Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom mi történik velem,...

Nem tudom mi történik velem, meg fogok őrülni?

Figyelt kérdés

Elsőnek talán annyit, hogy (szerintem) nem volt normális gyerekkorom, a szüleim vertek, aztán mikor elváltak, azóta anyám folyamatosan bántott, most is lelki terrorban tart. Az általános iskolában kiközösítettek, az o. társaim vertek, a tanár többször alázott meg az osztály előtt, a srácok csak Békának vagy P@csnek hívtak és zaklattak, csípkedtek.

Szóval barátaim nem voltak. Apámmal 7 évig nem találkoztam, tavaly nyáron kezdtünk újból találkozni, ez két alkalomig tartott, ert szívrohamban meghalt. Volt egy csúnya csalódásom is, az az ember, akibe azt hiszem halálosan beleszerettem 8 hónap után kijelentette, hogy csak játszott velem, és valóban, hisz 5 éve tartó stabil párkapcsolatban élt.

Mindig a háttérbe szorítottak, éreztették velem, hogy senki vagyok.

Most jön a lényeg.

Szóval egy pár hónapja azt tapasztalom, hogy egyre többször vagyok szomorú ok nélkül. Néha, és ez egyre többször fordul elő, most már napi szinten, elkezdek remegni, hirtelen "beborul" és elromlik a kedvem, kapkodni kezdem a levegőt, aztán szédülök és remegek úgy, hogy le kell feküdnöm, halálfélelmem van. Aztán sírok, és nem tudom, mi történt az előző percekben.

Anorex bulimiás vagyok állandó önképzavarral, néha előjön, néha "visszavonul".

Most már van olyan közösség, ahol elfogadnak, karatézni járok, ahová egytől egyig szuper emberek járnak akik megértenek és befogadnak. Ott is van sokszor, hogy elsírom magam, és olyankor ilyenekre gondolok, hogy pl "nem érdemlem meg őket" meg csak egyszerűen azért sírok, mert olyan jók hozzám...

Itthon meg persze megy a szivatás, nem törődik velem anyukám, vagy túlságosan sokat is...

Kérlek szépen titeket, válaszoljatok, mert meg vagyok ijedve, nem tudom, mit csináljak, hova forduljak. Egyedül úgy érzem nem tudok mit csinálni, az utcán félek, valahogy mindig engem néznek, és én tele vagyok hibával :(

Továbbá bezárva sem szeretek lenni, valahogy összenyom a tér, rettegek a magasságtól, a hangos szótól, a tömegtől.

Segítsetek :(

17/L


2010. okt. 15. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet köze ami a gyerekkorodban történt, de az már nagyon jó dolog hogy felismerted és elfogadod hogy ez volt, ez történt. Viszont most a mának élünk és próbálj a jövőre gondolni, gondolom most sokat kérek tőled. Szerintem elbeszélgethetsz egy pszichológussal, aki megért és segíthet neked, és ez nem ciki.
2010. okt. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress pszichológust. Itt www.pszichologia.hu találsz. Ha erősek a pániktünetek, pszichiátert is érdemes felkeresni, a gyógyszerek hamarabb hatnak mint a pszichoterépia.
2010. okt. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nem valószínű hogy megőrülnél, mert aki megőrül, az a legritkább esetben veszi ezt észre magán.

és nem hibákkal vagy tele, hanem fóbiákkal, amik gyógyíthatóak.

2010. okt. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
nem őrültél meg. sajnálom hogy ezeken átestél. de ne feledd: ami nem öl meg, az megerősít. jó lenne elmenni egy pszichológushoz. főként a pánikszerű tünetek miatt. sokat segíthetne feldolgozni ezeket a problémákat egy-két beszélgetés és idővel ezek a tünetek is eltűnnek. nem olyan rossz emberek ők, mint amilyennek elmondják őket. de gondolom nem állhatsz elő otthon egy ilyen ötlettel. nincs a környezetedben olyan családtagod akiben megbízhatsz? nagyszülők? keresztszülők? ha anyukáddal nem jössz ki, velük lehet hogy jó ötlet lenne beszélni. hátha tudnának segíteni.
2010. okt. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
tartsd továbbra is/vedd szorosabbra a kapcsolatot a karatés társasággal, elvégre ott jól érzed magad.
2010. okt. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
a tünetek amit leírtál, a pánikroham tünetei. pszicholóus tud segíteni, gyógyítható :)
2010. okt. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Nem, nem őrültél meg csak lelki problémáid vannak. Szerintem, ha van a családodban olyan felnőtt idősebb valaki, akiben megbízol és kedveled, akkor fordulj hozzá, mond el neki hogy mi bánt és anyukád mit tesz veled otthon.

Az nagyon jó hogy eljársz közösségbe, karatézni és ha tudsz, keress még több ilyen tevékenységet, hobbit amiben mindenről elfeledkezhetsz és jól érzed magad. Én pl tűzzománcoztam... nagyon relaxáló illetve jó hatással van az emberre ha mások, idegenek között van és barátságokat alakíthat ki.

Persze, ha teheted menj el pszichológushoz a pánikrohamok miatt illetve a letörtséged miatt, de a megoldás benned van és nem gyógyszerekben! Biztos nagyon nehéz most az életed, nagyon sajnálom de próbálj kilépni ebből a közegből (anyukád) és minél több új kapcsolatot kiépíteni. Hidd el, mindenki segíteni fog csak ne zárd el magad az emberektől! Sok sikert, fel a fejjel!

2010. nov. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Dehogy is őrülsz meg!Csak nem tudod feldolgozni a sérelmeket,amik értek,segítség kéne hozzá.Szerintem keress fel pszichológust.Mert ennyi idő után valószínű,nehezebb lesz ezen egyedül túllépni.

De azt mondom,ne foglalkozz a múlttal,az elmúlt!Te már más vagy és mások ,akik körül vesznek,most már rátaláltál egy normális közösségre.A régi közösségben sem benned volt a hiba,hanem a többiekben.Mindenkiben van hiba ,semmiben sem vagy kevesebb másoknál.

2010. nov. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!