizikai hozzászokást, ahogy azt az elvonási tünetek is igazolják. ;)


Nézz csak ide -> [link]


"Is Cymbalta a bad antidepressant?

Cymbalta comes with a Black Box Warning,7 one of the most serious medicine label warnings the FDA can impose. It indicates that this drug can cause withdrawals, suicidal thoughts, and suicidal behaviors. Suicidality is especially prominent when Cymbalta is prescribed to teenagers and young adults."


Én ezt szedem amúgy. De pl. anno szedtem mirtazapint, attól is voltak áramütések az agyban, de nem sokáig. Mára elfogadott tény, hogy hozzájuk lehet szokni, tehát testi függőséget okozhatnak, nyilván nem azt a fajtát, amikor sóvárogsz utána, hiszen nincs rekreációs értéke, nincs azonnali tudatmódosító hatása, így nincs mi után sóvárogni. De ez ne rémisszen meg senkit, a reggeli kávéja ezeknél sokkal durvább.

2023. júl. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!