Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme így élni?

Van értelme így élni?

Figyelt kérdés

Nagyon sajnálom amiért ezt ide írom ki, de egyszerűen már nem tudok kitől segítséget kérni.

Legbelül a szívem mélyén mindig is éreztem hogy valami nincs rendben velem/más vagyok mint a többi fiú. Mindig is lány akartam lenni, már egészen kis korom óta, amióta az eszement tudom. Ezeket az érzéseket egész életemben próbáltam elnyomni, és mostanra már teljesen ki vagyok égve. Pszichológushoz mentem párszor, de nem segített. Nyilván ma már van lehetőség nemváltó műtétre, de annak több veszélyei is van, illetve nem lennék képes elfogadni magam úgysem, nem tudnám igaznak érezni magam. Egész életemben gyűlöltem magam, gyűlöltem a testem, gyűltem hogy nem lehetek olyan mint a többi lány. Igazából csak szenvedek napról napra és nemtudom hogy van e értelme így élnem. A családom és barátaim transzfóbok, ha nekik elmondanám sose tudnának úgy rámnézni ahogy eddig. Erre a problémára egyszerűen nincs megoldás. De elfogadni sem tudom. Minden normális ember éli az életét, én pedig úgy érzem hogy megkaptam valaki másét. A testem olyan mint egy börtön amibe a lelkem örökre be van zárva. Van értelme végigélnem egy életet így, vagy csak vessek véget a fájdalomnak?



2023. júl. 14. 11:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%
Pszichológushoz nem párszor, hanem évekig is lehet járni. Segít elfogadni magad, csak amíg nem hiszel benne, nehéz lesz. Gondolom pár alkalomtól azt vártad, hogy na majd most aztán minden megoldódik. Pedig egy melyebben lévő probléma feltárása, eszközök megtalálása, megoldókulcs a saját személyiségeddel évekig is eltarthat.
2023. júl. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
42%
Na bumm, én meg egy 120 kilós testben élek, ez sem az amiről álmodtam. Dehogy leszek emiatt öngyilkos. Fel kéne nőni, a test nem minden.
2023. júl. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
2 te ritka hülye egy ember vagy. A túlsúlyodat meg lehet változtatni diétával és edzéssel. Az én problémámat semmi nem fogja
2023. júl. 14. 11:40
 4/23 anonim ***** válasza:
40%
Nyilván nem fogja, hiszen pont arra fókuszálsz. Amit erősítünk magunkban, úgy is lesznek a dolgok. Mondjuk ha kilépnél ebből és valós segítséget kérnél... Á, nem megy át úgysem. Sajnálom.
2023. júl. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

Mit vársz tőlünk?

Írjuk azt, hogy nem és akkor öngyilkos leszel? Ezt tiltja a szabályzat + senkitől nem várhatod el, hogy ilyesmire buzdítson.

Ha azt mondjuk igen csak tovább szenvedsz.

Szerintem érdemes lenne orvosi szakvéleményt kérned, hogy elkezdhess bármilyen fajta terápiát, kezelést.

[link] ő kifejezetten egy transz nő, elég sokat mesélt a változásáról.

De a normális közösség összetartó, ha van kérdésed lehet tőlük több tanácsot kapnál.


#1-esnek igaza van. Egy ilyen nehéz kérdésben nem alkalmak, hanem évek kellenek ha valóban fel akarod ezt dolgozni.

2023. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%
Az egész nemváltást elintézted azzal, hogy úgy sem lennél igazi. Az mit jelent?
2023. júl. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
20%

"Ha azt mondjuk igen csak tovább szenvedsz."

Nem, akkor el kell kezdenie megoldani a helyzetet.

2023. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A hrt sokat tud segíteni ezen de az se akkor tényleg sokáig kell járni pszihiterhez hogy minden jó legyen.
2023. júl. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
20%

Hiába írjatok, ti se lennének boldogok. Ez az igazság !


Mit tudsz tenni? Bármit csinálsz, már többet tettek, mint a legtöbb ember.

2023. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

*tettél

😘

2023. júl. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!