Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme így pszichiáterhez...

Van értelme így pszichiáterhez menni és begyúgyszerezni magam?

Figyelt kérdés
Röviden és tömören: Nem én akartam megszületni. Amikor 2 nárcisztikus személy BELEKÉNYSZERÍTETT egy olyan létsíkba, ahol MUSZÁJ dolgozni a saját lényem fenntartásáért és nem számolt azzal, hogy mi van ha a gyereknek majd nem tetszik az élet felhasználási feltétele de nem tudja eltartani élete végéig.... Röviden, tömören, nem akarok egy cég 40 órás bérrabszolgája lenni, de nem vagyok annyira okos, hogy vállalkozzak és nincs annyi gógyim se energiám, hogy tanuljak, hogy mondjuk valami könnyebb, lazább, fél-passzív jövedelmes munkát csináljak. Most 23 vagyok, erre a munkaellenességre, munkamegtagadásra 16 évesen álltam rá. Azóta csomó pszichológusnál jártam, megállapítani megtusták, hogy eszméletlen mélydepressziós vagyok, mert ezt eredményezi az ilyen fajta világlátás de addig nem tudnak velem mit kezdeni, amíg nem keretezem át a dolgokat a fejemben. De nem tudom. Mindig amikor munkára gondolok, hogy elkéne menni dolgozni mert muszáj, hát legyszívesebben megölném magam. A mostani klinikai szakpszichológus ahova járok már 5 hónapja azon gondolkozik, hogy beküld pszichiátriára, mert 5 hónapja nem tudunk előrehaladni semmiben, mert csak akkor tudnánk ha a szemellenzőmet levenném. De nem akarom levenni. Viszont a pszichológus még mindig hintázik, hogy küldjön-e vagy ne. Nekem már 12 éves korom óta kemény öngyilkossági gondolataim vannak, de az elmúlt 2 hónapban ezek a lehető legerősebbre duzzadtak. Nem tudom, hogy ha ÉN NEM AKAROK MEGGYÓGYULNI (kiemeltem, mert amúgy tényleg nem akarok lejjebb adni az egómból egy bioroboti szintre) akkor a pszichiáter tud-e valamit csinálni vagy a gyógyszer tud-e ráerőszakolni dolgozni.

2023. júl. 28. 16:47
A kérdező szavazást indított:
Ennek így ebben a formában semmi értelme, távozzak az élők közül inkább
Van, persze, a gyógyszerek új embert faragnak belőlem akaratom ellenére
8 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
egy gyógyszerfüggéség sem semmivel jobb pluszban a nyakadba
2023. júl. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%

Senki se akar megszuletni, ez nem a mi dontesunk, ki se kell emelni 😂


Ne haragudj, de nonszensznek gondolom meg csak a gondolatot is, hogy elvarod, hogy a szuleid tartsanak el orokre.

A gyogyszer erre az agymenesre nem tudom mennyire lesz megoldas, de mivel te nem akarsz meggyogyulni, nem akarsz valtoztatni, nem is fogsz semerre se haladni. Talan meg lehetne probalni, mert ezt az utat meg nem ismered, de nem tudom van-e ertelme igy. Viszont ezt egyebkent is orvos donti el, nem te.


A kerdes az, meddig lehet ezt csinalni. Utcara fogsz kerulni, ha nem tudnak eltartani. Vegulis, ott tokelyre fejlesztheted a munkakerulest, csak nem lesz kenyelmes.

2023. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Szervizmérnök úr ***** válasza:
43%

Volt hasonló osztálytársam középiskolában, bár akkor még nem hittem volna, hogy ennyire bolond, ha voltak is néha furcsaságai.

Egy jóképű srác, jó anyagi háttérrel, csak haladni kellett volna tovább, tanulni, nőket dugni.

Ehhez képest mára hajléktalan, az utcán él, szülői házat, örökséget is elcseszte valahogy, krisnás és hasonló marhaságokban él, de valahogy elvan az utcán, én sem nagyon értem.

Ha neked is ez a célod, ingyenélés, csak csináld...

2023. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Valszeg igen, hajléktalan leszek sajnos ha így folytatom, de úgy vagyok vele ha már majd minden kajám elfogyott és éhesen haldoklom az utcán akkor is kiállok az elveim mellett, mert egyszerűen nem tudom elfogadni ahogy működik ez a létsík.

Első: Hát én nem tudom, hogy a függőség rosszabb-e, mint az ilyen "élet".

2023. júl. 28. 17:25
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerintem azt kellene átgondolni, mi az az életforma, ami neked jó, és azt hogyan tudnád megvalósítani. Biztos, hogy van erre rengeteg példa a világon. Én sem szeretnék biorobotként élni.
2023. júl. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nincs semmi olyan, ami érdekel? Hobbi, ami örömet tudna okozni (ha már a gyógyszerek kicsit szintbe hoznak és tudsz örülni), ami esetleg a munkád is lehetne? Egyáltalán semmiféle érdeklődésed nincs semmi iránt?

Ha nincs semmi, tényleg, és semmi nem tart itt, indulj el stoppal világot látni. Egy ismerősöm ezt csinálta, egyetem közepén úgy döntött, lelép, és elment egész Indiáig, ott megismerkedett a párjával, utazgattak összevissza, lett egy gyerekük, élik a kis hippi életmódjukat, zenélnek, meditálnak, eladják a képeiket, jógaórákat tartanak, és elvannak a természet lágy ölén...valami szigeten laknak.

2023. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
16 évesen még gyerek voltál és gyerekként jogosan vártad el, hogy támogassanak. Fejlődéslélektanilag egy új életszakasz a felnőttség, amibe nem akarsz átlépni, mert egy dacos kölyök lelkivilágával ragaszkodsz a megszokott rosszhoz. Ha elmész dolgozni, nem a lelkedet adod el vagy a szabadságodat, hanem az időd egy részét. A cserébe kapott pénzzel pedig önállósulhatnál, lehetnének hobbyjaid, céljaid, családod, ... Az akaratod ellenére a gyógyszer nem fog átsegíteni a krízisen, de ha egy kis csírája benned van a változásnak, akkor segíthet.
2023. júl. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

Le fognak pontozni, de nem érdekel. Lusta vagy. Ennyi. Még talán depressziós sem, egyszerűen lusta.

Menj hozzá egy milliomoshoz, más megoldás nincs.

Legyen szerencséd.

2023. júl. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Van hobbim 6. 12 évesen kezdtem el gameplay youtube videókat gyártani, 15 évesen kezdtem el streamelni. Voltam sikeres benne, de többször kiégtem és hosszú időkre abba kellett hagynom, ami miatt az átlag 200 nézőmből mára 0 lett, mert nem voltam konzisztens. 2 éve megpróbáltam visszatérni, majdnem minden nap streamelek meg havi 1-2 videót töltök fel youtubera, de olyat csinálok ami a lőtéri kutyát nem érdekli. De igazából nekem ez így jó, legalább "justify"-olom, hogy miért lógok napi 16 órát a gép előtt.
2023. júl. 28. 17:46
 10/19 anonim ***** válasza:
27%
Ha adok szállást és kaját, akkor dolgoznál nekem? Vagy mire lenne még szükséged? Minél kisebb igényeid vannak, annál lazább életed lehet. Akár annyival is megúszhatod, hogy csak a bevásárlást, házimunkát intézed helyettem, plusz lelki társ vagy. Szexualitás mentes dolog. De tudok adni csomó olyan munkát is, amivel pénzt kereshetsz, 40 órás kötöttség és diploma nélkül.
2023. júl. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!