Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrén betegségemmel...

A skizofrén betegségemmel lehet gyerekem?

Figyelt kérdés
Tehát én skizofrén (nem paranoid) vagyok, kapok kezelést is. De ettől még lehet gyerekem vagy a gyámhivatal, családsegítő, védőnő elvenné a gyerekemet?
dec. 14. 21:11
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Támogatás van a családi részről is meg orvosi részről is van orvosom. Amúgy nem genetikai oka volt, hogy felmerült nálam a skizofrénia diagnózis.

Viszont sajnálom magam, hogy egyik orvos ezt mond, másik meg mást. Tulajdonképpen fogalmam sincs, mit tegyek hogy ellent mondanak egymásnak az orvosok.

dec. 15. 22:35
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha őszinte vagy az orvossal minden tekintetben, akkor sem feltétlen egyszerű a dolga.


A pszichiátria egy viszonylag új szakterülete az orvostudománynak és sok emberre ráhúznak téves diagnózist.


Van hogy több év, mire kiderül.


Lehet, hogy kell hozzá néhány trauma, extrém stressz, szerabúzis, krízis, mire kiderül mi a probléma.

dec. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
38%

Hogyan kezdődtek a problémák, mikor?

Mennyi ideje áll fenn?

Milyen tüneteket tapasztaltál és milyen rendellenességekre hívták fel a figyelmed?

dec. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
38%

Akkor, ha a párod elhagy, simán neki ítélik a gyereket.


Amúgy ha minden oké és odafigyelsz magadra, a párod teljesen tisztában van mindennel és elkötelezett melletted akkor miért ne.

dec. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#13 az a baj, hogy nem tapasztalom a tüneteket. Ugye nem a személyiség hasadás skizofréniáról van szó, hanem az a részletesebb, hogy nincs kedv az élethez nem végzeném el a házimunkát ilyenek... Én egy társasági ember vagyok, azért is kommemtálom a válaszod. A párom hozott engem olyan helyzetbe, hogy kb ki kell mossam magam abból, hogy skizofrénia betegséget írt le rólam egy nem engem vizsgáló és nem is saját orvos hanem egy szakvéleménybe van ez leírva. Méghozzá párom bemondásai alapján. De voltam egy pszichiáter doktornál, magánba, ő speciel azt momdta szerinte biztosan nem vagyok skizofrén.



Köszönöm a hozzászólásokat, próbálom minden aspektusát meglátni ennek a betegségnek is. Meg ilyesmi...

dec. 31. 10:52
 16/16 anonim ***** válasza:

15-ös: Nem a tiéd az első eset, ahol több pszichiáter többféle diagnózist mond. Feltétlenül tisztázni kellene, miről van szó. Nemcsak a gyermekvállalás miatt, hanem eleve. Hiszen a skizofrénia diagnózis nagyon stigmatizáló, rengeteg bajt okoz az életben. Nem vagyok pszichiáter vagy pszichológus, de a leírásod alapján negatív tüneteid vannak. Ez hasonlít a depresszióhoz. Pont emiatt is nehéz a diagnosztizálás, mert a negatív tünetek gyakorlatilag azonosak a depresszióéval. Általában csak akkor szokták a skizo diagnózist megadni, ha pozitív tünetek is társulnak a betegséghez, pl. hallucinációk, téveszmék (pl. valaki azt hiszi, a földönkívüliek sugarazzák, irányítják a gondolatait). Nekem az a gyanúm, hogy ez inkább egy erősebb depresszió lehet, de ezt szakembernek kell megállapítania, én innen ehhez kevés vagyok, nem vagyok pszichiáter se, de azok se távdiagnosztizálnak (nem véletlenül).

A másik, ami felmerült bennem, az az, hogy biztos, hogy a párod jót akar neked? Miért akar rád húzatni egy komoly diagnózist?

dec. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!