Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ez a gondolat?

Normális ez a gondolat?

Figyelt kérdés

Mindennap eszembe jut hogyha nem lehetek gazdag akkor nem szeretnék élni. Kevesebbnek érzem magam másoktól amiért még nem jártam külföldön nincs saját lakásom stb.

Ahogy az infláció alakul valószínűleg nem is lesz. De így meg feleslegesnek tartom az életet egy olyan munkával amit lenéznek az emberek és nem is fizet sokat. Mindenhez ami boldoggá tenne sok pénz kell pl. utazás, plasztikai műtétek mert utálom ahogy kinézek.

Már az öngyilkosságomat is megterveztem. Járok egyébként pszichológushoz aki nagyon kedves de ezt nem mondtam neki mert félek hogy elítélne és nem kezelne tovább.

Más is érez így ebben a világban?



2023. okt. 23. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Azért azt tudod, h a gazdagság általában sok munkával és még több tanulással jár?

A pszichológusod pedig ennél sokkal durvább dolgokkal is kezelne hidd el. Mondd el neki, abból nem lesz baj.

2023. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Plasztikai műtétre vágyakozást általában nem tartom normálisnak.

Sok esetben önképzavar, nem indokolt.

Ugyanakkor felesleges eü. kockázatokat is rejt, aminek akár évtizedek múlva látják a kárát a páciensek.

Karrier kapcsán, nem tudom, hány éves vagy de manapság sokkal jobb lehetőségek vannak szerintem, mint az "én időmben".

2023. okt. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok. Nem akarok egész életemben a pénzen idegeskedni félni hogy mikor fogy el. Akkor inkább már a halál bár valószínűleg úgyse érem el amit szeretnék csak áltatom magam. Gyerekkoromban volt még jó akkor még naív voltam és elhittem hogy igazságos is lehet az élet. De a valóság az, hogy a legtöbb embernek sz*r.
2023. okt. 23. 17:12
 4/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
81%

22 év, ez butaság, majd megjön az eszed.

Akkoriban számomra is elég reménytelennek tűnt, hogy lesz így lakás stb.?

Gondolkodtam külföldre távozáson, vagy válthattam volna munkahelyet, két lehetőség is lett volna.

Harmadikat választottam, vállalkozó lettem, hamarosan az autóim cserélgettem, lakást vásároltam.

Megoldható.

2023. okt. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tanulj nyelvet, egy jó nyelvtudással simán ki tudsz menni külföldre dolgozni...Aztán kialakítasz magadnak egy egzisztenciát, rádásul lefoglalod magad és nem gondolkodsz hülyeségeken. Fejleszd magad,22 évesen előtted az élet.
2023. okt. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Semmiről nem maradsz le, ha nem utazgathatsz. Én voltam már sok helyen külföldön, de sehol nem éreztem magam olyan jól, mint gyerekkoromban a Balatonon. Akárhova megyek, már semmit nem tudok annyira élvezni.


A saját lakás öröme is csak egy kergetett illúzió volt, amíg a szüleimnél vagy bérlakásban laktam, azt hittem nagyszerű lesz, ha egyszer saját házam lesz. Az is volt 1 napig. Az ember minden jót hamar megszokik. Aztán természetesnek veszi, és plusz örömet alig ad. Viszont a birtoklás plusz gondot és aggódást annál inkább.

2023. okt. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!