Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy konkrét vizsgától/esemé...

Ha egy konkrét vizsgától/eseménytől tartok az szorongás?

Figyelt kérdés

Vagy félelem?


Azért kérdem, mert azt hittem a szorongás általános állapot és nincs tárgya. Én viszont konkrétan megtudom nevezni mik azok a konkrét (közeljövőbeli) események amik idegesítenek.



jan. 18. 20:02
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Ebben mi volt agresszív?
jan. 19. 09:43
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
Talán, hogy nem érdekelnek a többiek :) Szerintem meg OK, legalább vállalod.
jan. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

De abban mi agresszív, hogy nem érdekelnek? :)


A "nem érdekel" az nem jelenti azt, hogy leütöm vagy felpofozom, hanem csak hogy nem veszek róluk tudomást. Nem gondolkodom rajtuk stb.

jan. 19. 16:55
 14/25 anonim ***** válasza:
50%
Igen. És ez valójában jó jel. Ha azon is szorongnál, hogy "mit gondolnak", még nehezebb lenne
jan. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Psycho ***** válasza:

Olyan nincs, hogy valaki a vizsgától fél. Persze, én értem, ezt mondjuk rá, de ha jobban belegondolunk, a vizsga nem üt, nem harap, nem bánt.

Lehet félni a póktól, kígyótól, kutyától, lehet félni attól, hogy megaláznak, lehet félni attól, hogy megszégyelnülsz, stb., de a vizsgától nem. Az nem csinál semmit. Az egy absztrakt fogalom, amit egy bizonyos tulajdonságkészlettel leírható szituáció megnevezésére használunk.


Mindig van valami más a háttérben. Tehát Te sem magától a vizsgától félsz, hanem valami mástól. Kérdés, hogy ezt meg tudod-e nevezni? Ameddig nem, addig szorongásról beszélünk. Tárgy nélküli félelemnek is nevezik, jelen esetben a tárgy áttevődött valami nehezen megfoghatóról magára a vizsgahelyzetre. Ha konkrétan meg tudod nevezni, mi az amitől tartasz, akkor már lehet félelemnek nevezni - és ez jó, mert ez az egyik első lépése a "gyógyulás" felé vezető útnak.

jan. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Lehet a szorongásnak tárgya, csak mondjuk nem konkrétan a vizsgától, hanem a teljesítménykényszer miatt. Szorongásos depresszióm van és az egyetemen nekem is erősebb sok helyzetben. Arra gondolj honnan ered, említetted a traumádat, úgyhogy valami már motoszkál és feltűnt neked is.
jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

A vizsga alatt azt értettem, hogy ha esetleg rosszul sikerül vagy megbukok akkor oda a karrierem.

Azt hittem nyilvánvaló a célzás.

jan. 20. 19:57
 18/25 Psycho ***** válasza:

Számodra lehet hogy nyilvánvaló, de a külső szemlélőként mi ezt nem tudhatjuk. Nem mindenki számára az. Van aki rámondja, hogy a vizsgától fél, valójában viszont mástól (de ezt még ő maga sem tudja).


Viszont ezt a gondolatmenetet is lehet folytatni.


Egyfelől: vajon mennyire reális ez a gondolat? Milyen "bizonyítékod" van arra, hogy ha 1 vizsga nem sikerül, akkor oda a komplett karriered?


Másfelől: és akkor mi van, ha oda a karriered? Miért ennyire fontos számodra a karrier? Miért érzed úgy, hogy "összedől a világ"? Mit tennél ha tényleg oda lenne?

jan. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Csak azért kell a karrier, mert kell a pénz. Egy célt szolgál.


Túlzás persze, hogy oda a karrierem, de fontos lenne, ha meglenne. Nincs időm/pénzem/energiám megint megcsinálni. Technikailag van, de már a f@szom kivan az egésszel.


Inkább szorongás helyett azt mondanám, hogy tele van tököm az egész sz@rral és túl akarok lenni rajta, hogy ne legyen ott a fejem felett mint egy Damoklész kardja.


Szerinted ez szorongás, vagy egy reálisabb félelem attól, hogy megint egy csomó felesleges kört kell futnom?

jan. 20. 21:11
 20/25 Psycho ***** válasza:

Ez azért árnyalja a képet, így összetettebb a dolog. És így már értem az eredeti kérdéskiírásban szereplő "idegesítenek" kifejezést.

Ha jól értem, adott egy képzés, ami púp a hátadon. A leírtakból legalább is az szűrődik át, hogy nem élvezed 😥 Így viszont gondolom sokkal nehezebb készülni rá, hisz kinek van kedve olyasmit magolni + megfelelni a vizsgán, ami annyira nem fincsi. Csak KELL, mert pénzből élünk.


Tehát egyik oldalról ott az érdekltelenségből eredő motiválatlanság, másik oldalról viszont ott a "muszáj", amolyan külső kényszer, ami egy belső konfliktust eredményez, ergo nem tudsz jól kijönni belőle.


Csodálkozol akkor, hogy tele vagy rossz érzésekkel? Ember legyen a talpán, aki ilyenkor önbizalomtól duzzadva, boldogan, vigyorogva várná a vizsgát!


Számomra most egy kicsit akkor az is kérdéses, hogy ez pontosan milyen érzés? Szorongás, félelem, vagy esetleg (még) valami más is van ott?

jan. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!