Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez tényleg segít vagy csak...

Ez tényleg segít vagy csak belemagyarázom?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a héten derült ki, hogy nem sikerült 3 vizsgám sem egyetemen. Persze van másik lehetőség, viszont ez kissé letört, viszont eszembe jutott, hogy pár napja vettem egy könyvet és miután pár órát tanultam elkezdtem olvasni, és mintha gyógyító hatása lett volna rám. Nem olvastam ki egy nap alatt, de másnap amikor tanultam észrevettem magamon, hogy egyszerűbb a tanulás, és nem agyalok azon, hogy mi van ha nem sikerül. Aznap a tanulás után befejeztem a könyvet. És utána megint jobban tanultam. Akkor egy próbaként kölcsönöztem még ki olyan könyvet ami megtetszett. És most sokkal jobbam érzem magam és jobban tudtam tanulni is.


Lehetséges lenne, hogy a könyvolvasás úgymond "terápiaként" szolgál számomra?



jan. 6. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen lehetséges, nekem a horgolás ilyen:)


Ne feledd, egy bukás nem bukás, fel a fejjel!

jan. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, az alapján neked segít. Az olvasás, a mese, a zene mind terápiás eszközök is és az átlagemberek kulturális örökségének része egy csomó ilyen öngyógyító eszköz. Használd egészséggel!
jan. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért is gondolkodtam el ezen, mivel a hugom megjegyezte, hogy neki logikátlannak látszik az, hogy mondjuk egy nap tanulok 1,5-2 órát utána meg 3szor annyi időt olvasok
jan. 6. 19:48
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy vannak hatékonyabb módszerek is, de ettől még működik a tiéd is. Az alvás is a tanulás legfontosabb szakasza, akkor kerülnek át a hosszú távú memóriába a tanultak.
jan. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!