Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetnék a nővéremen?

Hogyan segíthetnék a nővéremen?

Figyelt kérdés
Beteges megfelelési kényszere van. Suliban is maximalista, úgy érzi hogy ha egyetlen négyest is kap, már bukásra áll, túlzás nélkül. Folyamatosan sír, pánikrohamokat kap hogy nem akar iskolába menni. Tavaly év végén idegösszeroppanást is kapott, át kellett mennie másik suliba, megígérte hogy ezentúl a kettes lesz a cél és nem fog ezen stresszelni, de alig telt el pár hét és már tiszta ideg megint, most éppen azon pánikol hogy a fél-egy órás, egy oldalas beadandót 3 órája írja, de sehogy se képes 8 oldalról egyetlen oldalra lerövidíteni és meg fog emiatt bukni. Ha megkérem hogy nyugodjon meg, ne stresszeljen, agresszív velem hogy egyedül én idegesítem. Én meg már azért sírok folyamatosan mert látom hogy megint össze fog omlani. Legutóbb nagyon csúnya károkat tett magában, anyu ennek ellenére is támogatja abban amit csinál, mert a suli a legfontosabb, nem az egészségünk.

nov. 16. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Anyukátok a suli a legfontosabb hozzáállással nevelte bele ezt a pánikot, úgy érzi a tesód, hogy csak akkor fontos, akkor szerethető, ha jól tanul. Anyukátoknak ki kellene mutatnia felé, hogy akkor is szereti, ha rosszul tanul. Illetve rá kellene világítani, hogy még jó egyetemre is bejuthat, ha lesz egy két rosszabb jegye. Illetve rossz egyetemről is lehet jó munkát szerezni, ha jó abban, amit csinál.
nov. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem akar egyetemre menni, ez az utolsó éve gimiben. Nem anyu miatt van, saját magának és a tanároknak akar megfelelni ennyire, mert fél hogy megharagszanak ha nen tudja ötösre az anyagot és magát is selejtnek érzi akkor. Anyu inkább csak támogatja benne, ahelyett hogy mellém állna hogy nem ér ennyit az egész.
nov. 16. 10:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát akkor adja be a 8 oldalasat, biztos még méltányolni is fogják.
nov. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen magamra ismertem, csak én az egyetemmel vagyok így.

Konkrétan a nap 24 órájában sztesszelek a teljesítményemen. Ha más jobb eredményt ér el nálam akkor azonnal egy rakás sz.rnak érzem magam.

Mindig a legrosszabb forgatókönyvek játszódnak le bennem.

Holnap reggel vizsgám lesz, amire sokat tanultam, mégis attól rettegek, hogy meg fogok bukni belőle.

dec. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!