Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek,ha már úgy érzem...

Mit tegyek,ha már úgy érzem nincs tovább?

Figyelt kérdés
Nagyon elfáradtam, úgy érzem már nem bírom tovább. Eddig mindig az a kis remény tarott életbe, hittem benne hogy jobb lesz, hogy kitudok jönni ebből, hogy megcsinálom. De már úgy érzem ez már nem megy. Már nincs meg az a kis remény és ezzel együtt elvesztem teljesen. Már ahhoz sincs kedvem amit szerettem csinálni. Csak nincs kedvem élni már más miatt se. Tudom, hogy szeretnek és nem szép hogy ilyeneket gondolok. De ha tudnák, hogy ilyenekre gondolok leharapnák a fejem vagy elkezdenék magukat hibáztatni. És szeretem őket nem akarom, hogy így érezzék magukat utánna. De már leakarom rakni ezt a nagy terhet amit cipelek. Már nem bírom. Nem akarok már nekik megfelelni. Nem akarok többé jókislány lenni, mert úgy se kapok sose egy jó szót se. Teljesen nagy űr itt belül, de senki se hisz nekem. Nem érti senki se mennyire fáj. Mindenki bánt már kiskorom óta kifigurázz versenyeztetnek meg kellett felelnem a semmiért mert egy jo szót sose kaptam érte amiért feláldoztam magamat. Egészen a covidig azt se tudtam ki vagyok. Mikor online oktatás lett és elkezdtem érdeklődni dolgok után megdicsértek a beadandóimért és nem kellett kényszerből bemennem egy helyre ahova nem szeretnék de erőlteték kiskorom óta mert otthon nem lehettem mert dolgozniuk kellett és ha elmondtam anyának mi a baj csak az volt a válasza engedjem el. Szóval online oktatás alatt volt az első olyan érzésem hogy élek hogy én én vagyok. Elkezdtem felépíteni magam de 12.be még tartott egy darabbig mert akartam . Jól akartam érezni magam de közben poklok poklában voltam. És szörnyű volt. Csak itt akarom hagyni ezt az egészet már nem érzem úgy hogy feltudok állni má nem megy nem bírom. Nem tudom már masnak se elmondani itt is összevissza fogalmazom meg. És nincs is kinek elmondjam. Legszívesebben már most elvágnám a torkom,mert annyira fáj idebent. Már nem akarok többé megfelelni nem akarok több kényszert nem akarok új társaságba menni. Nem akarom hogy többé fájjon. Mert nagyooon fáj. Tényleg nagyon. Teljesen egyedül vagyok 20l.

dec. 27. 12:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Már megnyugodtam. Pár napja írtam emailt a dokinak szóval remélhetőleg kapok beutalót. Csak jól esett kiírni. Így már tiszta fejjel tudom, hogy a halál nem megoldás. Bár néha tényleg azt érzem, hogy az lenne a legnagyobb megkönyebbülés. Mert tényleg nagyon fáj.
dec. 27. 13:38
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


A leírtak alapján nagyon valószínű, hogy ez nem a köznyelvi "depi", hanem tényleges klinikai depresszió. Légyszi, menj el mihamarabb a háziorvosodhoz, és kérj beutalót pszichiáterhez, mondd el, hogy mit tapasztalsz, milyen érzések kavarognak benned. Valószínűleg kapsz sürgősségi beutalót, és már aznap fogadni fog a szakorvos. Akár ma, ha a délután folyamán van rendelés.


Mellette felhívhatod a telefonos lelkisegélyt, ami a 116-123-mas telefonszámon érhető el. Itt önkéntesek dolgoznak, akik javarészt ugyan nem pszichológusok, vagy pszichiáterek, de maguk is keresztülmentek nehéz élethelyzeteken, és segíteni szeretnének neked is. Komoly szűrésen és képzésen esnek át, mielőtt fogadhatnák bárki hívását. Egy próbát szerintem mindenképp megér.


20 éves vagy, nincs még késő semmihez. Nekem ugyan 2-es típusú bipoláris hangulatzavarom van, amikben olykor előfordulnak rövid, feldobott periódusok, de nagyrészt depresszióként jelentkezik, amely során én is sok hasonló gondolatot tapasztaltam általános iskolás koromtól egészen huszonéves koromig, mikor aztán először kezelve lett. Szóval első kézből mondom, hogy a kezelés nagyon sokat számít.

Bármilyen negatív hatást a sokszorosára tudnak erősíteni a súlyos hangulatzavarok, mert nem tudsz szabadulni a depresszív gondolatoktól, nem tudsz magadban megfogalmazni mást, folyamatosan cikáznak ezek a gondolatok, emiatt aztán tényleg az alvás, vagy az öngyilkosság tűnik az egyetlen menekülése opciónak. Teljesen érthető módon szkeptikus vagy abban, hogy ennek nem kell így lennie, hogy ez javítható és kezelhető. Viszont valóban az. Nem tökéletesen, lesznek időszakos kilengések, viszont azok a kanyarban sincsenek ahhoz képest, mint amilyen a kezelés nélküli állapot. A kedvezőtlen körülményekhez és hatásokhoz is sokkal jobban, racionálisabban tudsz hozzáállni, szintén tapasztalat. Legalább egy esélyt adj magadnak ezáltal.


Ha valakihez szeretnél olykor (vagy bármikor) beszélni, mindenféle ítélkezéstől mentesen, akkor nyugodtan írhatsz nekem is privátban. Szerintem vannak ilyen jellegű magyar Facebook csoportok is, vagy ott van még a Reddit, ha az angol nyelv nem akadály. Ez is sokat segíthet, de önmagában nem elég, a legfontosabb tényleg a pszichiáter.

dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Na, mire megírtam, addigra megjelent a válaszod. :) Ez jó lépés! Kár, hogy nem lehet törölni irrelevánssá vált válaszokat. :D Sok sikert!
dec. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én nem bánom, hogy nem tudtad törölni. Köszönöm a válaszod :).
dec. 27. 17:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nincs mit. :) Tényleg remélem, hogy hamar sikerrel jársz. :)

Amit szerintem érdemes megemlíteni, hogy gyakori szokott lenni, legalábbis a pszichiáterem már elég korán szólt erről, hogy sokan nem jelzik, ha egy készítmény nem igazán, vagy egyáltalán nem válik be, mert nem akarnak terhet jelenteni, akadékoskodni, nem gondolják, hogy érnek ennyit stb. Viszont ez nem jelent kellemetlenséget az orvos számára, igazából ezek a visszajelzések nagyon is fontosak. Nem mondható gyakorinak, hogy már az első kezelési terv beválik, bár nem is példa nélküli. Szóval teljesen okés, és természetes, ha ezt jelzed. :)

Ami még említésre méltó lehet, hogy sok esetben tapasztalnak negatív mellékhatásokat a kezdeti időszakban azok, akiknek valamiért első körben SSRI, esetleg SNRI, NDRI mechanizmusú antidepresszánst javasol az orvosuk. Ez azonban nem jelenti azt, hogy mindegyik készítmény ilyen, légyszi ne mondj le csak emiatt a kezelésről. A modernebb atipikus antidepresszánsoknak már nagyon kedvező mellékhatásprofiljuk van, nekem például fel sem tűnt, mikor a hangulatstabilizátorom mellé elkezdtem használni tianeptint. Szóval, ha nem is feltétlenül fog minden elsőre klappolni, akkor is próbálj úgy hozzáállni, hogy csak idő kérdése és érezni fogod a javulást. :) És légyszi, vigyázz magadra! :)

dec. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!