Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan dolgozzam fel, ha...

Hogyan dolgozzam fel, ha valami csalódás ér, olyan helyzetben, amiről nem tehetek?

Figyelt kérdés

Mi segít nektek ebben, hogy kevésbé érezzétek rosszul magatokat?

Nagyon törekszek mindig a tökéletességre és ezért napokig rosszul érzem magam 1-1 ilyen helyzet után, főleg akkor ha ez nem is teljesen az én hibámból alakult így, pl. valahova nem volt elég a teljesítményem, pedig mindent megtettem.

Nem szeretem ha utána a család ( a páromon kívül) vígasztal vagy csak szóba kerül, hogy milyen kudarc ért.



2023. aug. 14. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichoterápia keretein belül önbizalomnövelés!!
2023. aug. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van egy sejtésem, hogy itt egy megfelelési kényszered van, tán épp a családod felé. Nyilván minden egészséges ember előre akar jutni az életben, és feltehetően csalódott, ha valami nem úgy sikerül, ahogy azt szerette volna, de az általad sejtetett extrém csalódottsági szint a fenti problémára enged következtetni.

Nem árt kicsit nyomozni a probléma forrása felé, és nem árt semlegesíteni.

2023. aug. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amirol nem te tehetsz? Oszinte leszek, sehogy. El kell fogadnod es valahogy vagy elfelejteni ha olyan, vagy akorul mozogni az eletben ha olyan jellegu.


Fizethetsz itt 20asokat szichologusnak, de oszinte valljuk be, mindegyik ugyanazt csinalja relaxacios terapiak, ez meg az, en is voltam mar 6 nal, szo szerint ugyanazokat lokik. De hat ezt sok nem hiszi el mert csak 1 nel volt max 2-nel es erre oda sem figyelt. Ha mar 3 nak valamelyik hatvanyanal jarsz akkor mar latsz valamilyen statisztikat, egy tokeletes gauss gorbet elarulva a normalis eloszlast, azaz konyha nyelvre leforditva, nincs kulonbseg, miert is lenne? Ugyanazt tanuljak, ugyanazokat a modszereket, megkozeliteseket es ebbol indulnak ki, meg valljuk be, jo business, atlag 20e/45 perc. Van egy nap csak 4 kliense az mar 80e egy nap, es csak reggel 8 tol 12 ig dolgozott. Esetleg ebbol 1 online raadasul, tehat mar indulhat is haza ha mondjuk ugy adta neki az idopontot hogy o legyen az utolso es a kliensnek is jo, tehat mar 11 kor vegez a helyszinen.


Igaz eleg monoton, unalmas lehet mint a dog, meg nehany sztori azert megrazo es lehet akkor tenyleg segiteni akarnak (statisztikaban ezek az outlierek, amik nem jelentosen de bezavarjak az eredmenyt, viszont a konkluzio meg mindig nagyon nagy valszinuseggel, altalaban 95%-kal ugyanaz), de a legtobb esetben tenyleg ugyanaz a szoveg.


Nekem mindig a legvegen azt mondtak rajtam mulik, szoval en is ezt mondom neked, rajtad mulik. De nem hangzik fair-ul nem? Nem te tehetsz rola, akkor hogy mulik rajtad? Es ekkor tudom hogy full leszarnak. Varjak a nap veget mint az irodai dolgozo.


Tul komplikalt eset, nem erre szamitottak meg ilyenek. Mint egy beazas a szerver szobaban az utolso oraban egy kisebb cegnel, ami fejlodik, lehet hivni mindenkit villanyszerelo, ITsok tomkelege, szamvitelesek hogy lekezeljek a merleget forrasokat meg eszkozoket, villanyszerelok, legkondisok, festok, sorolhatnam. Es varatlanabbnal varatlanabb helyzetek jonnek elo. Ki a f*sznak hianyzik ez? Na ugyanez szichiatereknel, szichologusoknal. A jo oreg "szorongok" tipust varjak meg a parkapcsolati problemakat, mert azokkal konnyu, hosszu ideig kell rajta dolgozni, es egyszeru, nincs varatlansag, sima ugy. Nem pedig egy szuicid kezeles rezisztens klinikai depresszios generalizalt szorongassal 4 fele szemelyiseg zavarral koztuk hisztrionikus.


Ha a terapia alatt nem fogsz javulni, esetleg kigyogyulni, akkor egyre jobban rad fogjak terelni a gondot, nem dolgozol eleg jol hogy lekuzd, jobban tedd oda magad, aztan mar majdnem azt mondjak ez a te hibad, majd aztan formalisan kozlik hogy rajtad mulik, ha stagnal a dolog akkor meg ennyit errol. Vagy te fogsz hamarosan felmondani, vagy o fog elkuldeni persze azt is formalisan, bizonyos jelekkel amiket garantaltan eszre fogsz venni.


Ne feledd, ok eveken at tanultak a manipulacio trukkjeit, jelek felismereseit.

2023. aug. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!