Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért játssza édesanyám...

Miért játssza édesanyám mindig az áldozatot? és én azért lettem ilyen maximalista és önbizalomhiányos?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta ilyen.Ha kérdeztem segíteni kell,jaj hagyjam csak, aztán mondja,hogy neki senki sem segít.

Dolgozok,és az itthoni teendőket is mind meg csinálom,finom vacsorát főzök,sosem köszönte meg.Az első amit megjegyez,hogy valamit nem jól csináltam.Nem jól mostam fel,vagy a ruhákat nem jól raktam ki száradni.

És gyerekkorom óta ez van ,hogy mindenb beleköt.

Tervbe van már az elkoltozes,mielőtt valaki írná,de annyira megviselt ez az idők alatt hogy konkrétan már semmit nem tudok úgy csinálni hogy csak csinálom

Ahogy haza érek egyből neki állok takarítani nagy kabátban és cipőben yahogy ő csinálja.

Annyi,hogy én nem morgok közben ha valaki nem segít.

Van egy kisebb munka,amit heti szinten csinálunk de lebetegedtem és megsertődött,hogy nem tudok menni.

2 órás munka az egész.

Mondom megcsinálom itthon amit kell,jaj de hogy ő majd megcsinálja.

Állandóan ez az aldozatszerep és kikeszit.

Mindig úgy érzem,hogy velem van a baj ilyenkor.

Mintha hibás lennék.

Ezt hogy lehet megszakítani?valóban miatta lettem ilyen?


dec. 23. 07:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Dettó… szed magad össze és költözz el. Én is ezt csináltam végig, amit most te. Borzalmas volt lelkileg, aztán amikor bejelentettem , hogy költözés, akkor jött a “jaj mit fogsz csinálni egyedül? Hagyjad már, főzni se tudsz, egy húslevest nem tudsz megcsinálni, el sem tudod magad tartani, úgyis vissza költözöl” stb… természetesen tartjuk a kapcsolatot, rendszeresen találkozunk, de mindenkinek jobb így.
dec. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Aki kérdezget, az nem akar segíteni. Állj neki és csináld.
dec. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazából már mindegy mi miatt lettél olyan amilyen. Ami van, azt kell megtanulni kezelni/megoldani és élni tovább az életed. Ha ujjal mutogatunk bárkire, attól még nem oldódik meg a probléma.
dec. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Nekem is ilyesmi volt szegény Anyám,isten nyugosztalja.Egy életre kiható szociális fóbia betegségbe hajszolt bele ezzel,meg az alkoholizmusba.

Ez már régen volt,ma már nemigen van ilyen gondom,mert 54 éves vagyok,de nagyon sokat szenvedtem az elcseszett gyerek és fiatalkori nevelésem miatt az élet sok területén.

Költözz el és akármennyire is fáj,ne vedd őt komolyan,teljesen akadj le róla,mert mentálisan tönkre mést!!!!Akármennyire szülő,sajnos ő ilyen ember típus.

Nekem még pár évig volt egy ilyen tíusú főnököm.Ő is szörnyű ember volt.

dec. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Kedves lepontozók,akkor a Kérdező éljen tovább ebben a nyomorult helyzetben,feleljen csak meg mindenben az édesanyjának,akinek úgysem jó soha semmi és készüljön ki teljesen,csak mert az anyja.

Bizonyára ez a legjobb megoldás.

dec. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!