Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongok félek , félek a...

Anonym34 kérdése:

Szorongok félek , félek a skizofréniátol, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ateltem egy traummas dolgott, 13 eves voltam amikor lattam egy nöt akinek skizofreniaja volt. Es ez akkora traumat okozott. Most 25 éves vagyok és éjszakánként már nem merek elaludni. Tegnap ejszaka pont hogy elaludtam volna mintha habgott hallottam volna. Ez most mi lehet tenyleg skizo lettem volna
dec. 19. 10:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Félálomban, alváshoz közeli fázisban előfordulhatnak olyan dolgok, amelyeket másképp értelmezünk. Magunk sem tudjuk, hogy ez a valóság-e, hallottuk-e, tényleg megtörtént-e. A trauma 12 éve volt. Azóta folyamatosan félsz? Akkor menj el pszichiáterhez vagy pszichológushoz.
dec. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Utolso, nem folyamatosan felek , csak amikor stresszes idöszakom van es utana minden lenyugszik olyankor jön elö ez a szorongas, felelem
dec. 19. 20:55
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ettől még nem vagy skizofrén

A szorongás, félelem más dolog. Ha nagyon zavarja az életedet, fordulj pszichológushoz. Kisebb-nagyobb mértékben mindenki átéli valamikor ezt az élete során, pláne ha van valami stresszes dolog.

dec. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Akkor jön ki a szorongás amit átéltél, amikor elmúlik a veszély.

En is így vagyok, plusz a sok stressz egy idő utan nyomot hagy, ha nyugodt periódusom van mar várom a következő rossz hírt es nyugtalan vagyok

dec. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!