Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok egy élő paradoxon...

Miért vagyok egy élő paradoxon? Miért történik mindez?

Figyelt kérdés

Olyan, mintha egy író írná az életem, aki napról napra kedvére változtatgatja az emberek hozzám való viszonyát vagy a személyiségem.


Azt érzem, hogy ha magabiztosnak látszó gyönyörű lányokkal jönnék össze, akkor nem tudnám kellő mértékben szórakoztatni őket, pedig tudnám, de ennek a gondolatsornak köszönhetően, máris megszűnik az a kisugárzás ami erre utalna és magamban átformálódnak a gondolataim, majd elmegy az önbizalmam. Ezt onnan tudom, mert reggelente még nem zúdul rám az egész nap és akkor még magabiztosabbnak érzem magam, aminek az eredménye, hogy több lánnyal szemezek, láthatóan sokkal másabb minden, mint hazafelé, amikoris sokszor még az emberek szemébe sem akarok nézni, kényszeresen elfordítom a fejem.


Komolytalan is vagyok, ha ránézek egy lányra, aki igazán nőies, azt érzem, hogy kisgyerek vagyok hozzá, pedig ez nem igaz, mert érett gondolkodásom van (ha egyedül vagyok legalábbis). Ráadásul be is tudnám bizonyítani, hogy az adott lány komolysága csak képmutatás.


Félek leszólítani lányokat, még akkor is, ha a toppon érzem magam.


Pillanatok alatt lesz önbizalmam mindenhez, és azt hiszem, hogy majd örökké tart, közben mégsem.


Szintén elméletben le tudom vezetni, hogy miért nincs lúzer és nem lúzer ember, mégis belül egyszer lúzernek, máskor menőnek érzem magam.


2011. szept. 16. 15:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%

Az ok: kielégületlenség, bizonytalanság

A megoldás: nem elméletben, hanem gyakorlatban próbáld ki magad, az a döntő! A puding próbája az EVÉS :)

2011. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%

"Túl sokat agyalsz".Lépj a tettek mezejére.Amikor úgy érzed,most vagy a toppon,ne kezdj el gondolkodni rajta,hanem lépj a tettek mezejére.A toppon lévő ember bátor,és csak a bátor és "bevállalós" embereket érhetik pozitív visszajelzések,azt,aki csak elmélkedik,de nem cselekszik,nem fogják,nem fog "az ölébe hullani a siker".Minden kezdet nehéz.De ha egyszer rászánod magad arra,hogy aszerint élj,amit valójában érzel,és elkezdesz tényleg magabiztosan cselekedni,biztos,hogy előbb-utóbb jönnek a pozitív visszajelzések,amik aztán erősítik az önbizalmadat,és megkönnyítik a továbbjutást.


Persze,a negatív dolgok is benne vannak a pakliban,de azoktól meg nem szabad elijedni és újra eltántorodni,hanem menni kell tovább.

2011. szept. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
igen, itthonról olyan egyszerűnek látszik ez az egész és valóban az, de amikor ténylegesen ott áll az ember...
2011. szept. 16. 20:31
 4/24 anonim ***** válasza:
Értem én,de nem fogja senki helyetted meglépni azokat a bizonyos lépéseket.Muszáj összeszedned magad,és a kezedbe venned a sorsodat,vagy ebben az állapotban maradsz és végül ráunsz az életedre,mert értelmét veszti,a sok agyalás pedig felőröl.
2011. szept. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

20:41

Átgondoltam és, van egy "énem" amit félek, hogy elveszítek, ha csalódás ér. Szóval ha jobban belegondolok, ez egy hamis egyéniség, amit óvok a pofára esésektől, nemde?

2011. szept. 17. 21:21
 6/24 anonim ***** válasza:
Előre félsz attól, ami meg se történt...és lehet nem is fog.
2011. szept. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

"és lehet nem is fog."


Ezt gondolom arra érted, hogy az amit elképzelek nagy valószínűséggel nem fog bekövetkezni, vagy legalábbis nem olyan formában, mint ahogy elképzelem.

2011. szept. 17. 21:45
 8/24 anonim ***** válasza:
úgy értem, ha belevágsz egyáltalán nem biztos, hogy pofáraesés lenne a vége, persze ez is egy lehetőség és előbb vagy utóbb mindenki fog csalódni...ez elkerülhetetlen...ne féltsd magad annyira! xD
2011. szept. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
Egész véletlenül este , nemszokatd magad sokkal magabiztosabbnak és ellazultabbank érezni ?
2011. szept. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"egyszer lúzernek, máskor menőnek érzem magam."


Hát, ezzel rengeteg ember van így. Legalábbis egy ideig, aztán dolgozni kell rajta pár évet, JÓ pár évet, és jobb lesz.


Milyen korú vagy?


Javasolni tudok egy jó önismereti csoportot, önismereti pszichodrámát. www.pszichodrama.hu


:)

2011. szept. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!