Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akiknek voltak borderline,...

Akiknek voltak borderline, depresszió vagy bipoláris depresszió miatti nagyon extrém hangulatingadozásaik, volt olyan gyógyszer ami tényleg tudott segíteni?

Figyelt kérdés

Igazából nekem nem tudom mi bajom van, egyszer voltam körzeti pszichiáternél, ő nem annyira volt kompetens, 5 perc után annyit mondott hogy bipoláris borderline gyanús. Azóta szedek frontint.


De egyszerűen hihetetlen számomra hogy miket tud produkálni egy beteg elme.

A pánikrohamatól elkezdve, a hányingeres szorongasig, az eufóriáig egy nap alatt minden van.

Mióta frontint szedek dührohamaim is és sokszor egyszerűen nem fogom fel mi a valóság, főleg a covid óta ami teljesen kiütött engem.


Most azért írok ide mert nem voltam jól de a telefonom feldobott egy 5 évvel ezelőtti képet ami jó emlék és nagyon tetszem magamnak rajta és azonnal felpörögtem, jött az eufória, aztán 2 perc után a letargia hogy ez már elmúlt és mát nem vágyom rá, de lehet hogy mégis?

Egy nap kb 50x változik a hangulatom.

Ha meghallom hogy egy ismert ember meghalt akkor azt jelnek veszem, aztán mondjuk kapok egy hogy vagy üzenetet egy régi ismerostol ami felpörget megint 2 percre aztán leszarom az egészet mert amúgy nem érdekelnek az emberek….


Volt már valakinek ennyi tünete egyszerre vagy csak en vagyok ilyen elbaszott?


Van erre valami gyógyszer?


2023. aug. 8. 14:02
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Hozzátenném hogy mióta a rászoktam a gyakorira az is felpörget ha itt válaszokat kapok, aztán azt is leszarom 5 perc múlva.

Vagy frusztrált mert úgy érzem az összes kérdést meg választ el kell olvasnom…

Egyszerűen képtelenség így élni

2023. aug. 8. 14:03
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az antidepresszans jo. Borderline.
2023. aug. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
A dopamin receptoraid túl vannak porgetve. Ha tudsz dolgozni akkor nincs túl nagy baj. Mondjuk nm írtad h no vagy férfi vagy. Nőknél a hormonok is pluszba bekavarnak. Nekem anno 500kerdeses teszt és többszöri beszélgetés után lett diagnózisom. Beszélj a háziorvossoddal ,hogy másik pszichiáterhez szeretnél bejutni. Mindenkinek más gyógyszerek válnak be. De a gyogyszern kívül kell saját magad kontrolallasa is. Ja és ha leesik a cukorja vkinek az is befolyásolja a hangulatunkat. Ez nagyon komplex dolog. Vizsgáltasd ki magad a pajzsmirigyedet is, full vérkép stb doki majd segít.
2023. aug. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nyugatot szedek

Most épp nem tudok(tudom ezt kifogásnak veszik)

Belül nagyon változik minden de fizikailag nagyon gyenge vagyok és le vagyok fogyva

Csak nagyon keveset tudok enni

Igen nő vagyok és a duhrohamok menszesz előtt jönnek, már ha nem marad ki hónapokra

El nem tudom képzelni hogy erre milyen gyógyszer a jó

Egyszer próbáltam antidepit szedni, nagyon rossz volt, itthon nem hiszem hogy el tudom kezdeni

2023. aug. 9. 11:50
 5/21 anonim ***** válasza:
a gyógyszerek csak mellékhatásokat adnak nekem
2023. aug. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Bipoláris vagyok. Lamolep vált be nekem. Az a legjobb bipolárisra. Meg a litium.
2023. aug. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Lamoleptol is nagyon furán éreztem magam… nekem is azt adták….

Most megint panikhangulatban vagyok, borzalom

Nem lehet így élni

2023. aug. 9. 20:55
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért a borderline elég más, mint a bipoláris. Nekem az utóbbi van, Olwexyát, Tegretolt és Olanzapint szedek, de ha jön egy epizód esetleg, akkor változtatni kell a gyógyszereimen vagy az adagoláson.
2023. aug. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Tudom hogy más

De egyszerre is lehet a kettő

Én nem is tudom hogy pontosan melyik van, ha van egyáltalán

A depressziom is valamilyen fajta lehet nem csak sima

Most sem tudok aludni

Nyugatoval sem

2023. aug. 10. 00:22
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz kórházba befeküdni, hogy beállítsák a gyógyszereidet és utána elmenni klinikai szakpszichológushoz?
2023. aug. 10. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!