Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy konkrét vizsgától/esemé...

Ha egy konkrét vizsgától/eseménytől tartok az szorongás?

Figyelt kérdés

Vagy félelem?


Azért kérdem, mert azt hittem a szorongás általános állapot és nincs tárgya. Én viszont konkrétan megtudom nevezni mik azok a konkrét (közeljövőbeli) események amik idegesítenek.



jan. 18. 20:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%

A tartás és a szorongás nagyon nem ugyanaz...

A szorongás sokkal mélyebb...

jan. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Hogy tudom megkülönböztetni magamban?
jan. 18. 20:34
 3/25 anonim ***** válasza:
75%
Mi okozhatja, mióta áll fenn, mire hat ki, milyen szituációkban jelentkezik, milyen formában?
jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Mikor hogy. Vannak kiváltó okok a múltamban amik traumatikusak, és ha olyan helyzetbe kerülök az kellemetlen.


De olyan is, hogy például vizsgázok valamiből és az előtte lévő napokban feszít, hogy jól sikerüljön mert ez meg az múlik rajta, vagy sok pénzeb került.


Úgy jelentkezik, hogy sokszor befurakszik pl a vizsga gondolata a fejembe akkor is, ha épp mást csinálnék.

jan. 18. 21:32
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy van tárgya, az érzés ugyanaz. Én azt mondanám, hogy szorongás, igen.
jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Ha tartasz tőle az ugyan úgy lehet szorongás is mivel azt is illető nem fejtette ki, hogy milyen mértékben tart tőle. Ez akár idővel lehet szorongás is a sok vagy egy meghatározó kudarc esetén...ezért kell rá tanulni.
jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Ha tanulok/készülök is félek tőle. Volt, hogy majdnem max ponttal lett meg én meg féltem előtte este végig.


Nyilván irracionális félelem.

jan. 18. 22:07
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Akkor van benned egy kis maximalista. "Vannak kiváltó okok a múltamban amik traumatikusak, és ha olyan helyzetbe kerülök az kellemetlen."


Esetlegesen tartasz a szóbelitől? Hogy butának fognak tartani? Sokszor be kell venni a les*aromtablettát. Én már távoztam emelt fővel vagy 200 ember előtt elmasírozva üresen beadva a lapot és közöltem a tanárral, hogy csak a jelenlét miatt vagyok itt, mert nem tudtam időben leadni a vizsgát netunon...Én rohantam onnan egy esküvőre...

jan. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nem érdekel mit gondolnak mások. A többi ember sosem érdekel, csak saját magam.


Csak az idegesít, hogy befolyással van a saját jövőmre a vizsga eredménye. Semmi más nem érdekel.


Igen, maximalista is vagyok.

jan. 18. 23:00
 10/25 anonim ***** válasza:
32%
Milyen kis agresszív...ebben az esetben konzultálni kéne egy pszichológussal. Ő tudna segíteni
jan. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!