Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden nap szinte rémálmok...

Minden nap szinte rémálmok gyötörnek és arra kelek fel ilyenkor félek vissza aludni mitől lehet?

Figyelt kérdés
pszchiózisom van és szedek gyógyszereket,elég sokat variáltam velük az utóbbi években nem lehet hogy esetleg talán már valami agykárosodásom van miattuk?az álmokról nem tudok beszélni nagyon rosszak,nemtudom elmagyarázni mit mert énsem tudom de borzalmasak. mitől lehet?? vagy váltsak orvost?? 32/F

2023. aug. 6. 03:38
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
De ugye nincs semmilyen agy károsodásom??
2023. aug. 9. 15:13
 12/25 A kérdező kommentje:
a sok gyógyszer váltogatástól.
2023. aug. 9. 15:14
 13/25 anonim ***** válasza:

Kb. azon mentem végig, amit a 8-as ír, leszámítva hogy az említett gyógyszerek előtt már ezerfélét megpróbáltunk.

Jelenleg quetiapint, mirtazapint, Xanaxot, zolpidemet szedek, mellé kéne még vérnyomás-és pulzuscsökkentő. De a legszebb az, hogy amikor mondtam az orvosnak, hogy nem vagyok jól, megint depressziós vagyok, akkor felemelte a mirtazapin addigi 45 mg-ját 90-re (!). Holott abból a maximális dózis a 45 mg... (Soha nem is vettem be 90-et, de még a 45-öt is felezem, mert sokszor minden bajom van tőle. :( )

2023. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

13


Ezt a max dozist orszaga valogatja. Amerikaban vagy 60mg vagy 80 nem tudom.


De az en dokim is zolpidembol 20 - 30 mg ot ajanlott.


Lamotriginnel meg 400mg elsore, na kiraly volt aki szedett olyat es kellemetlen mellekhatassal, de meg akinek nem is volt mellekhatas 400 mg elsore (max dozis itthon) az ... mintha a depresszio masik arcat mutatta volna meg, mintha 2 arcu lenne az egyik amiben elek a masik ami rosszabb 10 millardszor amiben most vagyok, es abba kaptam belepillantast es igy ledermedtem, be voltam szarva hogy ilyen is letezik ilyen hangulat. Sosem fogom elfelejteni, mindig van szarabb ezt sosem fogom elfelejteni.


Nekem a mirtazapine 2 - 3 ev utan nem mukodott, sot, allergias lettem ra, meg a quetiapine-ra is. Duloxetinet nyomta a doki mar 4x amiota hozza jarok, de ott van 1 korhazbeli fuggetlen velemeny meg egy szakrendeloi a pszichiatriai teruleten nagyon elismert no altali velemeny mondta hogy ot ismeri is, tehat 2 fuggetlen velemeny hogy a duloxetine nem jo nekem. Erre o azt akart adni rogton 90mg-al, a max azt hiszem 120mg.


Azt vettem eszre, hogy ezek csak talalgatnak, itt semmi nem konkret, semmi garancia, semmi felelosseg, semmi. De kulfoldon sem (rokon kint el belgiumban) Ez nem olyan mint a fogorvos vagy valami. Szerintem nagyon messze vagyunk a megoldasoktol pszihiatrian es ez csak fingynira van tavolabb a lobotomiatol.

2023. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Igen, valahogy így működik, sajnos.:(

Lamotriginhez nem volt szerencsétlenségem, ez a kevés azok közül, amikkel nem is próbálkoztunk. De pl. lítiumot meg én nem voltam hajlandó szedni. A felsoroltakat hosszú évek óta szedem, már nem is szeretnék változtatni rajta, mert nem szeretném, hogy még rosszabb legyen.

2023. aug. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
megint éjszaka rosszat álmodtam,ez már nálam mindennapos éjszaka hallucinálok is,orvost akarok váltani bár költözünk el 1 hónap múlva úgyhogy ugyis máshoz fogok tartozni
2023. aug. 13. 13:58
 17/25 A kérdező kommentje:
Hogy tudnék orvost váltani?
2023. aug. 14. 12:03
 18/25 anonim ***** válasza:
én a rémálmaimtól sem félek
2023. aug. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

17 ennek a menetet nem tudom, regen szabad haziorvos valasztas volt igy mehettel oda ahova akartal, ha jol tudom Fidesz ezt is megszuntette


18


Te meg akkor a micimackotol felsz?

2023. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
én a jóságtól félek, testvérem
2023. aug. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!