Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom van orszàgúton való...

Mi bajom van orszàgúton való vezetés közben?

Figyelt kérdés
4 éve vezetek, imádok vezetni, nagy városban lakok, de a városon belül minden út egy kikapcsolódás számomra. Amint kimegyek a városból és meglátom magam előtt azt a hosszú utat befeszülök, elkezd idegesíteni a zene vagy ha beszélnek hozzám, olyan mintha nem is látnék rendesen, de voltam szemészeten és nincs gond a szememmel, azt mondták, hogy amilyen távolságokról beszélek, hogy már összemosódik előttem a táj az normális. Ha jön egy kanyar vagy körforgó vagy egy település az kizökkent olyankor mindig megnyugszom, aztán ha meglátok magam előtt egy következő hosszú útszakaszt megint van bennem egy ilyen nyomás. A kezdetektől így van, amikor meglett a jogsim mentünk a családdal egy hosszabb útra és nagyon izgatott voltam, hogy én vezethetek, de pánikrohamot kaptam az autópályán, amire semmi okom nem volt. Megálltam a legközelebbi pihenőnél, átadtam az autót és soha többet nem mentem pályára, országúton enyhébb ez az érzés, talán az évek során valamennyit enyhült is, de nem múlik el. Tényleg a végeláthatatlan hosszú egyenes úttal tudom összefüggésbe hozni, amit pont élvezni kellene. Kacskaringós úton, erdőben, városban, mellékutakon, amik gyakorlatban veszélyesebbek teljesen nyugodt és magabiztos vagyok, ott élvezem a vezetést. A sebességet se érzem gyorsnak, nem hiszem, hogy az a gond, mert akár 90nel, akár 60nal megyek bennem van ez az érzés, akkor is ha vannak körülöttem, akkor is ha egy lélek sincs az úton. Egyszerűen bepánikolok a hosszú, egyenes útszakaszon. Leginkább saját tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy tapasztalt-e már valaki ilyet és, hogy oldódott meg? Rossz élmény sincs amivel összefüggésbe tudnám hozni.
jan. 9. 02:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Talán az van bennem, hogy azt a hosszú útszakaszt meg kell tennem és bármi baj van, pl rosszul leszek nem tudok csak úgy félreállni. De mi baj lenne a semmiből? Pont ezzel a szorongással csinálom a bajt, mert akkor már nyilván tényleg nem érzem jól magam. A szemészeten azt mondták, hogy a szorongás, pánik miatt is érezhetem, hogy rosszabbul látok. A vizsgálaton minden rendben volt és más helyzetekben soha nem tapasztaltam, hogy gond lenne a látásommal
jan. 9. 02:54
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem elmúlik majd ez a félelmed. Én 6 éve vezetek, kb. 3 év kellett, hogy pont emiatt, amit írtál, felmerjek menni a pályára. Az országutakkal nem volt bajom, mert tudtam, hogy hamarosan jön egy újabb város, de a pályánál fogalmam sem volt, hogy hol van a következő pihenő/lehajtó, ha valami baj lenne. Csak mész, és nem tudsz megállni kb. A gondolattól pánikoltam. Ma már nincs semmi ilyen, és nagyon élvezem a pályát, a sebességet, és sajnálom, hogy nem vezettem pályán előbb. : )
jan. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Lehet, hogy valami agorafóbia-szerűséged van, ki tudja.
jan. 9. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem pont fordítva. A nagyobb városoktól félek a mai napig, pedig már 7 éve van jogsim, aktívan 5 éve vezetek. Engem a városon belüli bonyolultabb útszakaszok(ahol az utolsó pillanatba van ki táblázva hogy hova kell sorolom stb.) , szűkös parkolások, számomra elsőre ismeretlen helyek(ha már egyszer bejártam előtte, utána már nincs para). Nem tudom miért van, sok atrocitásba keveredek emiatt édesapámmal a mai napig, hogy hogy lehetek ennyi idő után is ideges vezetés közben.


A hosszabb autóutak, országuti vezetés viszont pont hogy élménnyel tölt el. Azok a kedvenceim.

25F

jan. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, jól érzed, hogy ez nem oké és ezzel kezdeni kéne valamit.


Több különböző ok is lehet, a teljesség igénye nélkül:


- nagyobb sebesség

1. nem a megszokott és ismert környezet

2. fenti kettő együttes hatása

3. olyan féle térfóbia, vagy nem is tudom hogy is hívják is... ami hasonló, mint a tériszony, csak úgy horizontálisan... afféle fordított klausztrofóbia - gyalog is ha megállsz és sétálsz egy nagy sík puszta közepén, vagy ilyesmi? előjön hasonló?

4. vagy hogy távolabb kerülsz otthonodtól, vagy..


... még nagyon sok minden lehet

jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!