Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ADHD-val milyen munkakört...

ADHD-val milyen munkakört tölthetek be?

Figyelt kérdés
2023. szept. 7. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez azért inkább a képességeidtől és hajlamaidtól függ, van ADHD-s orvos, tanár, mérnök... Rendvédelemben kizáró ok, könyvelőként nem valószínű, hogy boldog lennél. Mi érdekel?

Sokan emberekkel foglalkoznak, pszichológustól eladóig mindenféle munkakörben.

2023. szept. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Eltanácsoltak az emberekkel való munkától. Mi lehet más variáció?
2023. szept. 7. 20:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Ember, mondj már magadról valamit, hát hogy a viharba ötleteljünk így? Miért tanácsoltak el? Mihez értesz? Mik az erősségeid?
2023. szept. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szeretek másokon segíteni,rosszul érzem magam,ha nem tudok segíteni másokon.
2023. szept. 7. 20:59
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért tanácsolták el,mert nem ment az alkalmazási vizsgálaton a figyelmi teszt.Olyan keresztkérdéseket tett fel a pszichológus,hogy miért akarok ott dolgozni,biztos vagyok-e,hogy egy teljes 8 órát megnírok-e egy nap stb.Verekedtem-e életemben.
2023. szept. 7. 21:02
 6/9 A kérdező kommentje:
Megbírok,tanácsoltak*- elnézést a telefon így írta a szavakat.*
2023. szept. 7. 21:04
 7/9 anonim ***** válasza:

De elég sok munka van ahol emberekkel foglalkoznak. Ahol voltál ott 8 órát egyhelyben kellett volna ulnöd? Mert ha pl egesz nap a segélyszolgálaton kapkodod a telefonokat attol tenyleg begolyóznál. De ha elmennél pl mentősnek az sokkal mozgalmasabb munka, nem annyira monoton. Vagy legyen egy másfajta munkád ami nem emberekkel való foglalkozást jelent, és menj el önkéntesnek valahova, mondjuk a vöröskereszthez.

Ha stresszes is vagy akkor a magánéletedben is rendet lehetne tenni. Tudom hogy ADHD, de nem lehet mindig mindent arra fogni.

2023. szept. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Azért szimplán ADHD-val rendelkező felnőttet ritkán tiltani el teljes mértékben az emberekkel való foglalkozástól.


Nehéz vele együtt élni, de még lehet tanulni. Keress magadnak segítséget, aki segít megtanulni navigálni a helyzetedet, de alapvetően nem kizáró ok sehol (illetve az előttem válaszoló őrt pár munkakört ahol az lehet, azokon kívül én nem tudok mást)


Igazából neked kell érezned, hogy az ADHD-d mennyire korlátoz, mit szeretsz csinálni, milyen munka érdekel és aszerint dönteni.


De ha felkeresel egy pszichológust, sokat fog tudni segíteni és együtt ki tudjátok találni, merre tovább :)

(És ezt nem bántásból írom, én is pszichológiát tanultam)

2023. szept. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
megrohadás 1 nevelőintézetben :D
nov. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!