Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Zene fóbia, tapasztalt valaki...

Zene fóbia, tapasztalt valaki ilyet?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok,van-e valaki,akinek az enyémhez hasonló tapasztalata van?

Van egy bizonyos zene,amitől szinte pánikba esek,sőt, pánik enyhe kifejezés!Régen,mikor ezt meghallottam a szobában,akkor kimenekültem.Ha álmomban hallom meg ezt a zenét,vagy hozzá nagyon hasonlót,akkor hasonló a reakció.

Nem tudom,miért kelt bennem ilyen félelmet.Ha meghallom,az az érzésem,hogy ez a zene képes lenne valamit felidézni bennem és ettől félek,azt hiszem.

Gyermek koromban eléggé félős voltam és egyszer nagyon megijedtem.Nem tudok vissza emlékezni pontosan,hogy mitől,de az biztos,hogy akkor nem hallhattam ezt a zenét,tehát ezért nem igazán hinném,hogy azt a bizonyos félelmetes élményt akarná felidézni.(ha csak tudat alatt nem kötöttem esetleg össze a kettőt)?


2010. okt. 15. 11:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

szerintem összekötötted a kettőt, csak nem emlékszel mint mondtad. nekem is van olyan, hogy egy zenéhez valami eseményt, vagy személyt kötök, általában jó emlékek jönnek elő, de van mikor nem, és inkább nem hallgatom azt a zenét.

Próbáld meg előidézni mi lehetett az az emlék pl. a zene hallgatásával.

2010. okt. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
pontosan milyen/melyik zene ez?
2010. okt. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi.

Én szeretem a zenét ,úgy általában és igen,van zene,amelyhez szép,van,amelyhez kevésbé szép emlék vagy érzés fűződik,de egyiknél sem ennyire szélsőségesen.

Azt nem tudom megtenni,hogy hallgatom a zenét és várom,előjön-e az emlék,mivel ez egy régi rádióműsor zenéje volt.A Rólunk van szó-című műsor zenéje.És úgy érzem,egyenlőre nem is nagyon merném kipróbálni.Van egy másik ,ehhez hasonló zene,az is nagyon régen volt néha a rádióban,de nem tudom a címét.Szóval,nem sajnos nem tudok ezzel kísérletezgetni.

Én úgy emlékszem,csak egyszer ijedtem meg ,úgy igazán.Akkor ott,ahol ez az élmény történt,nem szólt se rádió,se Tv,teljes csend volt.Pár szobával arrébb,mamám lehet,hogy hallgatta a rádiót,de az nem hallatszódhatott át .Tehát nem igazán értem,hogyan kötődhetne élményem ehhez a zenéhez.Fura dolog ez...

2010. okt. 15. 11:43
 4/18 anonim válasza:

Hát nem tudom hogy az enyém ilyen komoly fóbia lenne,de egyes zenéknél nekem is rossz érzések jönnek elő és nem is szeretem hallani, de nem annyira hogy kifutok a szobából vagy ahol éppen vagyok... azért nem olyan súlyos.

Például ilyen ami rögtön eszembe jutott erről: a Csellengők címü müsornak a zenéje (nem jut eszembe..) valami rock együttes és "train" ről énekel vonatról.

De van még egy pár... de most hirtelen nem ugrik be. 23/L

2010. okt. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Szóval,sajnos nem tudom megmondani a zene címét vagy előadóját.Még a stílusa sem egyértelmű...szóval olyan stílustalan,nincs benne dalszöveg.Csak annak a bizonyos rádióműsornak az elején hallottam régebben,amit említettem.Meg álmomban hallom néha manapság is,sajnos.
2010. okt. 15. 11:48
 6/18 A kérdező kommentje:

Na,a Csellengők zenéje egy picikét emlékeztet is arra a zenére,amiről beszélek.De az még nem vészes,azt meg tudom hallgatni.

Viszont annak a bizonyos rádióműsornak a zenéje is valamelyik rock együttes számából lehet,mert egyszer barátnőmmel(aki rock rajongó volt) hallottuk meg a suli ebédlőjében és ő mondta,hogy régen nagyon szerette ezt a számot.Én,kissé sokkos állapotban ,nem voltam képes megkérdezni,mi ez a zene...aztán meg el is felejtettem.Tőle sem fogom egy hamar megtudni,mert mostanában nem találkozunk,nem is tudom,hol lakik...

2010. okt. 15. 11:58
 7/18 anonim válasza:
Furcsa.... egyébként kíváncsi lennék a dal címére hogy bele hallgathassak, ki tudja , lehet hogy belőlem is rossz érzéseket hozna ki.... az viszont durva hogy álmodban is hallod néha... biztos vagyok benne hogy valamilyen rossz élmény kötödik hozzá. Csak nem tudsz róla.
2010. okt. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Runaway train, Menekülő vonat, Soul Asylum


Kérdezőnek: szerintem csak rossz élmény kapcsolódik ahhoz a zenéhez, akkor is, ha nem emlékszel kimondottan. Ne hallgasd!

Azt hittem, konkrétan valami stílus zavar (azok engem is).

2010. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én a Csellengők zenéjétől (Soul Asylum - Runaway Train) mindig sírok.:) :(
2010. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
úgy látszik nem csak nem csak én vagyok a csellengők zenéjétől depressziós :S
2010. okt. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!