Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az lehetséges hogy egy személy...

Az lehetséges hogy egy személy egyszerre klinikai depressziós, szorongasos depressziós(pánikrohamokkal) és közben bipoláris is?

Figyelt kérdés

Őszintén nagyon meg vagyok ijedve és le vagyok sokkolódva mert nagyon tisztán le vannak írva a tünetek és az összesből tisztán hozok nagyon sok tunetet

Amíg nem szedtem nyugtatót addig egyértelműen a szorongasos depresszió dominált és a súlyos hangulatingadozas(amikor elmúlt a szorongás miatti depresszív szakasz akkor jött a feldobottság érzése) amióta szedem azóta a klinikai depresszió dominál de ugyanúgy váltakozik a hangulatom sokszor, leginkább a jövő miatti aggodalomtól.

Jah és közben nagyon kopnak az emlékeim az évekből. Régóta rosszul vagyok


Most őszintén ezt így elmondom egy orvosnak, mit tudnak kezdeni vele? Van egyáltalán bárki aki ezzel tudna kezdeni valamit?


Más emberek legalább tudják hogy “csak” klinikai depressziósak, vagy szoronganak, nekem meg ennyi tunetem van egyszerre...



dec. 8. 19:03
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem hogy már nem is akarok többet olvasni mert annyira kényszeresen túlelemzem magam
dec. 8. 19:03
 2/18 anonim ***** válasza:
25%
Lehet. Nekem is bipoláris affektív zavar, súlyos depresszió a fő diagnózisom, de szorongásom is van. Épp most akartam megnézni az EESZT-n, hogy pontosan hányféle van, de épp nem működik.
dec. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Grimfox ***** válasza:
73%
Lehetséges ilyen, de semmiképpen nem szabad öndiagnózist felállítani. Ezt kizárólag pszichiáter tudja felállítani hitelesen, pszichológus(ok) szakvéleménye, és a saját diagnózisa által. Az öndiagnózissal csak fölöslegesen félelembe, és zavarodottságba juttatod magad.
dec. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne öndiagnosztizálj! Semmire sem mész vele, te nem vagy szakember. Fordulj klinikai szakpszichológushoz vagy pszichiáterhez.
dec. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom miért lettem lenullázva, de sebaj. Ezek a diagnózisaim:


" F3140/3 - Bipoláris affektív zavar, súlyos depresszió, pszichotikus tünetek nélkül;

F4320/5 - Alkalmazkodási zavarok;

F5100/5 - Nem-organikus inszomnia; "

dec. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%

Van akinek epeköve és veseköve is van egyszerre.

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

dec. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Sajnos az a mai világban már nem megoldható hogy ne olvassunk utána ha rájövünk hogy valami nem stimmel hiszen 3000 találat van mindenre...

azért kérdeztem hogy hátha találok olyan embert akinek leírás alapján nem “csak” egy betegsége van vagy gyanúja hanem ennyi minden borzalomból hoz tüneteket

Ahogy elkezdtem olvasni, egyik betegség után jött a másik leírása és az összesből hozok 5-6 tünetet

Most is azért nem alszom mert nem tudok

Mellé még kényszerbeteg is vagyok

Orvoshoz menni nem akarok, csak nagyon rosszakat olvastam róluk


A lényeg hogy én eddig azt hittem hogy ezek a betegségek kiütik egymást, hiszen hogy lehetne valaki egy hétig csak klinikai depressziós, aztán meg elkezd váltakozni a hangulata ?!


Mit tudnak ennyi bajjal kezdeni azon kívül hogy elaltatnak kb?

Undordom magamtól mióta elolvastam ezeket a tüneteket

dec. 10. 06:57
 8/18 Grimfox ***** válasza:
49%
Nekem is összetett a kórképem, de nekem ezt a pszichiáter állapította meg. Magamtól csak annyit tudtam, hogy pánikbeteg vagyok(a napi 2-3 roham ébresztette fel a gyanút). De kiderült, hogy kevert szorongásos-depresszív személyiségzavarom is van mellé, és emetophobiám. 18 éve, amikor elkezdődött, még nehezebb volt neten ennyi információt találni.
dec. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%

Más emberek boldogok. Én mev bipoláris vagyok közel tíz éve.

A bipolárissal nem lehet mit kezdeni. Esetleg ennyhíteni gyógyszerekkel,de ez gyógyithatatlan. Én már beletörődtem. Az orvosok se tudnak ezen segíteni mert az agy annyira bonyolult.

dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

9 na nekem az ilyen kommentek elegek ahhoz hogy újra lemenjek a mélybe, összeszoruljon a gyomrom és véget akarjak vetni ennek

Eleve hogy lehet valaki szorongó és depressziós egyszerre?

A klinikai depresszió pont arról szól hogy fogat mosni, enni sem tudsz, akarsz és nem érdekel semmi, többször volt már ilyen

A szorongásnak meg van sok “alfaja” de az meg pont az aggódásról szól

Most akkor a kettő együtt?

Plusz mellé hogy hozhatja valaki még bipoláris tüneteket?

Nekem leginkább a jövőképemmel kapcsolatban van ez. Amikor jobban vagyok akkor úgy érzem lehet még jobb, amikor meg rámtör a szorongás és a depresszív érzet egyszerre, akkor meg tudom hogy hajléktalan leszek...


Vagy amit mások iránt érzek amikor nyugodt vagyok akkor nem érdekel az aki a múltban bántott, amikor meg lent vagyok akkor meg tudnám ölni az összeset.

Olvasom a leírást:

Bipoláris depresszió- hozom a tüneteket

Klinikai depresszió- hozom

Szorongás-hozom

Kényszeresség-hozom

Pánikroham-hozom

Szorongásos depresszió-hozom

Inszomnia-hozom

Ptsd-hozom

Sőt mióta történtek a közelmúltban kb földönkívüli dolgok azóta a pszichózisban is magamra ismertem...

most őszintén hogy ébredjek így fel minden nap?

Már azt sem tudom hogy melyik én az igazi énem

Ha kapnék gyógyszert melyik énemet hozná elő? Vagy egy új keletkezne?

Melyik a normális? Amikor nem érdekelnek a múltbeli rossz dolgok vagy amikor jogosan meg akarom torolni? Csak egy példa a sok közül.


Tudom itt senki nem orvos csak ki szerettem volna írni magamból ha már találtam ezt a helyet más embernek.

dec. 12. 00:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!