Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánik betegség kezdete? Ha...

Ez pánik betegség kezdete? Ha igen,állandósulhat?

Figyelt kérdés

Amikor az első kislányom megszületett (2019) 25 éves voltam,és néhány hónap múlva esténként elkapott egy ilyen félelem érzés szerű rossz közérzet ami szinte át csapott rettegésbe. A semmin kezdtem el aggódni,töprengeni.Olyan gondolatok gyötörtek,hogy félek,hogy elrabolják,bántják vagy mi lesz vele ha hirtelen meghalok stb.Ez nem volt minden napos,volt,hogy havonta vagy 3 havonta 1-1 éjszaka rám jött,de az rettenetes volt.

A második kislányom meg születésekor (2021) (szintén) néhány hónap múlva megint jelentkezett ez az érzés.

Akkor már nap közben is, volt egyszer olyan,hogy még a nevetését sem tudtam élvezni,mert ha nevetni láttam

arra gondoltam,ha elrabolnák másra is így nevetne,vagy ha sírt akkor is az ugrott be,hogy ha bántanák akkor így sírna.Ez az egész egy darabig elmúlt,de néhány napja megint elkapott ez a dolog,és azon gondolkodom,hogy ez állandósulhat e? Van erre valami módszer,hogy megelőzzem ezt a dolgot,amióta a gyerekek megszületettek,4 év alatt legalább 6-7 ilyen alkalom volt,hogy ezt a pánikot éreztem,kb 10-15 percig tart.



2023. aug. 17. 08:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként 29 éves,férfi vagyok.
2023. aug. 17. 08:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnálatos, - fontos lenne, pszichológushoz fordulni mielött még elhatalmasodnak rajtad ezek a tünetek és állandósulnak.
2023. aug. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod,

Akkor is érdemes pszichológust látogatni,ha hónapok óta csak egy alkalommal történik?

2023. aug. 17. 08:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem pánik betegség. Inkább az egészséges aggódáson túlmenő félelem.

Lehet hogy én vagyok furcsa de nekem is jutnak eszembe hasonlók, viszont nem merülök bele a rossz gondolatokba. Szerintem érzelmileg intelligens, empatikus emberek hajlamosabbak ilyen gondolatokra (az ismerőseimmel folytatott beszélgetések alapján) az eltérés ott van az egyének között hogy ki mennyire hagyja hogy a rossz érzés elhatalmasodjon és visszatérjen rendszeresen. Valószínűleg nem ártana pszichológussal beszélned, de ez nem pánik betegség.

2023. aug. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4

Nagyon szépen köszönöm! Ez a hozzászólás megnyugtatott,ez segített.

Sokkal életszerűbb a gondom,így ,hogy elolvastam amit írtál.

Ez a mondatod:


"eltérés ott van az egyének között hogy ki mennyire hagyja hogy a rossz érzés elhatalmasodjon és visszatérjen rendszeresen."


rávilágított arra,hogy mi lehet a gond és a megoldás is egyben.

2023. aug. 18. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!