Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az miért van,hogy a bipoláris...

Az miért van,hogy a bipoláris zavarosok vagy más mentális betegek értelmesek és inteligensek ?

Figyelt kérdés
Észrevettem hogy pl a bipolárisok vagy borderlinosok sokkal értelmesebb emberek mint az átlag. Ezeket a buta primitív emberek nem kapják meg és ők a boldogok. Nagyon sok helyen megfordultam az országba és ismerek sok embert. Ez a meglátásom. Miért van ez ? Engem bosszant mert sok mentális beteg jó ember.
2023. szept. 24. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

"bipolárisok vagy borderlinosok sokkal értelmesebb emberek mint az átlag"


Hallottál már a kognitív torzulásról? Na hát ez magyarázhatná az érzékelésedet

2023. szept. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Én borderline vagyok és sokkal kedvesebb/empatikusabb mint az átlag talán azért,mert rengeteg traumám van és valahogy nem tudok szándékosan fájdalmat okozni másoknak,mert tudom milyen rossz.
2023. szept. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert igazán rossznak is csak az tudja látni az életet, aki képes átlátni komplexen a dolgokat, és ez nyomasztó, szorongást okoz
2023. szept. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Ez így nem igaz. Legfeljebb az, aki értelmes, az jobb eséllyel kap pontos diagnózist.
2023. szept. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán ők jutnak el nagyobb eséllyel a diagnózisig, terápiákig. A többiek sokkal inkább hajlamosabbak az alkoholhoz, drogokhoz nyúlni, akár az anyagi gondok, akár a tájékozatlanság miatt.

Attól, hogy valaki buta meg primitív, abszolút nem lesz boldog, van köztük rengeteg megkeseredett, rosszindulatú, agresszív személy, na ők nem boldogok, legfeljebb azt mondják vagy hiszik magukról.

2023. szept. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Valószínűleg jobban működnek ezek a rejtettebb agyi funkciók, amiknek a túlműködése okozza egyébként magát a betegségként diagnosztizált megnyilvánulásokat is.
2023. szept. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!