Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meggyógyultál a gyógyszerektől?

Meggyógyultál a gyógyszerektől?

Figyelt kérdés

dec. 14. 18:11
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
33 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
2%
Neked szükséged lenne rá.
dec. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Gyógyszerek önmagában nem gyógyítanak csak megszüntetik a tüneteket a szorongást, viszont egy jobb látásmód elsajátításával. Pszchiológus segítségével egy idő után a gyógyszerek elhagyhatóak. És az új onnan szerzett tanultakkal tapasztalatokkal és azok alkalmazásával eléred a teljes gyógyulást
dec. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Azert nezzuk a masik oldalat is a mentalis betegsegek "gyogyitasaban" - nem gyogyithatok egyebkent sajnos, csak kezelhetok. De akkor vigyuk igy tovabb a temat, hogy gyogyithato.


A pszichologusok sem gyogyitanak meg csak ideiglenesen kezelnek. Nem hiaba kerultel abba az allapotba, siman visszakerulhetsz abba, a legtobben vissza is kerulnek, es megint mehetnek vissza.


Egyebkent most lehet filozofalni melyik a jobb. Gyogyszer vagy terapeuta? Terapeuta vagy gyogyszer? Mindketto? Milyen szempontbol?


A gyogyszerek ahogy 2-es irta megszuntetik a tuneteket es a szorongast, de a terapeuta is. A terapeuta kerul 15 000 - 25 000 ft/alk, a gyogyszer tamogatasra 1000ft 1 honapra. Ha mindkettore jarsz, akkor megint anyagilag sz*rban vagy.


Egy normalis terapias kezeles krizis eseten nem havonta 1, hanem hetente 1 minimum es feladatokkal es nem 45 perc hanem mondd neki, hogy dupla vagy masfel idotartam mert 45 perc az keves a legtobb embernek. De akkor az ara is felmegy masfelszeresere tehat mar lassan 20 - 30 ezerrol beszelunk.


Mind a kettonek ugyanaz a vege. Nem mondom, hogy a gyogyszer az egyetlen megoldas, se nem a ketto, mert volt errol tanulmany. eddig total farmakologia orientalt voltam, "csak gyogyszer!!! hulye terapeuta!!", de amint elottem lett a bizonyitek es reszletesen atolvastam statisztikakkal alatamasztva bibliometrikakkal, altmetrikakkal es citatumokkal bevallottam magamnak, hogy ez valoban segit es tok hasznos, sokszor hasznosabb mint a gyogyszer, de a meta-analizisben benne volt, hogy valamikor nem, valamikor a terapia kis mertekben de jobb eredmenyt mutatott mint a kombinalt farmako- es pszichoterapia. Valamikor a gyogyszeres volt felsobbrendu.


Ezert tamogatom a gyogyszeres es a terapias kezelest, a kombinaltat is. De mivel ugyanolyan hasznosak mondjuk Gipsz Jakabnal, a terapeuta mennyibe kerul 45 percre? 15 - 30 ezer, mert TB tele van. Pszichiater gyogyszerezes mennyibe kerul? Kivaltod a patikaban azt a par szaz forintos gyogyszert vagy esetleg ha tobbet ir akkor 1000 - 2000 ft emelt indikaciora, mert az orvos koteles a legolcsobb termeket felirni/felajanlani/tajekoztatni neked/neked/teged. Ez torveny. Terapeutara ilyenek nem vonatkoznak, mert a legtobben mind maganba megyunk ahol ok szabnak meg majdnem mindent.


Ezert mivel a terapeuta vagy a TB pszichiater gyogyszer felirasa ugyanolyan hatekony, melyik dragabb? Erre mindenki tudja a valaszt. Nem lejaratni akarom oket, de ez a valosag. Mindketto hatekony, de en peldaul a terapeutamat nem tudtam mar fizetni. Szerintem nem vagyok egyedul, vagy legalabbis nem tudjak en sem meg masok a kello alkalmakhoz, gyakorisaghoz a penzt megteremteni.

dec. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem.
dec. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!