Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rendeltetek már valaha neten...

Rendeltetek már valaha neten hirdetett vényköteles gyógyszert?

Figyelt kérdés
Múltkor felléptem egy elad-vesz oldalra és 3 ilyen hirdetés is szembejött velem, pedig nem erre kerestem rá. Érdekes, hogy ilyenre is van kereslet, bár mondjuk az állam leesett, mikor ég doboz talán Rivotrilt 13.000ft-ért árult az egyik illető. Én is szedek kedély javítót, de ha nagyon rá lennék szorulva sem venném meg ennyi pénzért a ki tudja mi van benne gyógyszert. Vagy van, aki így szerzi be a havi adagot? Őszintén!

2023. okt. 13. 09:28
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
10-es! Nem vagyok szerencsére ebben jártas, bár nem lepődök meg. Az a fura, hogy nem buknak le ezek az emberek.
2023. okt. 14. 07:21
 12/16 anonim ***** válasza:
Sajnos a pszichiátriai szerektől való függés rendkívül gyakori, és az érintetteknek az orvos csak a terápiás adagot írja fel, annyit nem, ami fedezné azt a mennyiséget, ami a függőknek szükséges (általában nem is tudja a kezelőorvos, hogy a páciens sokkal többet szed). És ha elfogy a gyógyszer és törvényszerűen jön a durva megvonás, akkor marad a feketepiacról beszerzés, mert az orvosok újabb adag felírása helyett elvonóra küldenék a beteget, azt pedig szinte senki nem akarja vállalni.
2023. okt. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja, és néha lebuknak a dílerek, de ez kis százalék. Mindig marad utánpótlás, mert elég "szép" illegális jövedelemre lehet ezzel szert tenni.
2023. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
12-es! De ha mi hétköznapi emberek tudjuk, hogy sok beteg aki ilyen gyógyszert szed, többet vesz be ,mint ami fel van neki írva, akkor az orvosnak ez sosem jut az eszébe? Amúgy sejtettem, hogy egy ilyen gyógyszert áruló emberke ha le is bukik, van helyette 100 másik, de azért jó lenne ha ezt valahogy lehetne szabályozni. Mert én úgy gondolom, hogy nem a beteg a nagyobb hibás, ő függő, neki kell a gyógyszer, mert beteg (a függőség is az az én szememben), hanem az a hibás aki több tízezerért árulja, vagy egyáltalán árulja a gyógyszert. Ez gyakorlatilag drog kereskedelem.
2023. okt. 14. 11:03
 15/16 anonim ***** válasza:
Az orvosok nem foglalkoznak ezzel, idejük sincs rá. A hatóságok szoktak időnként razziákat tartani, de ők sem tudnak mindenhol lecsapni, mert a kereskedők átmennek más platformokra. Igen, illegális gyógyszerkereskedelem, de sokaknak megéri a kockázatot, ha elég ügyesen csináják. És ha valakinek már kialakul egy "vendégköre", akkor már hirdetnie sem kell, így lebukás sincs.
2023. okt. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
De durva. Erre nem is gondoltam, hogy "vendégkör" is van vagy lehet egyeseknél. Nagyon komoly. Mondjuk ja, ha a drogkereskedőket nem tudják elfogni, a gyógyszerrel bizniszelőket gondolom még nehezebb, vagy nem is foglalkoznak annyira a dologgal. Szörnyű.
2023. okt. 14. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!