Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nettó 230 ezerből lehet...

Nettó 230 ezerből lehet családot alapítani?

Figyelt kérdés

MÁVnál vagyok jegyvizsgáló, nettó 230 ezret keresek.


Anno jártam egyetemre mérnöki szakra, megbuktam, full hülye vagyok matekos, fizikás, informatikai tárgyakhoz.

Fogtam elmentem a MÁVhoz jegyvizsgálónak, keleten nagyon nincs munka így ezért. Volt sulistársaim simán 4-5-600 nettókat kapnak, meg még többeket, és frusztrál ,hogy én keveset keresek meg nem tudok ezért lányokkal ismerkedni. Leblokkol, amikor látom volt sulistársaimat, párkapcsolat boldogság, menő külföldi nyaralások, én meg ennyi pénzből szülőknél lakok egy szobában se barátnő, se külföldi nyaralás.


Lehet ebből kivitelezni a családalapítást? Lehet szép gyerekkora ennyi pénzből a leendő gyerekemnek?


jan. 16. 13:46
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
92%
Ha arra sincs pénzed hogy magadnak fizess lakhelyet, akkor szerintem egyértelmű, hogy gyerekre se lesz. Persze ha anyádnak 2 emeletes háza van, ahol jól elférne a leendő családod is, akkor más a helyzet.
jan. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim válasza:
92%

Először is, van kilátásban valakid, hogy családot alapíts? Ha nincs, miért ez a szempontod jelenleg?


Ha lesz családod, a szükség/kényszer úgy is rá fog vinni, hogy a legjobban fizető opciót megtaláld.



Hány éves vagy egyáltalán?

jan. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
85%
A Gyeseves jegyvizsgálókhoz kellene átmenned. A Gyesev mindig jobban fizetett! Aztán ha van affinitasod, tanulj mozdonyvezetőnek. Csak is Csesevnél!
jan. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
93%

Ennyiből nincs. De rengeteg vannak lehetőségeid:

1. Mégis tanulsz valamit. Olyat, ami fekszik, ami érdekel. Akár egy jó szakmát


2. Elköltözöl oda, ahol jobbak a lehetőségek (Budapest, ország nyugati része, külföld)


3. Az előző 2 pont együtt.

jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
91%

Lehet ebből kivitelezni a családalapítást? Lehet szép gyerekkora ennyi pénzből a leendő gyerekemnek?


Tényleg nincs sok eszed, ha ezt kérdezni kell. Ember, magadat se tudod létminimum szintjén se fenntartani, a te fejed fölé is valaki más biztosítja a tetőt, hogy a fenébe gondolod, hogy a családalapítás, gyerekvállalás a legnagyobb gondod? Ebből a pénzből te még úgyse engedhetsz meg magadnak egy szép felnőttkort (élmények, utazás), te is csak vágyakozol úgy, hogy otthon laksz a gyerekszobádban, akkor tényleg kérdezed, hogy erre család, meg szép gyermekkor jöhet-e?

jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy lehet, ha mondjuk a leendő párod keres minimum 500ezret
jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
87%

Ha nincs külön házad és a jövőbenidnek sincs saját ingatlana, akkor vagy albérlet vagy hitel és úgy ház. Normális hitelhez kevés, mert nem adnak ekkora fizetéshez annyit hogy házat vegyél, albérletre meg szintén kevés, mert legyen 130 rezsivel együtt teszem fel. Marad 100 neked. Párodnak ki tudja mennyi lesz a fizetése. Na de ruhák, tisztálkodási szerek, esetleg kocsi, váratlan kiadás stb stb...


Ha családod lesz persze hogy átvisz a kényszer jobban fizető helyre, de nem elég akkor. Jelenleg is félre kellene tenni a jövődre, hogy ne akkor kelljen ezt csinálnod. Amíg egyedül vagy függetlenül addig menj jobb helyre, vagy képezd magad. Az térül meg a legjobban. Ugyanis család mellett nem lehet csak úgy munkát váltani. Vagyis nem olyan egyszerű

jan. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
84%
Ne akarj azért gyereket, mert másoknak is van.
jan. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 D34D3YE_HUN válasza:
10%
Persze, h lehet. Nem kellenek oda milliók. De azért tudjad fent tartani a normákat
jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
85%

Élmények és utazás: mivel pontosan családi házban lakik elvileg, ezért - legalábbis belfölddel kapcsolatban - ezt megcáfolom. Saját tapasztalattal is. Előző évben ötször üdültem. Egyedül is megyek, párommal is megyek. Szinte pont ennyi pénzem volt, mostani évben több. Persze azzal egyetértek, hogy nem ideális vagy nem opcionális most azonnal családban gondolkodni így. (Nekünk nem lesz gyerek.)


Egyébként kérdező másik kérdést is feltett, hogy ennyiből meg lehet-e élni.

jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!