Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akit az iskolában kiközösített...

Akit az iskolában kiközösítettek és piszkáltak azt egy életre megnyomorítják, válhat belőle mentálisan egészséges ember valaha?

Figyelt kérdés
2023. aug. 7. 10:08
 1/9 Kólauborkával ***** válasza:
78%

Persze, ha felnő és rájön, hogy a gyerekek alapvetően gonoszak, mert nincsenek meg a felnőtt korra jellemző szociális képességei.

Illetve, ha nagy a baj vannak pszichológusok akik tudnak segíteni.

Szóval szerintem simán.

2023. aug. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Igen, jelen.
2023. aug. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Szintén jelen. Sok munka van mögötte, de megérte.
2023. aug. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3


Szerinted milyen aránynak sikerül ez?

2023. aug. 7. 11:30
 5/9 A kérdező kommentje:

1


A felnőttek is alapvetően gonoszak csak muszáj uralkodniuk magukon (amennyire tudnak) mert az a társadalmi elvárás.


Viszont sok felnőtt közösségben is ugyanez megy végbe, csak már nem ugratják úgy a gyengébbnek véltet mint általánosban, hanem más eszközökkel ásnak alá neki.

2023. aug. 7. 11:43
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha gyerekkorban szenveded el a bullyingot, akkor nagyon valószínű hogy egy egész társadalomra rávetített ellenségkép lesz, magyarul mindenkiben potenciális ellenséget fogsz látni, holott nincs ez mindig így, csak hiányoznak a jó tapasztalatok, amire a bizalom épülhet. Lesz egy kényszeres önvédelem, ami sokszor jogos, sokszor alaptalan, de nem lehet mindig és mindenkit egy kalap alá venni. Sok szemét ember van, de sok kedves is. Én például elég jó esetekkel találkozom, mondjuk én se vagyok gazember meg előítéletes másokkal. Kicsit igaz a mondás, hogy amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten! Tehát a te hozzáállásodon is múlik!
2023. aug. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Igen mert egy felnőtt attól felnőtt, hogy képes elvonatkoztatni és a helyén kezelni a sérelmeit. Akinek pedig örökre "megnyomorítják az életét", mert mondjuk egyedül marad mert minden emberben ellenséget lát, az szellemileg vissza maradott és a múltban elveszett az elméjének egy része. Azt viszont kezeltetni kell.

Ez nem szellemi fogyatékosság, hanem mentális baj és azért van, mert nem fejlődött ki megfelelően a személyiségének az a része amire ilyenkor szükség lenne.

2023. aug. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült mentálisan egészségesnek felnőnöm sajnos.Igazából nagy gondom nincs csak annyi hogy nagyon bizalmatlan lettem mindenkivel.Viszont iszonyat nagy empátiával rendelkezem, tehát soha nem lennék olyan mint azok az emberek akik bántják lelkileg a többieket.Azóta sem tudom megérteni, miért vannak ilyenek, hogy válnak ilyenné már gyerekkorukban. Hiába nőnek fel sajnos akkor is olyanok maradnak csak jól leplezik.Néha vannak olyan gondolataim nem akarok ilyen világban élni, de ez ritka és 90% ban "normálisan" gondolkodom.
2023. aug. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8


Igen, szerintem is így születnek azok akik már gyerekkorban gonoszok.

Unom, hogy mindig általánosítanak, hogy bizony a gyerekek mind gonoszak. De hogyan ha nem mindegyik gyerek gonosz? Csak bevédik a társadalom szhar alakjait, ennyi.

Én is bizonytalan vagyok az emberekkel. Szinte semmitől nem félek de emberek közé menni hatalmas stressz mert sosem tudod milyen meglepetés ér.

2023. aug. 22. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!