Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs saját/"eredeti" személyi...

Nincs saját/"eredeti" személyiségem. mi lehet ez?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok.


Azt veszem észre magamon,hogy nincs személyiségem.Kevés barátom van,de akik vannak azok társaságában mindnél más a személyiségem. úgymond egyessével hozzájuk alakítottam azt a személyiségem amit a jelenlétükben "felveszek".


Emiatt mikor új emberrel találkozok,nagyon nehezen tudok kommunikálni vele,szorongok,nemtalálok beszédtémát,csendes vagyok stb. ezért is van kevés barátom,mert sokan türelmetlenek,mert még nem ismertem ki azt az új személyt ahhoz,hogy kialakítsam azt a személyiségemet ami őhozzá "illik".


Iskolában is igy visszaemlékezve felsőben 5-6-dikban zárkózott,csendes voltam, csak megfigyeltem osztálytársaimat,hogy ki,hogyan viselkedik,kinek milyen a személyisége és,hogy én milyen személyiséggel tudnék megfelelően részt venni az osztály életében.


7-8-dik osztályban már kifigyeltem osztálytársaimat, megvolt a hozzájuk kialakított személyiségem és lassacskán elkezdtem részt venni az osztály életében.


És itt mondhatnánk,hogy ez a gyerekeknél "normális" jelenség,hogy alakítják a végleges személyiségüket,nade középiskolában megint újra kezdődött az egész, új osztály ezért megintcsak új személyiséget "építettem".


Tanárszakos hallgató vagyok, tanultam fejlődéspszichológiát,így azt látom,hogy ez nem normális,mármint a személyiség kialakítása normális,de az nem,hogy minden emberhez,minden csoporthoz új személyiséget "készítek".


csak azt nemtudom,hogy ez mi lehet.


miért van az,hogy minden emberhez új személyiséget kell alkossak ahhoz,hogy tudjak vele akár normálisan beszélni,mert enélkül szorongok,üresek vagyok belül,lefagyok,gondolataim "üresek".



2023. szept. 15. 11:32
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
és ez nagyon megnehezíti az életem, főleg ismerkedésnel,barátkozásnál meg minden féle emberi kapcsolat teremtésnél. ezért is mentem egyetemre tanárszakra,hogy mégiscsak "edződjek" ilyen téren
2023. szept. 15. 11:36
 2/18 anonim ***** válasza:
42%
Ez a személyiséged, hogy másokhoz alkalmzkodsz. Nem túlságosan vonzó, de attól még ez van.
2023. szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%

#2: Pedig ezzel a személyiséggel lehet csak igazán sokra vinni.


A személyiségedet te is tudod fejleszteni, alakítani, csak sok időbe telik. Jelenleg én is ezen munkálkodom.

2023. szept. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%
Kutyád legyen, akit sétáltatsz, akkor egy csomót tud fejlődni az ilyen, mert sok emberrel fogsz beszélgetni aki szintén sétáltat és ez komplexen segít az ilyeneken.
2023. szept. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

"Pedig ezzel a személyiséggel lehet csak igazán sokra vinni."

. Na, ez legalább vicces is volt.

2023. szept. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
4%
#5: Hiába nem tetszik, attól még igaz. Én is ilyen vagyok, mindig tudok pont olyannak tűnni, amilyennek a másik látni akar. És ez az életem minden területén bevált. Így kaptam mindig szóbeli vizsgán minimális tudással jó jegyeket, így adtam el magam interjún nagy cégeknél, vagy tűntem érdekesnek a lányoknál.
2023. szept. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
7%
A személyiség néküliséget nagyon meg kell becsülni.
2023. szept. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
92%

hasonló vagyok, ezért a saját életemből indulok ki - de nagyon valószínű, hogy neked is hasonló a háttered


A lényeg, hogy a szülők gyerekkorodban leuraltak, nem kaptál szabadságot felfedezni a saját vágyaidat, érzéseidet, mindig a szülőkhöz kellett alkalmazkodni. (ha meg nem tetted, akkor "rossz vagy"). Mindig az volt amit ők mondtak, a te dolgod meg az volt hogy helyeselj - vagy ha nem értesz egyet akkor legalább "fogod be a szádat".


Egy idő után az ember megtanulja háttérbe szorítani a saját személyiségét (ami még ki sem igazán alakult), megtanulod, hogy jobb nem ellenkezni, mert csak így élheted túl és elkezded figyelni, hogy szüleid milyen hangulatban vannak. Aztán ehhez kezded igazítani a saját megnyílvánulásaidat (ha kicsit oldottabbak, te is az lehetsz, ha be vannak feszülve meg sem mersz nyikkanni). Ez maradt meg és eszerint működsz máshol is.


Lehet rajta javítani, (pláne ha el tudsz költözni és más környezetbe kerülsz) de sok önimsereti felfedezésre van szükség - amit szomorú módon a "biztonságos otthonban" a szüleid nem engedtek meg.

2023. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
A nyolcas válasza a top!
2023. szept. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

7-es.

hogy érted,hogy a személyiség nélküliséget megkell becsülni?

nekem ez nem egy jó állapot, viszont feltételezem más,ha ezt felismeri, kitudja használni.

2023. szept. 15. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!