Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás vagy reflux?

Szorongás vagy reflux?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az én problémám kb. féléve kezdődött, amikor nagyon elkezdtem szorongani, pszichoszomatikus tüneteim lettek, de mindig jobban éreztem magam és lebeszeltem magam a pszichológusról. Nagyon szúrt a szívem, fájt a gyomrom, fejem stb. majd elkezdtem émelyegni és ez a mai napig még fenn áll. Néha olyan szinten rosszul vagyok inkabb hányok, de annyira megijeszt a helyzet voltam gasztroenterológusnál mert azt hittem sok a savam, ami igaz is adott gyógyszert, de a tüneteim megmaradtak. Elmentem pszichiáterhez, aki azt mondta csak a szorongás miatt van, de már amitt szorongok, hogy rosszul leszek újra és emiatt alig merek enni sem. Félek sosem múlik el. Szerintetek a pszichiáterhez vagy a gasztroenterológushoz menjek vissza hamarabb? Nem szeretnek így maradni.

2023. szept. 21. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

"mindig jobban éreztem magam" :)


Igen, en mar 5x probaltam ongy. lenni. Es lesz 6. Tudatosan egyaltalan nem felek tole, de a tudatalattim fosik tole es nekem is jon a reflux, a fosas (szoszerint), allandoan pisiles este mert ezek a "demon gondolatok" akkor jonnek elo amikor nyugi van, elkezd verni a szivem hiaba vettem be a szivgyogyszert es nem birok aludni de faradt voltam egesz nap. Igen.


Ez tudatalatti. Annyi minden szomatikus tunetem volt nekem is, hanyinger, panikroham, napokig tarto szorongas, napokig nem aludtam szoszerint kb. 3 napig, a 4. nap mar nem birt a testem. Pszichiaterhez en is jarok, azt mondja egyek epret. De ismerem ot, fura ember, szeret szarkasztikus lenni a mentalis betegekkel, de amit kersz azt felirja, idezem "mindenki ugy szedi ahogy akarja". Volt szo egy eros nyugtato gyogyszerrol, most nem mondom el de... kozel illegalis, de felirhato.


Ez a helyzet baratom. Keleten vagyunk mar. Korrupcio, mutyi, orvoslatogato, hulyeskedes minden van, csak betegellatas nincs korhazakban, szakrendelokben, pszichologusoknal.

2023. szept. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amelyekhez hamarabb kapsz időpontot. Azt írtad, savad is van, ezért kell a gyógyszer. A pszichológus/pszichiáter meg a szorongás miatt.
2023. szept. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Es megjegyzem en 2 osztalyon voltam, az elson meg sem nezett a pszichiater csak egyszer amikor lekuldtek a zartra. A masodik helyen mar minden delelott benezett. De voltam ezeken kivul meg kb. 2 pszichiaternel. Az egyik egy nagyon elismert (kulfoldon is), o nagyon szakszeru volt - fapofa kb. es csak a lenyeg. De mast nem vartam pszichiatertol. Nem volt bajom ezzel.


A masikhoz mentem azzal, hogy olyan gyogyszereket ir fel a masik pszichiaterem amitol rosszul erzem magam mar 2 honapja. Mit mondott? "Sokszor a betegek nem tudjak megbecsulni azt, hogy mennyit javult az allapotuk, mert nem tudjak felmerni".


Csak a bohockodas 95% statisztikai szazalekban.

2023. szept. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat.Elmegyek mindenhova mindenképp.
2023. szept. 23. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!