Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos alvászavarra Xanax...

Súlyos alvászavarra Xanax vagy Zolpidem?

Figyelt kérdés
Jelenleg Xanaxot szedek, de a bevétele után alvás helyett inkább bulizok addig ameddig mozgáskoordinációs zavarom nem lesz tőle, csak akkor fekszem már le. Jobb lenne Zolpidemet felíratni helyette?

2023. szept. 6. 00:27
A kérdező szavazást indított:
Xanax
Zolpidem
30 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5%
Jobb lenne ha enyhébb nyugtatót szednél, probáld ki a sedacur fortet.
2023. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%

maradjon a xanax - linearis kinetikat kovet; 30 - 40 percenkent szedj be 0.5 mg-ot vagy amennyit felirtak annak a felet, ezt ismeteld meg kb. 4 - 5 alkalommal, es elaltat. Ha egyszerre veszedbe annal hamarabb urul ki, elsorendo kinetikaja miatt, ezert mas hatasa van.


En is bevettem 20mg-ot semmit nem hatott, egy massziv szekrekedesem lett. Gyogyszereszetire jartam, elso idokben valoban egy nagy adag kemenyen beutott, utana mar semmi. Visszalapoztam jegyzeteim meg online anyagokat meg gondolkodtam aztan alvasra is lett. Alvasra mindeki a zolpidemre gondol meg xanax meg rivotril, de azok hatnak sajnos a REM fazisokra, csak elaltatni segit, felezesi ideje is kb 3- 5 ora DOA-ja talan meg kevesebb. Alva tartani sem segit nagyon, majd hozzaszoksz. Van egy hatoanyag ami egyaltalan nem hat a REM fazisokra, egy benzodiazepinek oteletebol alkottak es segiti az elalvast es alva tartast. De hulye leszek elarulni a nevet, mert akkor kapkodni fogjatok aztan nem jut nekem, igy is alig elerheto.


Amugy meg a legokosabb lenne egy ciklust csinalni polyfarmakologiaval nem ertem orvosok ezt miert nem csinaljak azoknal akik nem fogekonyak a visszaelessel. Pl X + Y + Z ilyen meg olyan dozisban 4 napig, majd D Y F megint 4 napig.


Igy nem alakul ki tolerancia, meg dependencia, megmarad a hatas. En is szenvedek insomniaval, nekem ez valt be. a substantiakat nem fogom elarulni mert megint elkapkodjatok. Sajnalom. De alternativat tudok javasolni.


Pl


4 napig 25mg quetiapine 25-50mg hydroxyzine 100mg trazodone


utana


4 napig Xanax SR 1mg alvas elott 3 oraval + (?)mg metoprolol (BETALOC termek) + 7.5mg mirtazapine


Zolpidemet regen szedtem, szar volt, bevettem 90 mg-ot es meg mindig ebren voltam, valtogattam forgalmazot is, ugyanez volt, sanofi az eredeti gyarto, ott is ugyanez, szoval elhagytam. Helyette tudom ajanlani metoprolol beta blokkolot, ami szinten nyugtatja a szivverest, ezt szoktak hasznalni stresszoldonak is - ki is van tiltva nehany versenyszferabol emiatt mert doppingszernek minosul mert lenyugtat annyira hogy pl. jol celzol, nem remegsz, ilyesmi.


Igy valtogatva nem fejtik ki a teljes dinamikai hatasukat csak egy reszet, kiveve a hydroxyzine meg xanax sr (sr az lassabban mukodik mint a sima xanax, elaltatva, es kiserletek szerint kisebb esellyel szoksz hozza raadasul, plane ha csak 4 naponta kezded szedni aztan 4 nap szunet).


En nekem szerencsere jo pszichiaterem van, egyben neurologusom, egyeztetve vele a farmakodinamikai kolcsonhatasokat, meg mellekhatasokat ezek tokeletesek alvasra, mert kozoltem vele hogy 1 gyogyszert hasznalva fixen a beteg raszokik, el fog mulni a hatasa, majd jon nyivakolni hogy nem tud aludni ezzel sem. Mondta hogy probaljuk ki, felirta, minden ejszakat vegigalszom, elalvasi ido szinte tokeletes.


