Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez már depresszió?

Szerintetek ez már depresszió?

Figyelt kérdés

Több mint 7 hónapja lett vége annak a kapcsolatnak amit nagyon szerettem, mai napig szeretem azt a fiút, nagyon közel álltam hozzá, mindennap beszéltünk, elmondtunk mindent egymásnak, és segítettünk egymáson. Viszont nagyon megviselt a szakítás azóta sem vagyok jól mentálisan, bármit próbáltam nem vált be, (se hogy rá hagyom az időre, se az hogy erőszakkal, szó szerint semmi.)

Már azelőtt sem voltam “toppon” családi okok miatt, viszont.

2020 körül elkezdtem a “vagdosást” akkor még kis karcok voltak, de mostmár egyre melyebbek és úgy érzem szükségem van rá, hogy megnyugodjak, emellett naponta öngyilkos gondolataim vannak, nem szeretek emberek közé menni, se ismerkedni, semmiféle szociális témát. Pszichológus még nem látott.

Negatív válaszokat nem kérek, nincs rájuk szükségem, tartsák meg nyugodtan magukba.


2023. nov. 3. 00:01
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Amíg el nem értem 2020-ig már azt mondtam, hogy igen, valószínűleg. Mindenképpen javasolni tudom neked, hogy keress fel minél hamarabb egy pszichológust, vigyázz magadra!


(Egyébként vagdosás helyett tudok neked ajánlani valamilyen testmozgást, futást vagy saját testsúlyos edzést. Az is tud akár fájdalmas lenni, de a legfontosabb, hogy az egyik legjobb stresszlevezető)

2023. nov. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nagyon nehéz. Először is, ez egy hosszú folyamat. Kicsit hasonló a gyászhoz. El kell fogadnod, hogy lesz jobb is. Gondolj bele, most vagy a legalján, innen már csak felfelé vezet az út. Próbáld meg észrevenni magad körül a szépet, kicsit értékeld azt ami körül vesz pl barátok, család, igenis találkozz többet barátaiddal. Megértem még az ágyból is nehéz felkelni, magam is átmentem ezen. De az idő mindent meggyógyít. De sose ess bele abba a csapdába falakat emelsz magad köré mert az csak egy kényelmes begubózást fog eredményezni. Ha van rá keret akkor mindenképpen menj el szakemberhez mert sokkal hamarabb túl fogsz esni ezen az időszakon. Lényeg, bármennyire is nehéz ne gubózz be mert csak magadnak ártasz. Menj, barátkozz, bulizz, élj... Valahogyan próbáld meg megértetni magaddal, többet érsz annál mintsem egy lassú lélekgyilkosságot végezz magaddal. Becsüld és szeresd magadat! Kitartást kívánok, és az öncsonkítás érzését ne párosítsd a megnyugvással... Kell lennie más valaminek ami nyugtatólag hat
2023. nov. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj el pszichiáttiára, nem kell beutaló! Nem fognak rád furcsán nézni, segíteni fognak.
2023. nov. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!