Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusnál tegeződni...

Pszichológusnál tegeződni vagy magázódni szokás?

Figyelt kérdés
Fiatal, de nálam néhány évvel idősebb pszichológushoz járok. Emiatt automatikusan azt feltételeztem, hogy tegeződni fogunk, de nem így lett. (Számomra meglepő módon) ez egyáltalán nem akadályoz abban, hogy megnyíljak, de érdekel, hogy ez mennyire általános?

2023. aug. 29. 20:21
A kérdező szavazást indított:
Tegeződni
Magázódni
28 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Ebben nincs szokás, szakembere válogatja. Szerintem szakszerűbb a magázódás, távolságtartóbb, nem lesz barátkozás jellege.
2023. aug. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben magázással szokás és illik indítani. Ritka esetben a pszichológus lefelajálnhatja a tegezödést - a kliens NEM -, de éppen a bizalmas közlések miatt megszokottabb a magázás, a szükséges távolság fennatartása miatt.
2023. aug. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte magázódtunk, aztan mikor ideiglenesen abbahagytam a terápiát, akkor tegeződtünk. Mikor kb. 1 év múlva újra járni kezdtem, akkor màr nem tértünk vissza a magázódáshoz.
2023. aug. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekpszochológus ismerősöm 16 éves kortól minden kliensét magázza.

A kölcsönös tiszteletet, a szakmaiságot, a hivatalos kapcsolatot jobban kifejezi, és a fiatalokat fenőttessé, kompetenssé teszi. Kimutatja, hogy önállónak tekinti őket.

2023. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem is az a tapasztalatom, hogy jól esik a távolság és az, hogy ez emlékeztet arra, hogy a problémáimat nem egy nem feltétlenül kompetens baráttal, hanem egy képzett szakemberrel osztom meg.

2023. aug. 29. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!