Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha apám már...

Mit csináljak, ha apám már ennyire durván alkoholista lett és utólag letagadja, hogy nem emlékszik, mit művelt?

Figyelt kérdés

Csak piát iszik, bár napközben "csak" borozik. Többször fordult elő, hogy már hajnaltól pálinkázott és kora reggel már teljesen részeg volt. Többször csak orditozik, tántprog, félrebeszél, de van, hogy meglát és nincs kegyelem

Legutóbb nekem jött és két kézzel szorította a nyakamat, alig tudtam kiszabadulni. Már láttam rajta, hogy mindenképpen belém akar veszni. Máskor ugyanígy reggel felkelltem inni és mindenáron nem tetszett a képem neki. Jött, ütött és leültem előle az udvarra, oda is jött csapkodni, ütőtte az arcomat, a szomszéd öregaszzony állította le, de még akkorát rúgott belém acélbetétessel, hogy felszakadt a hátam. Vagy egy pár évvel ezelőtti eset, hogy ugyanígy mattrészeg volt és reggel állítólag "felébreszettem őt, hangoskodtam". Ami azt jelentette, hogy szerjntem kimentem wc-re, amúgynő kell fel és csörömpöl hajnali 5-ig. Jött utánam és pöfölte a koponyámat ököllel, csoda, hogy nyomorékká nem vert. Többször véresre verte már az arcomat.


Amíg nem piált ennyire, addig nem volt ilyen gond. Most meg úgy tesz, hogy letagadja, mi történt, nem emlékszik. Meg ő aztán nem bánt minket. Úgy tesz, mint ha semmi sem történt volna. Anyámat nem érdekli, röhög rajta. Az első esetnél azt hittem, nem fordul elő többet ilyen, de mások mondták, hogy de, sajnos fog. A másik, hogy anyám sem támogat, vagy segít, hogy elköltözhessek, hanem szóba sem jöhet. Azzal fenyeget, hogy megöl. Vagy ha részeg, akkor dobolja a cuccaimat, hogy takarodjak el. Volt, hogy részegen öngyilkos akart lenni, fejbe akarta lőni magát légpuskával... Az ismerőseim, barátaim sem segítenek, a szomszédoknak meg előadja a csoda embert, előttük még az ajtót is kinyitja nekem.


dec. 29. 12:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Mondanám a megoldást, de úgyis csak kitorolnek. Mindig ez van, lehetetlen itt normális tanácsot adni
dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%

Attól függ mennyi idős vagy, illetve milyen céljaid, lehetőségeid vannak az életben.


Első körben érdemes ráhívni a rendört mikor őrjöng.

Ijen esetben egyből kérhetsz 72 órás távoltartási végzést ha a rendörök látják hogy veszélyben vagy.

Ezt eljátszod 2-3 szor, és a faterod akkora bírságot fog kani amit nem igen fog tudni kifizetni és le kell ülje.


Ez sajnos egy macerás szar dolog, igy a legjobb a költözés lenne, de ehez az kell hogy legyen önálló kereseted, mert ugye el kell tartsd magad esetben.

Amugy ha anyád se normális, akkor mindenképp a költözés lenne a legjobb megoldás.

dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
De anyám ki tudná. A tesóm is balhés, részegen vezet, szerencsejátékozik, azokat is mind ki tudja fizetni neki. Nem lenne ügy. A másik, hogy utána bosszút állna. Rendőrséggel sokra nem megyek sajnos, pláne, ha nincsen biztonságos hely, ahova menekülhetek. Egy haverja kioktta, hogy ilyenkor rágalmazással stb. kell jönni és most ezzel vagdalózik. A másik, hogy én is sokszor montam neki, hogy kihívom a rendőrt, vagy feljelentem, amikor őrjöng. Utána jönnek anyámmal, hogy "hogyan mertél ilyet mondani apádnak". Az elköltözést évek óta ellenzik, dührohamot kap, ha szóbahozod és így lehetőség sincs sok. Félreteszek minden fillért erre évek óta. Már gimis koromban kezdte ezt, akkor az iskolában sem mertem szólni, pedig rá kellett volna jönniük. Egyetemre sem engedtek el messzebb, ahogy dolgozni sem, mert "Pesten mi lennél, k...rva lennél, csak arra vagy jó, nem mész sehova, a szart is kiverem belőled k..va" és hasonlók. Közeli ismerősöktől se merek segítséget kérni, mert vissza mondanák neki. Sajnos ez az egész mindenre hatással volt, kezdve az egyetemmel.
dec. 29. 13:08
 4/21 A kérdező kommentje:
Sokszor meg normális viszonylag és kezded elfelejteni neki, aztán újra. Mondjuk az arcomat elég rendesen elintézte és én vagyok a marha, ha "elnéztem neki".
dec. 29. 13:10
 5/21 anonim ***** válasza:
45%
Az iskolát kijártad, dolgozol? Ez esetben ki kell venni egy albérleti szobát, bármilyen gagyit, vagy munkásszállós munkahelyre kell menni. És hátra se nézni.
dec. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%
Most látom, hogy nagykorú vagy. Akkor nincs magyarázat arra, hogy mért nem költözöl el. Munkába kell állni, akár az egyetem halasztásával is, és elköltözni.
dec. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%

Keresd fel az Országos Kríziskezelő Információs Szolgálatot.


06-80-20-55-20

okit@ncsszi.hu


Titkos menedékhelyen történő azonnali elhelyezésben is segítenek.

dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
85%

Ugyanezt javasolnám: Országos Kríziskezelő Információs Szolgálat


Sajnos látszik, hogy a környezeted nem segít, más-más indoklással, de ez a végeredmény, hogy neked kell lépni. Ez a szervezet pedig éppen az ilyen esetekre jött létre. Egy ismerősöm családjánál is gyorsan közbeléptek.


Marha könnyű mondani, hogy költözz el. Aki szerint így megy, nézzen már körbe az albérletek árai és a munkaerőpiaci lehetőségek közt, hogy vajon mennyire működik asap.

dec. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
17%
Nem lakást kell bérelni, 8-as, szobát kell bérelni, kijön egy fizetésből éhenhalás nélkül.
dec. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Már többször öngyilkosságra is gondoltam miatta, pláne, amikor hónapokig pszichopata. Azt sem tudod, mikor durranik el az agya valamin. Orvoshoz mem tudok menni, mert azért akkor vadállat lesz belőle.


Próbálkoztam ezzel a kríziskezelővel is többször az évek alatt, pár biztató szón kivül nem ajánlottak semmilyen segítséget. Az a baj, hogy innen évekkel ezelőtt kellet volna meglépni, mert annyira durva.

dec. 30. 17:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!