Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek öngyilkos gondolatok,...

Ezek öngyilkos gondolatok, vagy sem?

Figyelt kérdés
Depresszióban szenvedek. Járok orvoshoz, nemrég kezdtem egy ssri-t. Vannak napok, amikor teljesen jól vagyok, úgy érzem van értelme az életnek, terveim vannak, máskor meg egész nap csak a szobában gubbasztok, felkelni sincs erőm, zavar ha hozzám szólnak, zavar a fény. Ezeken a napokon mindig arra gondolok, hogy milyen jó lenne csak elaludni és meghalni. Elképzelem, hogy vízbe fojtom magam, hogy felvágom az ereimet, vagy legutóbb azt, hogy pisztolyt nyomok a számba és meghúzom. Tudom, hogy nem lennék képes megtenni, mert félek a szenvedést, de nagyon gyakran gondolok arra, hogy ha nem járnék szenvedéssel, megtenném. Kezdek félni magamtól, noha tudom, hogy nem tenném meg.
2023. júl. 16. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen szuicid gondolatok. Mióta szeded az antidepresszánst? Kell egy kis idő, amíg érezni kezded a hatását.
2023. júl. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1 hónapja szedem. Azt hozzáteszem, hogy nagyon későn nyúltam segítségért és így egy csomó dolgot elhalasztottam. Látom, hogy hol járnak a kortársaim, meg azt, hogy én hol az életben, hogy én semmit sem tudok véghezvinni, alap dolgokat képtelen vagyok megtanulni, mert motiválatlan vagyok (pl folyékonyabb angol nyelvtudás, hogy lehessen jó munkám), vagy mindig kisebbségi érzetem van, vagy nincs normális végzettségem, párkapcsolatom. Ilyenkor nem is változtatni van kedvem, csak dögledezni és nem hallani senkiről. Úgy érzem én már elszúrtam és vége. 22 éves nő vagyok. Tavasszal még voltak terveim, akkor jobban voltam, jelentkeztem is egyetemre, de most már az sem mozgat meg egy picit sem. Úgy érzem, ott is rossz szakot választottam, értelme sincs elkezdeni. Csak abban látom a megoldást és a boldogságot, ha alszom és elképzelem, hogy többet nem kelek fel, és az mérhetetlenül boldoggá tesz.
2023. júl. 16. 15:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, sokat voltam ugyanebben, baromi nehéz kivergődni belőle.


Az mindenképp jó, hogy problémaként írsz erről az egészről, és átlátod, hogy nem oké így. A szuicid gondolatok normálisak egyébként (már ahhoz képest, hogy SSRI-t szedsz 1 hónapja), arra vigyázz, hogy ne menjen át az egész egy megnyugtató fantáziálgatásba. Én elég sokáig játszottam ezt, és könnyű belecsúszni abba, hogy annyit merengsz a halálodról, hogy egyfajta kapaszkodóvá válik ez a gondolat, és ha beüt valami szar, ami tetézi az eleve rossz állapotod, akkor nagyobb eséllyel fogsz a kötélhez nyúlni.


Ha 1 hónap után még kicsit hektikus a gyógyszer hatása, az normális. Ha 2 hónap után sem kerekednek felül a "jobban levős" napok, akkor gyógyszert kell váltani. Ha van pénzed terápiára (vagy ismersz normális tb-alapú terapeutát), akkor az sokat segít.


Kicsit közhelyes, de az sokat dob az ember állapotán, ha megpróbál erőt meríteni azokból a napokból, amikor jobban volt, azt csinálni, amit aznap csinált. És azokat az időszakokat, amikor tisztább a fejed, felhasználni arra, hogy gondolkodj a levert, agonizáló napokon, tételesen foglalkozz a problémáiddal, akár listaszerűen. A gyógyszer sokat segít, viszont neked is hozzá kell tenned sokat, hogy ne érezd magad ramatyul.


(Én 25 éves vagyok, és 1 hete kezdtem el SSRI-t szedni.)

2023. júl. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20%
vigyázat hamarosan törlésre kerül a kérdés! Öngyilkosságról tilos írni valamiért ide!
2023. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Te amgad is a gyógyulást akarod, szóval egyelőre nem vagy azon a szinten hogy emgtedd, és ez egy jó jel, mert így van remény és ami fő célod hogy meggyógyulj.


Mesélj magadról picit, mielőtt jött a depresszió mi tett boldoggá pl?

2023. júl. 17. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!