Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme így pszichiáterhez...

Van értelme így pszichiáterhez menni és begyúgyszerezni magam?

Figyelt kérdés
Röviden és tömören: Nem én akartam megszületni. Amikor 2 nárcisztikus személy BELEKÉNYSZERÍTETT egy olyan létsíkba, ahol MUSZÁJ dolgozni a saját lényem fenntartásáért és nem számolt azzal, hogy mi van ha a gyereknek majd nem tetszik az élet felhasználási feltétele de nem tudja eltartani élete végéig.... Röviden, tömören, nem akarok egy cég 40 órás bérrabszolgája lenni, de nem vagyok annyira okos, hogy vállalkozzak és nincs annyi gógyim se energiám, hogy tanuljak, hogy mondjuk valami könnyebb, lazább, fél-passzív jövedelmes munkát csináljak. Most 23 vagyok, erre a munkaellenességre, munkamegtagadásra 16 évesen álltam rá. Azóta csomó pszichológusnál jártam, megállapítani megtusták, hogy eszméletlen mélydepressziós vagyok, mert ezt eredményezi az ilyen fajta világlátás de addig nem tudnak velem mit kezdeni, amíg nem keretezem át a dolgokat a fejemben. De nem tudom. Mindig amikor munkára gondolok, hogy elkéne menni dolgozni mert muszáj, hát legyszívesebben megölném magam. A mostani klinikai szakpszichológus ahova járok már 5 hónapja azon gondolkozik, hogy beküld pszichiátriára, mert 5 hónapja nem tudunk előrehaladni semmiben, mert csak akkor tudnánk ha a szemellenzőmet levenném. De nem akarom levenni. Viszont a pszichológus még mindig hintázik, hogy küldjön-e vagy ne. Nekem már 12 éves korom óta kemény öngyilkossági gondolataim vannak, de az elmúlt 2 hónapban ezek a lehető legerősebbre duzzadtak. Nem tudom, hogy ha ÉN NEM AKAROK MEGGYÓGYULNI (kiemeltem, mert amúgy tényleg nem akarok lejjebb adni az egómból egy bioroboti szintre) akkor a pszichiáter tud-e valamit csinálni vagy a gyógyszer tud-e ráerőszakolni dolgozni.

2023. júl. 28. 16:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
10: 140 kilós, chewbacca szőrős, hájamtól szétfolyok ronda férfi vagyok. Így is?
2023. júl. 28. 17:51
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

11


Tudod az a durva, hogy elképzelni sem tudod, hogy milyen jó életed lehetne, ha változtatnál a mentalitásodon és az életfelfogásodon.


Pontosan ez a probléma, járhatsz pszichológushoz, szedhetsz gyógyszereket, de hiába, ha te magad nem akarod. Te pedig nem akarod, mert egyszerűen csőlátású vagy.


Ha megadtad volna az esélyt saját magadnak, hogy jobbá válj, jobb körülményeket teremts magadnak és nem sikerült volna, azt mondom jól van. De nem. Te meg sem próbáltad.


Egy ismerősöm jut rólad eszembe, akivel 13 éve egy gyárban dolgoztunk, hát 140 kiló szerintem ő is volt. Én aztán kijöttem Ausztriában, viszont mára már 80-90 kg, k.rva pozitív és rengeteg barátja lett. Pedig ő is pontosan ezt a vonalat vitte húszas évei elején mint te.


Pont ezért írtam, hogy valójában elképzelni sem tudod, hogy milyen jó életed lehetne, ha nem egy önsajnáltató kis punci lennél.

2023. júl. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
nagyon hősies elképzelés az utcán éhhalálban fetrengés, de sajnos itthon nem nagyon tudsz éhenhalni, pár nap nem evés elég hozzá hogy megváltoztassa a szándékod és elhúzz a legközelebbi ingyenkonyhára, ételosztásra vagy a kukából egyed a kenyeret túlélésből
2023. júl. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Tudsz aludni a padlóra rakott 17 cm vastag, 90 cm szèles szivacs matracon? Beférsz a 70 centi széles fürdőajtón? Van valami ötleted arra, hogy ne törjön össze a műanyag wc-ülőke? El tudsz menni a boltba, aztán hazahozni 2x12 kg cuccot? Meg itthon mosogatni stb? Ha nem raknak ki otthonról, csak pénzt kell szerezned, akkor szerintem jobban fog tetszeni neked a másik ötletem: leszek a menedzsered, építünk neked online karriert.
2023. júl. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom hogy rövid távon szedjed a gyógyszert van amitől hosszabb távon bekattansz van amitől még hízol.
2023. júl. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

figyelj nem szégyen az, hogy büdös a munka, sok honfitársad van ezzel így


engem nem zavar, hogy nincs benned ambíció, kell a kontraszt az ellenkező irányba is. ha te így boldog vagy, akkor ez a lényeg


bár, hogy önbizalmat miből fogsz meríteni, mert, hogy abból nem, hogy egy semmirekellő, ingyenélő vagy abból biztos nem

2023. júl. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A mentalitásodból kiindulva nem kell nagy terveket szőni.


Amíg élnek a szüleid, addig eltartanak.

Halálukat követően meg eladod az összes örökséget, albérletbe átköltözöl aztán halálodig feléled a pénzt.


Sokra nem vitted, de gondolj arra, hogy van akinek ennyi se adatik

2023. júl. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
34%

Még aszondod, hogy munkaellenségre 16 éve korod óta álltál rá, most 23 vagy. xDxDxD


Add be a pályakezdő önéletrajzod bárhová, senki se fog visszahívni.

Max a gyár vár 0 tapasztalattal 3 műszakba. Nem te tagadod meg a munkát, a ranglétra alján 0 tudás mellett senki se fog utánad kapkodni.

2023. júl. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Akkor van ez amikor valakinek szét van b,szva a gyerekkora, sose dicsérték meg, mindig csak lehúzták aztán csodáélkoznak ohgy nem mer belekezdeni semmibe mert egy rakás szerencsétlenségnek tartja magát
2023. okt. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!