Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichiater mennyi ido...

Egy pszichiater mennyi ido alatt szokott egt diagnozist felallitani? Kb?

Figyelt kérdés
Beszeltem egy emberrel mar,(regebben pszichiater volt) aki szerint az egyertelmu hogy bipolaris vagyok. O eleg hamar “kideritette” ezt. Kb 5 oran at csak beszeltunk, de az elso 15 percben mar megmondta ezt.

jan. 9. 05:01
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Hát az attól függ. Mármint pl rólam 5 perc után megmondta a doki, hogy valószínűleg depresszió + szociális és generalizált szorongásom van, aztán csináltunk egy csomó tesztet és beszélgettünk még jó pár órát. De szerintem én pontos diagnózist nem kaptam még az első látogatás után.

Az a baj egyébként azzal, hogy ha nagyon gyorsan akarnak diagnisztizálni valamivel, akkor előfordulhat téves diagnózis is. Szerintem a bipoláris zavar is viszonylag könnyen megállapítható, hiszen elég egyértelmű tünetei vannak

jan. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
A barátnőm egyszer járt pszichiáternél, egyszeri beszélgetés után mondták neki, hogy ez bipoláris zavar és kevert szorongásos depresszió.
jan. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Valamilyen BNO kódot kell írnia az ambuláns lapra nyílván.
jan. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

A pszichiátriában és bármely más orvosi területen is vannak könnyű és nehéz diagnózisok. Van amit már, mire a beteg az asztalhoz ér, nagy valószínűséggel be lehet tippelni, vagy ránézésre jól megfigyelve a kinézetét megmondani. Neve is van: blikkdiagnózis az ilyesmi, amit ha jól figyel, és elég tapasztalt az orvos, azonnal tud.

Meg vannak nehezebb bonyolultabb dolgok, ami nem ilyen nyilvánvaló.

A bipoláris nagyon jellegzetes valami, tehát könnyű diagnózisnak számít. Míg egy kommunikatív, érdeklódó emberen a sima depressziót megállapítani pl. valamivel nehezebb.

jan. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Erdemes tobb pszichiaterhez elmenni eloszor, hogy az alap meglegyen ha van keresztmetszet. Elobb utobb lesz kb a 3-iknal. Aztan keress egy jo pszichiatert aki mar azon az uton kezel, diagnosztizal.


Engem kb. 1-2 evig egeszitettek ki pszichoterapia pszichiatterrel es pszichologussal is szakvelemennyel juttatva a pszichiaternek.

jan. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Ez nagyon sok mindentől függ. És sok mindenkitől is, beleértve mindkét felet.


És a bipoláris depresszió (és még pár más is) gyakran félrediagnosztizálható, bár az inkább úgy, hogy nem az jön ki eleinte, hanem valami más.

jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
2. Es o kapott ra gyogyszert?
jan. 22. 13:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!