Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Napok óta hányok és hányingere...

Napok óta hányok és hányingerem van állandóan a szorongás miatt. Hogy tudnám kicsit csökkenteni?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul vagyok most is, délután zokogva hívtam fel egyik barátnőmet és csak azt tudtam mondogatni, hogy félek.
2010. okt. 19. 18:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Orvoshoz is menjél! Tönkre fog menni a nyelőcsöved az állandó hányástól, nem vicc!!!
2010. okt. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Vegyél be nyugtatót! Habár az más kérdés, ebben az esetben meddig marad benned... De ha ennyire borzasztó a helyzet, valami altató/nyugtatót kéne szerezned, az legalább elbágyasztana, így kicsit jobban éreznéd magad. Aztán persze irány az orvos!
2010. okt. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Gyógyszert nem tudok, mert vezetek és dolgozom, nem lehetek kába. A recept nélkül kapható bogyók nem segítenek.
2010. okt. 19. 19:12
 4/24 anonim ***** válasza:
Hát így nehéz..:-/ Gondolom nem vagy abban a helyzetben, hogy kimaradj a munkából. Pedig lehet, hogy akár 1-2 szabadnap, pihenés is rendbe tenne. Tudom könnyű így okoskodni, de komolyan: nem szabad az egészségeddel játszanod!
2010. okt. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Megoldható lenne, de nem sokat segítene, csak még többet agyalnék.
2010. okt. 19. 19:27
 6/24 anonim ***** válasza:
Viszont ez a tünet nem állapot. Nekem az ilyen durva lelki eredetű rosszulléteknél mindig segített a xanax. Persze, ha olyan a probléma.. de talán ezen a legnehezebb szakaszon valahogy átlendítene.
2010. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Elég kevés információt adtál.


Mennyi ideje vannak szorongásos panaszaid? Tudsz valami kiváltó tényezőről is, vagy egyszerűen csak "jelentkezett"?


Annyira nem tréfa dolog ám ez. Főleg, ha már hánysz is miatta. Én a helyedben felkeresnék egy szakembert. Ha a szorongásodnak pszichés oka van, akkor egy pszichológus is jó segítséget adhat feltáró beszélgetésekkel, életvezetési tanácsadással. Ha viszont masszív, nagyon erős szorongásról van szó, amit gyógyszeresen is mindenképp csökkenteni kell, akkor pszichiáterre van szükség.


Valamint ami jó módszer, és csak egyszer kell megtanulni, hogy aztán magad is alkalmazni tudd: autogén tréning. Napi szinten alkalmazva, az életmódva éptíve tartósan csökkenti a szorongást és nagyobb pszichés és testi állóképesség az eredménye.


Leírhatnád pontosabban, hogy mi a gondod. Mert a köznapi nyelvben a szorongás sokszor összemosódik egy csomó más fogalommal is, és nem egyértelmű a jelentése.


Nem mindegy, hogy konkrétan félsz valamitől, hogy tárgy nélküli, vagy irracionális félelmed van, vagy már szinte mindentől félsz és a jövő miatt is folyton aggódsz, vagy a feszültséget hívod szorongásnak.


Írd le rendesen, mit a gondod, úgy jobban tudunk segíteni.

2010. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Elmondom esetemet, hátha segít Neked is e módszer.

Bármilyen furcsán hangzik, nekem segített hasonló, de enyhébb esetben, hogy folyton tudatosítottam magamban a szorongásos tünet jelentkezésekor, hogy "a gyomrom, ahol a hányinger van, NEM én vagyok. Lelki békém megvan, érzékelem is a gyomromon kívül." És éreztem is A hányigerszerűségem ezzel kikerült figyelmem középpontjából. Aztán egy ezoterikusféle könyv tanácsa alapján megkérdeztem kedvesen gyomromtól, "rámosolyogva", hogy vajon mit kívánsz jelezni nekem, mit kellene életemben megoldanom, változtatnom?" S hogy egyet értettem a felmerült gondok megoldásával, javult helyzetem. S valóban igyekszem megoldani őket.

Azóta is ezt teszem, amikor szorongásom, valahonnét tudattalanomból, előjön. Tudom,hogy ez önszuggeszció, de nem bánom. Jó közérzetünk nagyon fontos, és szerintem megengedhető érdekében ez az ártatlan eszköz.

Jó közérzetet kívánok!

2010. okt. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Integratív pszichoterapeuta segített ilyen bajomban. Egyszerűen eltávolította egy rövid kezeléssel módosult tudatállapotomban gyomromból az aggódást, ami folyton ott rágott.

Ha szakemberhez fordulsz, segít megteremteni lelki békédet.

Ha a lelki megoldás csődöt mond, akkor persze sürgősen belgyógyászhoz érdemes fordulnod. Hiba lenne sokáig ebben az állapotodban lenni, mert tényleg tönkremegy a tested.

2010. okt. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

A félelem a legrombolóbb érzés, tudattalanunkból jön. Mint írtam előbb, pszichoterapeuta tud segíteni. Olyan szakember, aki lelki GYÓGYÍTÁSRA is kiképzést kapott. Lehet pszichológus vagy pszichiáter, aki részt vett ebben a továbbképzésben, ahogy a sebész lesz például az orvosi egyetemet elvégzett orvosból. Enélkül a CSAK pszichológus vagy pszichiáter kevésbé hatékony, és hosszadalmas kapcsolatban is kis mértékben eredményes a lelki bajok orvoslásában.

Én az INTEGRATÍV PSZICHOTERÁPIÁVAL találkoztam, válságos lelkiállapotomban, ebben a terapeuta MINDEN kikutatott és bevált gyógymódot bevet a legkorszerűbbek közül a lelki gyógyulás érdekében, szükség szerint. Nagyon gyorsan ható a kezelés, ami azt jelenti, hogy rövid idő alatt meglesz az eredmény, a lélek meggyógyul, ahogy a testi sebek is teszik a megfelelő kezelés hatására. Ez által olcsóbb is, hiszen rövid idő alatt megtörténik a gyógyulás.

A szakember tudja megmondani, hogy bajod és alkatod alkalmas-e e terápiára.

A lelki bajok testi tüneteket okoznak, akár súlyosakat is, ezt nevezzük pszichoszomatikus megbetegedésnek.

Segíts magadon azzal, hogy szakemberhez fordulsz. A barátnő itt kevés.

2010. okt. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!