Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági gondolatokkal...

Öngyilkossági gondolatokkal kelek és fekszek elegem van az életből teljesen. Más is van így?

Figyelt kérdés
2023. szept. 20. 18:07
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
79%
Napi szinten ez van bennem. Mett olyan betegségem van, amin nem lehet segíteni. Mentális probléma. Jelenleg munkám sincs. Úton útfélen hülyére is vesznek. Nekem csak ez a kiút maradt. Eröt gyűjtök az öngyilkossághoz.
2023. szept. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
0%
Inkább egy pszichológust keress, 21-es, ingyenes lelki segélyszolgálatok is vannak. A mentális betegség nem ok arra, hogy ne élj. Többtízezren szaladgálnak ilyennel, gyógyszerrel nyilván élhető szinten lehet tartani. Ha erőt kell gyűjtened, az azt jelenti, hogy szeretsz élni. Használd ki az életben rejlő lehetőségeket, biztosan jobb, mint a semmi.
2023. szept. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
72%
Ugyanígy vagyok én is, csak még nincs elég bátorságom hozzá.
2023. szept. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 medvegyev ***** válasza:
57%
igen
2023. szept. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
57%
Nalam mostanaban kezdodott, hetente egyszer biztos gondolok ra hogy egyszerubb lenne de nem tudnam a csaladommal megtenni...
2023. szept. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
71%

Nekem ha nem lenne gyerekem,már nem lennék. Ez biztos. Nehéz így élni,nehéz minden nap. De a muszáj nagy úr.

Nekem mindig szenvedés volt az életem. Bántalmaztak,most is bántalmaznak és nem szerettek őszintén sosem. Senki. Egyetlen ember sem.

Járok pszichológushoz, holnap is megyek.

De ezen mit tud segíteni??

Semmit. Havonta 1x meghallgat. 40 perc. Hurrá. És jöhetek haza megint.

Nincs megoldás és nem segít senki.


Szóval magam vagyok. Nem beszélek senkinek róla,nem tudja senki. Csak a pszichológusom.


Ő azt mondta legutóbb, hogy vigyázzak magamra. Minden értelemben...Hát köszi. Könnyű mondani,megvalósítani annál nehezebb.

2023. szept. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
72%
Havi 40 perc pszichológust biztosít a pszichiátriai szakrendelő? Magánra nincs pénzed? De havi 40 perc alatt is kezdhetne valamit, nem annyit, hogy meghallgat, mert azt a 4 fal is tudja, nem az a dolga. Hanem például hogy ráébresszen, hogy a múltbeli bántalmazásod a múlté, azt tudomásul kell venni, és nem azon rágódni 3 évtizeddel később, ha pedig a jelenben is bántalmaznak (élettársad?), abból a kapcsolatból ki kell lépni. Akármilyen gagyi albérletbe. Ebben kellene, hogy támogasson a pszichológus, nem pedig sajnálkoznia üres frázisokkal.
2023. szept. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Havi egy alkalom az pi.csa. inkabb ulok a vizparton a kutyaval az is tobbet er. Amugy en ezert sem akarnek gyereket mert tudom hogy nrm tudnek jo eletet biztositani azt mrg nrm akarnam annyit szenvedjen mint en testileg lelkileg anyagilag stb. Rohadt lelki betegsegek rengeteg tunettel kinlodassal szenvedessel mellete az alap bajok anyagi megelheti gondok csaladi kornyezeti munkahelyi korulmenyek minden szir szar. Ruhellem az egesz kicseszett eletem. Neha szivem szerint jol berugnek es szettornek mindent magamkorul de nem tehetem meg ezt se . Banat pusztulat ez az elet semmi tobb szamomra legalabb is de latom sokan vagyunk igy hogy elunk meg dolgozunk meg vagyunk de semmi jo nincs ebbe az egeszbe. Es mivel jonnek a sotetebb hidegebb idoszakok meg erosebb lesz szerintem n3m tudok mar melo utan kitandulni a kutyaval eso hideg sar sotet mar ez a nagyon minimalis kikapcsolodas lesz meg. Ulhetek a 4 fal kozt es kattoghazok felakasszam magam a gazcsore vagy mi legyen szoval ja tokom kivan ezzel a tetves nyomorult elettel vilaggal az emberekbol is elegem van semminempatia a masik fele mocskos erdek gyokerek persze van kivetel oke de minimal nagyon. Melozok es mit erek vele budos eletbe nem lesz sajat hazam/lakasom megtakaritas se nagyon semmi de jo ertelme van bejarni szo.pni semmi . Se egeszseg se tars semmi mi ertelme van akkor mar nagyon utalom nagyon gyulolom ezt az egesz mindenseget rohadjak mar meg.
2023. szept. 28. 22:18
 29/39 anonim ***** válasza:
57%

27!

26os vagyok.


Van egy nagyon jó magánpszichológus. De miután mindent elmondtam neki,azóta terápiára nem vállal. Csak nagyon ritkán, 2 havonta 1x mehetek el hozzá...


Vele olyan kapcsolatom alakult ki,hogy teljesen megbízok benne,és bármit meg tudok vele beszélni.


Mivel amúgy rendkívül zárkózott vagyok, ez nálam nagyon különleges. Sose engedtem még ilyen közel senkit. És valószínűleg nem is fogok már soha.


Megtapasztaltam,hogy úgyis csak eltaszítanak.


Az sztk-ban a pszichológus (klinikai szakpszichológus) csak ül és mondogatja,hogy "igen". Megbeszélni nem lehet vele semmit, nincs visszacsatolás. Nagyon rossz ez így...


A régi pszichológusommal beszélgettünk. Ő mondta,hogy mostmár bármi megtörténhet otthon is,hogy menjek el.. Mindent meg tudtunk beszélni. Hozzá vágynék vissza, de nem lehet.


A kórházi egy nagy semmi. Sajnos.


Szóval ezért maradtam egyedül. Családban sem számíthatok senkire. Abszolút.


Itt keleten sajnos ennyire számíthat az ember.


Olvastam olyat,hogy Pesten van,aki hetente megy magánpszichológushoz. Na az már ér valamit. Vagy 2 hetente. De nem 1-1.5 havonta...Mit ér az? Semmit.

2023. szept. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
57%
Átérzem, amit írtok. Én is egy kics.szésnek élem meg az életet, amit nem kértem, mégis nekem kell szenvednem itt. Mindig azzal nyugtatom magam, hogy egy nap egészen biztosan vége lesz és ez ellen nem tehetünk semmit, a halál garantált. Engem ez a gondolat nyugtat meg egyedül.
2023. szept. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!