Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A teljes önelhanyagolás a...

A teljes önelhanyagolás a depi jele és ez mennyire gyakori, nemnormális dolog?

Figyelt kérdés

Teljes 3 hét ágyban töltött idő, úgy hogy csak párszor mentem ki fürdeni is enni alig ettem egátalán nincs étvágyam, erős szuicid hajlamait vannak így többször is probálkoztam öngyilkos lenni esténként síró görcsök jönnek rám

Elhanyagolom másokat is nem beszélek már 2 éve senkivel , olyan magányosnak érzem magam , de mikor kinyílok az embereknek elkezdek szorongni és nem vagyok képes élőben fenntartani bármilyen kapcsolatot se mint azt mások teszik, ahogy már említettem felhagytam az önfoglalkozással nem tanulok mert nincs kedvem, idegzetem meg motivációm mivel úgyse oldja meg a problémám ha sikeressé is válnék mivel a pénz eddigi tapasztalataim szerint nem vesz boldogságot hanem csak elfelejtteti a realitást, ez oké lenne ha nagy összegben lennék képes pénzt kapni, de mivel butának látom magam hiába mindennek ennyi ésszel nem lesz semmim

Kezdek ráfüggni az alkoholra eddig már 6 üveg bor, 4 likőrt megittam ma is tervezek egy üveggel inni.

18f


jan. 7. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Szüleid hol vannak????
jan. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jó, hogy leírtad, ezzel már lehet kezdeni valamit.

Első: ne igyál alkoholt. Nem segít, bár átmenetileg oldja a feszültséget..

Második: életkorodban egy egzisztenciális krízis teljesen érthető, hosszabb-rövidebb ideig és eltérő súlyossággal mindenki átesik rajta. A gyerekkorból a felnőttkorba való átmenet egy kihívás, amiben nagyon sokat tanulunk magunkról és a világról. És ez így is van jó.

Három: ha tanulni nincs kedved, kezdj dolgozni. Nem a pénzért, hanem azért, hogy segíts másoknak. Ha nem gond a pénz, akkor valamilyen segítő munka: idősotthon, más civil szervezet, ahol emberi kapcsolatok épülnek fel és hasznosnak érezheted magadat.

Negyedik: ha ezek nem, akkor jelentkezz pszichiátrián. Egy rövid gyógyszeres terápia alatt megerősödsz annyira, hogy magad is megtaláld az utadat.

jan. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1 retardált demens anyám van akitől legszívesebben már megszabadulnék amúgy össégben senkit se érdekel mi van velem ami nem is akkora baj
jan. 7. 14:23
 4/10 A kérdező kommentje:
2es, nem segitséget kértem csak kérdem mennyire nem normális és hányan vannak így?
jan. 7. 14:24
 5/10 anonim ***** válasza:
4. Szerintem te is tudod, hogy 6 üveg bort meginni 18 évesen mennyire nem normális! Az életkezdési válság elég gyakori, de nálad ez nagyon súlyos, neked segítség kell!
jan. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5ös, nálam nincs mit kezdeni átlagos vagy alatti IQval ráadásul Szőc fobia, adhd , autizmus nagyon valószinű, már mondtam nem segitséget kérek csupán foglalkoztatott hogy mennyi ember van még hozzám hasonlóan , a Google csak össze vissza statisztikákat dob ki
jan. 7. 14:30
 7/10 A kérdező kommentje:
2es, elegem van az emberekből, de nyilván szeretnék a rászorulókon segíteni, de ezt csak financírizással csinálnám, de mivel értelmi fogyatékos vagyok ertöl is lemondhatok .
jan. 7. 15:12
 8/10 A kérdező kommentje:
Esetleg ilyen életmóddal mennyi idő míg meghalok?
jan. 7. 15:20
 9/10 A kérdező kommentje:
Csak érdekel hogy meddig fogok így élni de persze erre senki se tudja a választ és számomra csak jelentéktelen válaszokat kapok
jan. 7. 15:45
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Milyen valaszt szeretnel kapni kerdezo?


En mar 5x voltam gyakorlati szuicid mondjuk ugy. Meg voltam zart, nyilt osztalyon tobbszor, onserto is voltam. Alkoholizaltam receptes nyugtatokra, szivgyogyszerre.


Mit szeretnel hallani, van tapasztalatom orvosokban is, gyogyszerekben is, pszichologusokban is, (szuicid) kiserletekben is, meg a felsoroltakban is.


Mi lenne a jelentos valasz szamodra? Empatia, egyutterzes? Ne erezz semmit? Vagy ne emlekezz? Vagy ha mar elned kell akkor ne legyel tudatos? Vagy valami egyedi emlekkel, problemaval kuzdesz a jelenben es azt akarod hogy megszunjon (nem a lelkiallapotodra gondolok most - hanem a kivalto okara, ha tudod egyaltalan mi az, mert sokan nem tudjak, valamikor nincs is)

jan. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!