Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy konkrét vizsgától/esemé...

Ha egy konkrét vizsgától/eseménytől tartok az szorongás?

Figyelt kérdés

Vagy félelem?


Azért kérdem, mert azt hittem a szorongás általános állapot és nincs tárgya. Én viszont konkrétan megtudom nevezni mik azok a konkrét (közeljövőbeli) események amik idegesítenek.



jan. 18. 20:02
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem nagyon tudom megnevezni az érzéseket, nem tudom milyen érzéseim vannak.


A düh és a harag szokott sokszor a standard lenni. Hirtelen nagyon dühös tudok lenni, de egy pillanat alatt elillan és olyan mintha mi se történt volna. Szeretet nem szoktam érezni senki iránt például. Nem tudok a haragon kívül más érzést megnevezni.

Mit jelent, ha valakinek nincsenek érzései sem úgy általában, sem mások iránt?

jan. 20. 22:53
 22/25 anonim ***** válasza:
Szerintem ne a nevét nyomozd, hanem azt, hogy nem érzed jól magad a bőrödben, mit tehetsz ellene.
jan. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
60%
Ha minden ennyire nyilvánvaló, akkor mit vársz tőlünk kincsem? Mit csináljuk? 🙃
jan. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Psycho ***** válasza:

Na ez így meg már végképp nagyon fura. Gyakran egyébként a harag, düh, frusztráció mögött megbújnak más egyéb, mélyebb érzések is. Hadd mondjak egy példát.


Anyuka megmondja a kamasz fiának, hogy este 9-re legyen otthon. Gyerek fél 10-kor még sehol. Anyu hívja, nem veszi fel. Srác végül este 10-kor esik be az ajtón. Anyuka full ideges, toporzékol, dühös, és jól leteremti a srácot.


Mit érzett anyuka?


Kézenfekvő válasz (amit fel is soroltam) a düh. Valójában viszont más is van mögötte. Anyuka nyilván nagyon aggódott a fia miatt. Nem ezt beszélték meg, nem szólt semmit, ki tudja mi van vele. Tehát a valódi érzés az aggodalom, a féltés. De ez el van maszkolva a felszínen kibukó, hevesebb, intenzívebb frusztrációval.


Nem mondom azt, hogy MINDEN esetben van valami a harag mögött, de igen gyakori.


Meg olyan is van, hogy az érzéseinket elfojtjuk. Valami miatt nem akarjuk megélni/kimutatni őket (sokszor még magunk felé sem). Szóval bonyolult "készülék" az ember. Az azért kifejezetten ritka, hogy élből ne legyenek valakinek érzései.

jan. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Hogy tudom akkor felfedni mi van a harag mögött?

Néha, ha valakiben csalódom és emiatt haragos/dühös vagyok, akkor nyilván sajnálom az elszalasztott barátságot/lehetőségeket. De nem nevezném olyankor az érzést sajnálatnak.


Értettem az anyukás példád, de én nem kötődöm másokhoz, nem érzek semmit az emberek iránt. Amolyan kétlábon járó tárgyak nekem. Ha kell valami, akkor tudom kit kell keresni és mit kell mondani neki, hogy megkapjam.

jan. 21. 13:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!