Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokan miért akarnak másokat...

Sokan miért akarnak másokat ennyire a pszichiáterek által felírt gyógyszerek ellen beszélni? Pl. antidepresszánsok ellen

Figyelt kérdés
Nekik van igazuk?
2023. júl. 14. 08:16
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
30%

19

Azért van 0-án, mert tele van marhasággal.


"Igen is függőség aki nem próbál meg gyógyszer nélkül élni, és az első enyhébb depressziós epizodnal már iratja is fel az antidepit, ahelyett hogy megbirkozna vele terapeuta segítségével."


Ez miféle szalmabábozás? Te honnan tudod, hogy kinek milyen depressziója van, ő kérte-e a gyógyszert, stb.? Nem tűnsz vitaképesnek.

2023. júl. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
27%
Most pedig megkérlek, hogy a szerfüggőséget ne szabadosan értelmezd, mert ez nem így működik, hogy te a hasadra csapsz, aztán kijelented, hogy ez meg az az szerfüggőség. Jól meghatározott kritériumai vannak, amiknek teljesülnie kell, másképp nem nevezhetsz senkit sem annak. Jó lenne leszokni arról, hogy Gipsz Jakabok akarják újra definiálni a pszichiátriát.
2023. júl. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
25%

17


Én írtam, hogy eddig hét félét szedtem.


"XD haver 7 félét szedtel mar és szerinted az nem függőség??"


Haver az anyád. Nem függőség. Miért lenne az? Bipoláris vagyok, mindenki tudja, aki egy kicsit ért hozzá, hogy a depis fázisban lehet (sőt, sokszor kell) antidepit szedni. Mit tudsz te arról, hogy milyen 8 hónapig olyan depiben lenni, amikor fel sem tudsz kelni az ágyból? Na most 3 hétig szedtem egy antidepit és átmentem depiből kevertbe, de már legalább nem akarom megölni magam. És azért 7 féle, mert én nem adtam fel, mint itt a legtöbben az első próbálkozás után... Mert szeretnék életben maradni még egy ideig, tudod? Haver.


"Egyébként a mentalis egeszseg reszen a többség gyogyszerfuggo, szóval nem fogsz értelmes választ kapni."


Lóf.szt. Itt mindig azokat pontozzák le, akik elmondják, hogy bizonyos betegségekben KELL a gyógyszer ill. van, hogy a terápiát csak úgy lehet elkezdeni, ha vki gyógyszeresen kicsit jobb állapotba kerül. Én is voltam olyan terapeutánál, aki közölte, hogy csak akkor vállal, ha elkezdek gyógyszert szedni.


"Ők meg vannak győződve arról, hogy gyógyszer nélkül nincs élet, aki pedig ennek ellentmond azt 0-ra leszavazzák és ettől megnyugszik a lelkuk."


Pont ellenkezőleg, azokat pontozzák le, akik szerint a gyógyszer segít(het).


"7 fajta drogot próbáltam de nem vagyok drogos, kb ilyen volt az emberünk hozzaszolasa."


*Próbáltam* és *huzamos ideig szedtem* az nem ugyanaz, ugye. Talán tanulj meg magyarul.


"Ahh mindegy is.. mindenki a maga eletet éli, ha nekik ez jó szedjék"


Jó a francnak. De ugye te majd a cukorbetegeknek meg az asztmásoknak meg az epilepsziásoknak is megmondod a tutit haver, hogy ne szedjék a gyógyszereiket? Jó is lehet beledögleni ezekbe a betegségekbe gyógyszerszedés hiánya miatt.

2023. júl. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
36%

Össze vissza zagyvalsz.


Öngyilkos akarsz lenni, utána 2 sorral lejjebb szeretnél még élni.


Egy atyai pofon kéne neked ami kijozanit, nem a dráma amit magad köré építesz, hogy sajnaljanak az emberek.

2023. júl. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
43%

Egy cukor beteg nem tud kijonni egy terapeuta által a betegségből, egy mentslis viszont igen.


Neki nincs választása, neked van.


Ne hozz párhuzamot, ez is csak ferdites, hogy magadat nyugtasd.


Látod ezért kéne neked pszichológus, teljesen torz a világ amiben elsz

2023. júl. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
28%

24


Amikor a depis fázisban voltam, akkor akartam öngyilkos lenni. Most jobban vagyok és szép lett az élet, szeretnék még élni.


Meg is nézném, hogy engem pofon vág valaki és elmúlnak a pszichiátriai betegségeim. Nem egy, nem kettő, száz pofont bevállalnék, ha nem kéne többet hónapokig depressziósnak lenni és arra gondolni, hogy majd én is úgy végzem, mint nagyanyám (akit imádtam) és öngyilkos lett.


Mindenesetre nem csak buta és tudatlan vagy, hanem még abszolút NULLA empátia van benned.

2023. júl. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
64%

"Össze vissza zagyvalsz.



Öngyilkos akarsz lenni, utána 2 sorral lejjebb szeretnél még élni.



Egy atyai pofon kéne neked ami kijozanit, nem a dráma amit magad köré építesz, hogy sajnaljanak az emberek."


Boomer vagy?


"Egy cukor beteg nem tud kijonni egy terapeuta által a betegségből, egy mentslis viszont igen.



Neki nincs választása, neked van."


A bipoláris NEM gyógyítható, te hülyegyerek. Eddig is világos volt, hogy fogalmad sincs miről beszélsz, de ezzel teljesen nyilvánvalóvá tetted, hogy a legalapvetőbb formában sincs közöd a témához.

2023. júl. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
14%

25


Lubickolj a saját kis pokolodban, haver. Valami nagyon be van akadva neked.

2023. júl. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
16%

25


"Látod ezért kéne neked pszichológus"


Ja köszi, am. 6 terápiába jártam eddig. Fizeted a következő terápiámat?

2023. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
75%

Ma már mindenki 2 mondat után adhds, bipolaris, szociális fóliás stb.


Nem unjatok? A tizede lehet valos, aztán felrekezelik és tényleg mániás depressziós lesz és szedheti élete végéig a sok szart.


Szerintetek 2 mondatból megallapithato? Egy klinikai szakpszichologus 5 6 ülés után tud diagnózist állítani, nektek meg 5 perc mondóka után mindja a pszichiáter, mert aznap még 40 embert kell ellatnia.


Ébredtek már fel.


De itt befejeztem, annyira szélsőséges szinten mélyen ültok benne hogy a ti szemetek nem lehet felnyitni, innentől nem reagalok

2023. júl. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!