Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos alvászavarra Xanax...

Súlyos alvászavarra Xanax vagy Zolpidem?

Figyelt kérdés
Jelenleg Xanaxot szedek, de a bevétele után alvás helyett inkább bulizok addig ameddig mozgáskoordinációs zavarom nem lesz tőle, csak akkor fekszem már le. Jobb lenne Zolpidemet felíratni helyette?

2023. szept. 6. 00:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
44%
Szóval olyan agyatlanka vagy, mint én, csak én nem bulizok, hanem teázom a bevétele után :D Ki akartam próbálni, amit kettes mondott, hogy 30-40 percenként egy felet, de hát sok idő, addig olvasgatni kéne... De nekem segít a Xanax alvásban, csak soká alszom el és keveset, de legalább alszom, a Zolpidem meg borzalmas volt, de ez számodra mit jelenthetne, mások vagyunk, más okból lehetünk álmatlanok. Próbáld ki. Én majdnem kidobtam, aztán inkább odaadtam a ho.-nak.
2023. szept. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
41%

2 es vagyok


elobb irtam 4 napi valtast, nem fogsz nagy valoszinuseggel hozzaszokni, es az altato hatasa lesz szignifikans, ha szinte csak az nem marad meg, illetve nehany serotonin receptor agonista ami szinten altat. De ezek olyan kis mennyisegek, meg igy hetkoznapi emberkent odaallni orvos ele hogy na mar pedig igy, el tudom kepzelni hogy milyen fejet vagna.


Az en pszichiaterem legalabb tudja amit en tudok, talan jobban, lehet azert egyezett bele. O nyitott az uj opciokra szerencsere, de nagyon sokan nem az orvosok kozul. Azert mert "jaj eloleptetest akar" meg "azert nem csinaljuk igy mert nem igy szoktuk" meg "jaj ilyen tanulmannyal jon". Beszelgettem konkret orvossal aki korhazban dolgozik, es meselte hogy ilyen helyzetek allnak fenn.


Tobbnyire regimodi, zart gondolkodas, paciens hulye csak nyivakol mert baja van es ra se nezek, kesz.


De ha megtudod magyarazni hogy a lamotrigine hatoanyagra a spontan valtozo feszultsegre az "izgato" (glutamate) es az "inhibicios" (GABA) neurotransmittereknel a frekvencia es az amplitudo hogyan viselkedik (amit egyebkent garantalok o sem tud PhD habil foorvos igazgato koramnyfo mittomen letere) a kettonel es mi az eredmenye akkor talan rad nez.


Vagy egy egyszerubbet, mondjon legalabb egy db triazolobenzodiazepine-t amit alkalmaznak pszichiatrian? Na jo ezt ne mert kikuld.

2023. szept. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
37%
Velem a lavekan kapszula csodakat tett. Pszichiater javasolta probald ki lefekves elott egy tabi. Par nap mire hat de nekem kb rogton hatott.
2023. szept. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
24%
Zolpidem (sanval) nekem évek óta műkôfik inszomniára, szépen beosztom, egyáltalán mem érzek mellékhatást, napkozben friss vagyok, szoktam futni. Mem csokken a hatasa, nem erzek fuggosegi hatast ( mint pl nikotinnal van h egyre rosszabbul vagy nélküle)
2023. szept. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
24%

10


Ez nem igy megy. Ez nem fizikai fajdalom vagy valami amitol nem tud aludni vagy "restless leg syndrome". Ez mentalis gond. Hiaba faradt valaki egyszeruen nem tud aludni, akar mentalisan akar fizikailag akar mindketto. Mert ez egy mentalis dolog, szorongas szeru.

2023. szept. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mindenképp a zolpidem a hatásosabb. Én Sanvalt (zolpidem) szedtem. Sokkal később elkezdték az alap problémákat is kezelni. 2 féle antidepi: nappal Aneptinex, este Mirzaten. A Mirzaten is hasonlóan elaltat mint a Sanval (zolpidem) és más pozitív hatásai is vannak, ezért elhagytam a zolpidemet. Emellett napközben Rivotrilt, este Frontint szedek (a benzók is jók de nem kifejezetten alvásproblémákra). Aztán visszaszoktam a zolpidemre. 5mg sanval esténként. Ugyanúgy szedem a benzokat meg az antidepiket.

Rohadtul nem egészséges de évek óta így élek és soha (30 éves vagyok) nem voltam jobban. A munkában, a magánéletben jól teljesítek. Kiegyensúlyozott és sokkal kevésbé enervált vagyok.

Most kivettem 4 nap szabit. Csökkentem a koffein bevitelt (8-10 koffein tabletta vagy energiaital-ról 2 koffeintabira), elhagyom a Sanvalt is. A sanvalt párszor már elhagytam. A Mirzaten is segít aludni. Most minden esetre szenvedek mint a kutya szóval esélyes hogy rossz ötlet volt. Most nem tudok aludni csak a Mirzatentől, pedig rohadt fáradt vagyok a koffein csökkentés miatt. Ha nem tudom megszokni legkésőbb Szerdáig akkor megy minden a régiben.

Az egész élet egy szopás. Azok okoskodnak a vegyszermentes teljes életről akik alapból kiváltságos életet élnek és nem kell minden nap megküzdeniük a fennmaradásért.

2023. okt. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!