De mondom en masfajta modszert hasznalok. Teljesen legalis nem azzal van a baj, hanem hogy akkor elkapkodnatok mint a Rivotrilt a multkor, es en nem tettem le eskut gyogyszereszkent/vegyeszmernokkent :).


De a peldam teljesen hasznalhato, csak mas hatoanyagok. Orvossal egyeztetve ha engedelyezi es modositja a dozisokat akkor ki lehet probalni. Zolpidemrol csak annyit nezzetek meg mennyi problemas kerdes van vele kapcsolatban. Igen mukodik 1 - 2 - 3 - 4 hetig, utana bevehetsz barmennyit, semmi nem tortenik. Nalam is ez volt. De jonnek majd kontrazok akik meg nem estek ezen at, de fognak, vagy csak alkalom adtan szedik arra viszont jo. De kronikus insomniara nem is adnak imidazopyiridine struktura szerueket mint a zolpidem meg hasonlot oda mar kemenyeket adnak. De legtobb dokmany nem vegez ilyen kiserleteket es csak felirja "zolpidem" viszlat. Aztan teged csesz le, hogy kronikus insomnikuskent 2 het utan nem mukodik a business. Aztan vagy felir valami antipszichotikumot - igen ezt szoktak vagy valami mast ami eppen a tiramisut-tartalmazo ebed utani picosecundum elotti felbofogeskor jut eszebe.

2023. szept. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Gerodorm???
2023. szept. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%

Ha nagyon tudni akarod akkor zaleplon - de csak keszleten van, torolt cikk (CTT/TT) mar meg iden toroltek sajna a Richter gyartmanyt ami gatya volt amugy is, a Meda AB forgalmazotol kertem a Sonatat (sved forgalmazo).


De mint emlitettem, mar nem rendelheto, csak keszleten van. De sok sikert talalni gyogyszertarat ahol meg van keszleten (es kiadjak), en szerencsere gyogyszereszkent vannak kapcsolataim, akiknel tudnak infot adni, szoval hogy mondjam... ha Debrecenben elnek es Nagykanizsan lenne, akkor sem lenne gond eljuttatni hozzam, ugy hogy ki sem mozdulok a lakasbol. Azert nem olyan nagy a szakmabeli szoc. halozatom mint Godeny kolleganak. De azert ismerek majdnem minden megyebol par kollegat, gyogyszertarvezetot, eleg szuk korben de orvosokat is. Azert bevallom nagy a korrupcio - amikor rivotril hiany volt a megyekben sorra tettek felre kollegak/kolleginak 5 - 6 dobozzal 100x 2mg-os rivotrilt eldugva, mert o is ismeros. Ez meg akkor amikor tenyleg nagy rivotril hiany volt par honapja - fel eve.


Szoval mindent el lehet mismasolni. Kenni, vajazni. De persze ezek a kapcsolatoknak koszonhetoek hatalmas reszben.


A gerodorm az benzodiazepin-derivativum, benzodiazepinezni nem akarok mint pl xanax. maximum xanax SR formula - egyik sem igazan a legjobb, de jobb mint a semmi - ezert ajanlottam.

2023. szept. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
A gyógyszerész kollégának igaza van, arról nem beszélve, hogy a Zolpidem, még ha 30-as kiszerelésben veszed is, rohadtul drágább, mint az alprazolam. (Ez is egy szempont lehet).
2023. szept. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy pedig nem értem, miért kellett őt lepontozni, idejön egy szakember, hosszan kifejti, teljesen érthető módon, úgy, ahogy van, farmakodinámiát és farmakokinetikai ismereteket is hozzátéve, erre valaki lehúzza… Én mindenesetre zöldet nyomtam.
2023. szept. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
koszonom szepen 6 os
2023. szept. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
A Frontin/Xanax nem arra való. Ráadásul az alvás MINŐSÉGET is rontja. A kettő közül inkább a második. De az nem úgy szokott menni, hogy "feliratom". Az orvosok többsége még meg is sértődik ha k
2023. szept. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

8


Igen rontja a minoseget, de itt alvasrol van szo. Minoseg marad, de valoban romlik. Viszont legalabb tud aludni.

2023. szept. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Kroms ***** válasza:
73%
Fuss pár kilométert, meditálj egyet, aztán ha kell, vegyél be 2-3 mg melatonint és irány az ágy.
2023. szept. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!