Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami személyiség zavarom...

Valami személyiség zavarom lehet? 28/F

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban is nagyon zárkózott voltam, illetve nem vagyok most sem hajlandó sehova sem alkalmazkodni. Túlságosan is büszke vagyok a nagy semmire, pedig nem kellene, mert semmim sincsen, egy albérletben nyomorgok. Rendes, normális párkapcsolatom sosem volt, a szüzességem is csak 25 évesen vesztettem el, és azok is egy kivételével szexpartnerek voltak különböző társkeresőkről. Barátaim sosem voltak, nem járok el sehova, csak itthon vagyok mindig munka után. Egyszóval sívár az életem, de nagyon

dec. 9. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Autizmus?
dec. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem hiszem
dec. 9. 10:21
 3/3 Phoney ***** válasza:

Lehetne valamilyen személyiség- vagy egyéb zavarod is, de az ilyesmihez nem feltétlenül kell. (Egyébként viszont a jól funkcionáló autista gyerekek időnként olyan jól magukba fojtanak minden „autista dolgot”, hogy felnőttként már nem is hinnék, hogy azok, mert már csak annyiban nyilvánul meg, hogy sok minden olyan nehéz és/vagy megterhelő nekik.)


Aki mindig "nagyon zárkózott" volt és ezzel teljesen tisztában is van, az traumatizált gyerek (is), akinek a folytonos zárkózottság miatt nélkülözhetetlen élmények maradtak ki, hiányosak a kulturális mintái, ez pedig megakasztotta a személyiségfejlődését is. Erre aztán mindenféle kompenzációk születnek (pl. büszke vagy a nagy semmire), és ezek viszik el az összes energiádat ahelyett, hogy a lemaradásokon tudnál dolgozni. Mert ugyan akadályoznak a fejlődésben, a hétköznapi életben viszont szükséged van rájuk, jobb híján.


Ebben az esetben általában teljesen normális emberré is válhatsz, de ehhez évek kellenek, és minimum a traumák feldolgozásához szakember kellene, mert azt nem fogod magadnak helyrehozni.

dec. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!