Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szedjem össze magam a...

Hogyan szedjem össze magam a "karácsonyi depresszióból"?

Figyelt kérdés

Október végén kezdtem az új munkahelyemen, az elején lelkes voltam, de aztán meg kellett tapasztalnom, hogy nem mindenki örül az új kollégának, és el is indultak a "hadjáratok", pletykák is, de azért vannak normális kollégák is akikkel jól érzem magam, ők tartják bennem a lelket.


A családom más városban él, még kérdéses, hogy tudok majd hazalátogatni, mivel dolgoznom kell karácsonykor. Apukám kedvenc ünnepe volt a karácsony, ő már sajnos nincs köztünk, így ilyenkor mindig eszembe jutnak a vele kapcsolatos karácsonyi emlékek.


Párom sincs,1 hónapja megismertem valakit, akivel alakultak a dolgaink, bár nehezen oldódott fel az elején, de úgy tünt, hogy alakul ez, már beszéltünk karácsonyi programtervekről is, a hétvégét együtt töltöttük, majd csütörtök este jött a hidegzuhany, ahol egy hosszú üzenetben bocsánatot kért, majd finoman lekoptatott, hogy fejben még nem áll készen egy kapcsolatra, de még barátok maradhatunk, tudjátok a szokásos, amiből persze úgyis az lesz, hogy többet nem beszéltek, szóval a vele kapcsolatos tervek is ugrottak.


Eléggé magam alatt vagyok, lehet idén nem is tartom a karácsonyt, pedig szeretem a karácsonyi fényeket, az ünnep hangulatát, de jelenleg inkább elkeserít mintsem boldogít. Az elmúlt napokban sokat sírtam. Valami ötlet, hogyan vészeljem át ezt az időszakot?


dec. 9. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Kösd le magad, menj el sétálni, néz filmeket!

Szabadnapot nem tudsz kivenni?

dec. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Próbaidősként sajnos nem, de eljöttem most sétálni, vonatozni, hogy ne otthon búslakodjak.
dec. 9. 16:18
 3/3 anonim ***** válasza:
63%
Szeresd magad annyira, hogy azt mondod, megérdemlem a szép karácsonyt. Díszíts, ünnepelj a magad kedvéért. Jövőre biztos másképp lesz.
dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!